0 oy
548 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (130 puan) tarafından

Hani parmakların kenarında küçük bir tırnak çıkar ya koparinca çok ağrır kızım onu kopardı sonra gün geçtikçe iltihap kaptı şişti iyice. Annem sabun sürdü sardı ben lahana sardım ama fayda etmedi. Eşimle ikimiz de çalışıyoruz bir türlü hastaneye goturemedik. Sizce bu nasıl geçer ya da iyice ilerler mi yarın ne yapıp edip götüreyim mi çocuğu doktora. Bir de kenarında kabuk bağlamış gibi bişey var ya iyileşmesi için onu falan almam gerekmiyordur değil mi? Acil yardim bekliyorum.

image

image

image

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Dolama olmuş yanlış anlamadıysan o çok acır ağrır bence bir götür 
(130 puan) tarafından
Tırnak batmasında oluyordu dolama ama kopunca da oluyor demek ki canım. Yarın bir şekilde goturcem inşallah. Bayağı da ağrıyor eline dokundirmuyor hic
tarafından
Kenardaki küçük tırnak parçasında dolayı olur koparınca daha da ilerlemiş ilhitaplanmış orası öyle böylr acımaz bende de bir kere oldu kaç yaşındayım benim bile çok canım acıdı götür ilerlemesin mikrop kapmasın yavrun da acı çekmesin daha fazla
(130 puan) tarafından
Tamam canım bir an önce geçer inşallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kuzum ya eline kurban 

Götür canım iltihap kana falan karışır eder Allah korusun benim de oluyordu böyle kendim de olduğu için önemsemem ama çocuk olunca konu 
(130 puan) tarafından
İnsan kendinde olunca önemsemiyor ama çocukta olunca inan iki gündür aklımda sürekli geçer belki diye umdukca daha kötüye gitti
tarafından
Öyle oluyor ya kıyamam bactropan diye bir krem var o iyi gelir deri için antibiyotik krem. Ama tabi doktora görünse daha iyi olur canım geçmiş olsun
(130 puan) tarafından
Haklısın canım yarın goturcem inşallah bakalım
0 oy
(119,461 puan) tarafından
su dolama dediklerimi acaba
(130 puan) tarafından
Dolama yanlış bilmiyorsam tırnak batmasıyla oluyor canım ama bu şekilde de oluyor mu bilmiyorum
0 oy
(4,510 puan) tarafından
Ohh yavrum agriyordur simdi sen elleme canim doktora gotur krem verir toparlar hemen
(130 puan) tarafından
Bayağı ağrıyor canım eline dokundurmuyor hiç. Yarın bir şekilde goturcem artık doktora
0 oy
(191 puan) tarafından
Mikrop kapmış çok antibiyotikli bir krem sürün 
(130 puan) tarafından
Evde travazol krem var o olur mu ki
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Iltihabi bosaltsaniz rahatlayacak size yapyirmayacagi icin dr a goturun 
(130 puan) tarafından
Ben mastıt olmuştum canım lahana ile onu bile geçirdim dün sardım gece çıkmış parmağından o yüzden mi bilmiyorum ama ise yaramadi
(2,016 puan) tarafından
Bende olunca ben zorlayip iltibabi bosaltiyorum rahatliyor ama cocuk yaptirmaz bunu lahana parmagindan gece ciktigi icin ise yaramamistir.. Dr gotur fazla agri yapar dr uyusturucu krem filan surup cikartir iltihabi
0 oy
tarafından
Bende çok sık çıkar iğneyle tırnağın kenarından etiyle ayırır iltihabı bisaltirim ama o çocuk ya yapamazsın belki sağlık ocağına götür iltihap kurutucu verirler canm
0 oy
tarafından
Dolama değil bnce mikrop kapmş geçer bir iki güne cnm ama içim rahat etmezse götür acile cnm yine de ne olur ne olmaz 
0 oy
tarafından
Doktora götürmekte fayda var ama evde lokum varsa sar eline yada soğan közle ılık bir şekilde sar sabaha kadar akar iltihabı 
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Doktora götürmen en iyisi ama bir de lokum sar. Benim ayak parmagim çok daha kötü haldeydi. Gece yatarken sardı annem sabaha tüm iltihap boşalmıştı. Bir de siz deneyinbelki işe yarar. Lokumu yumuşatıp parmağını tüm kaplayıp sar sabaha kadar kalsın. Acı veren birşey değil. Denemekten birşey kaybetmezsin
(130 puan) tarafından
Evde lokum yok canım ama teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Dolama olmuş canım ve aşırı zonklar doktora sorarak antibiyotik krem şart ilerlemeden daha fazla baktir
0 oy
(22 puan) tarafından
Eczaneden bactroban al sür geçer ❤️

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 467 göst.
0 oy
4 cevap 389 göst.
5 Aralık 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 500 göst.
23 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu