0 oy
164 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar 3 aylık bronşit oldu hava verdik evde şuan iyi durumu ama burun tıkanıklığı devam ediyor ne yapsak açamıyoruz serum fizyolojik normal serum aspiratörle.cekiuoruz buhar makinesi aldım baş ucuna koyuyorum soğan karanfil koydum yok yok açılmıyor delircem tecrübeli anneler yardımcı olur musunuz

6 Cevaplar

0 oy
(7,692 puan) tarafından
Şırıngayla serumu bir yandan veriyorum diger yandan fışlıyor en rahat öyle açılıyor 
tarafından
Bende yapıyorum ama genzi dolu sanırım çok daraldim
(7,692 puan) tarafından
Olabilir sürekli tekrarliyorsa genzi dolar hemen geçmiş olsun
tarafından
40 ından beri açamıyoruz burnunu resmen
-Reklam-
0 oy
tarafından
Askim sen benim siringayla acma yontemimi yaptin mi ?? Anlatmistim ya sana 
tarafından
Evet yaptım ama yok yavrum açılmıyor acayip sesler geliyor genzi dolu
0 oy
(316 puan) tarafından
Antibiyotik kullaniyormusun? Birde soğan karanfil koy başucuna onun dışında bir kere yetersizse Ard arda yıkayabilirsin burnunu.
tarafından
Antibiyotik ne için acaba burun tıkanıklığı için mi öyleyse yok sadece bronşit olunca verdi öksürük içindi toz şurup şekilde
(316 puan) tarafından
Kuzum bronsit olunca Dr ona uygun antibiyotikde veriyor antibiyotik hem ciğeri düzeltiyor hemde burun tıkanmasına sebep olan mukozu kurutuyor.  O yüzden sordum. Öksürük için hava verirler cnm sıkıştığı için oksuruyor bebeğiniz.hava vermişsiniz zaten. Eğer çok tikaniyorsada bolca burnunu temizliceksiniz mecbur aklıma.birsey gelmiyor ama soğan ektili karafille falan
(316 puan) tarafından
Hı sunuda belirtmek isterim benim bebeğim 1 aylıktı bronşit oldu hatta zatureye çevirdi kuvozde falan yattı. Eğer bronşiti alerjikse o burun tıkanıklığı geçmez zaten. Zorunlu alerji damlası şurubu kullanıyorsunuz. Doktorunuz size bilgi vermedimi
tarafından
Alerjik olduğunu nasıl anlıcaz peki
(316 puan) tarafından
Benim bebeğim açık tenli ve alerji bizde genetik gözlerinin altı kırmızı sürekli nezle gibi olması bitmeyen balgamı vs biz bu şekilde birlikte koyduk tanıyı drla. Bebeğimi sürekli takip ettim
0 oy
(326 puan) tarafından
Deniz suyu fısfısını denedinmi
tarafından
Fısfıs şeklinde mi var bide
(326 puan) tarafından
Aynen sprey burun spreyi şeklinde
tarafından
Bunun dışında başka ne denediniz
(326 puan) tarafından
Valla canım ne zaman doktora gitsem ya illadin diye bi sprey var 3 gün kullanılan onu yazıyordu bi işe yaramaz bide ben şey yaptım boş fısfıs şişesine serum fizyolojik doldurup onunla sımtım sümkürmeyi öğrettim mukusu yumuşayınca sümkürtüp temizliyoruz o şekil kurtulduktan deniz suyu daha çabuk yumuşatıyo
tarafından
Benim bebeğim daha küçük ama
0 oy
(2,802 puan) tarafından
Benim bebegim de 2.5 aylkken bronsit oldu hastane de yattık maalesef bir kere bronsit olunca burun tıkanıklığı devam ediyor ben günde iki üç defa şırıngayla sıkıp acmaya çalışıyorum aspiratör kullanmıyorum artık cnkü bebegimin burnu tahriş oldu aspiratör kullanmaktan
tarafından
Yaaa sizede çok geçmiş olsun. Burun tahrişi için de verdi doktor gerçekten çok yoruldum çooook
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Kaldığı odadaki peteğin üzerine bı kap su koy içine de Vicks kat orda beklet. Bide yakasına yastığına cold mix damlatabilirsin kızlarım tıkalı iken yapıyorum çok iseyariyor tüm odanın havası değişiyor resmen.
tarafından
3 aylık bebeğe kullanılır mı dediğiniz
(3,151 puan) tarafından
Bebeğe direkt verilen bişey olmadığı için kullanabilirsin canım yastığına 2 3 damla yada kıyafetin yakasına 2 3 damla damlatiyosun mentol tarzı ferah bı koku salgiliyor nefes almayı rahatlatıyor.
tarafından
Teşekkür ederim canım
(3,151 puan) tarafından
Rica ederim acil şifalar
tarafından
Aminnn :(

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 71 göst.
9 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Gurmeanne (580 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 100 göst.