0 oy
732 göst.
Aile kategorisinde (2,472 puan) tarafından
Krediye girip 300 bine girs kat 70 metrekare ev bulmus kredi onaylaniesa alckmis insan bir cimcik yere o kadar para başar mı ya evler 600 binden başlıyor falan dedi netice de kendi hayatı da içimw oturdu

26 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Canim kardeşinin kendi parası istediğini alır eder. Para senin cebinden cikmayacak . 70 m2 dediğin eve en azından başını sokar veya kiraya verse geliri olur . 

Nerde mevkisi bilmiuorim bahceshirderde 45 m2 daireye 550 bin istiyorlar  . 

Bugun 300 bine aldığı şey 1 sene sonra 500 olacak birde öyle düşün . 

Araba alsin demişsin.  Arabanın kaskosu sigortası her yıl vergisi var .insanların yapacakları işlere çok karışamamak.lazim
tarafından
Aynen kuzum oyle . Şuan memleketlerde ev daire fiyatları bile katlamis millet ac gözlü
Hele şu covid de insanlar 1 10 yapıp satmaya çalışıyorlar. 2 sene kaybibimiz var bunu alandan çıkartalım derdindeler oda haram...
Sitelerde zaten binaların iskanlari yok ama peşin para ile satıyorlar.kredi imkanı bile.yok 1 alacağın yeri sana 3 satıyorlar.  
Soyan  soyana walla
tarafından
Kuzum en kötü sahibinden uygulaması var gir bak bölgelere az bir fiyatları gör:))) sen abowwww  dersin. 45 m2 dairenin kirası 3500₺ el insaf dimi ama öyle
Gardasinin ev baktığı bölge kiraların bak az mutlu et kendini
(2,472 puan) tarafından
Rabbim fırsatçılık yapanın yanına koymasın zaten benden caliyo aliyo parayı diğer tarafa dönüyor kazandığını misliyle başka yerde cikoyp biz nasilsak öyle yönetiliyoz fzla.soze Hacet yok
(2,472 puan) tarafından
Ay iki yıl önce sıfır daire 200 bindi 135 metrekare çarşı merkZde
(2,472 puan) tarafından
Bakiyim ne kadar kiralar yani sağolun sizlerde gözümü açtınizda sevineyim mi uzuleyim mi halnmize bilemedim
-Reklam-
+1 oy
(1,301 puan) tarafından

• SİZİ NİYE BU KADAR GERDİ NETİCESİNDE KENDİ HAYATI DEĞİL Mİ YANİ?
(2,472 puan) tarafından
Gerdi valla boş yere emeğini bankaya ipotek edecek
(1,301 puan) tarafından
Bilemedim şimdi hayırlısı.
(2,472 puan) tarafından
Düğün düşünsünn evden önce diyorjm ama ben tabi kardeşim sadece karar verdikren sonra aciklar
0 oy
(4,429 puan) tarafından
Dedigin gibi neticede kendi hayati
(2,472 puan) tarafından
İnsan üzülüyor ya bir kamyon para tavşan yuvası kadar ev almasın ya değmez kr diye girmeye yazık günah ya
tarafından
O tavsan yuvasi dedigin yuva disarda olanlarin kirada surunenlerin hayali
0 oy
(119,231 puan) tarafından
normal ki 300 bin artik araba parasi bile degil ev bulduna sukur etmeli
(2,472 puan) tarafından
Sobaya atar yakarım daha çok mutlu olurum ya çok değil üç yıl önce orta düzey daire alınıyordi
3 yil once alinan seyler suan alinmiyo herseyin etiketi 3 saattr bi degisir oldu lafa yedrcek bisi yok
(2,472 puan) tarafından
Bir kaç yıl sonra enf düşer piyasa normale dönerse fena patlat ama
ya donmezde daha kotu olursa
(2,472 puan) tarafından
İns daha iyi olur sevda hanım hepmizin çoluk çocuğumuzun selameti için böyle gitmez ins
0 oy
tarafından
Gücü ona yetiyordur belki bilemegiz
(2,472 puan) tarafından
300 bin az parami bir cimcik ev e verilecek yazık yani
tarafından
Az para değil tabiki ama demekki daha yükseğe alacak parası veya üst kat daha genise alacak parası yok
(2,472 puan) tarafından
Ben olsam araba alırdım daha mantıklı
tarafından
Evli veya eve ihtiyacı var mı bilmiyorum ama değilse araba da olabilirdi
(2,472 puan) tarafından
Kiraya para ödemekten bıktım diyo evli değil
0 oy
(795 puan) tarafından
gecen emlak konuttan yeni yapilar icin aradim bana 3 milyon dediler bacım evler ucmus gitmis 300 bin konumu falan iyiyse normal yani 
(2,472 puan) tarafından
Konumu sibas ulaşım imkanı gelismis bı il kapının onunde otobüs e bin her yere git öyle bı sehir
0 oy
(849 puan) tarafından
Ucuza ev mi kaldı ki adam napsin
(2,472 puan) tarafından
Haklısınız rüyadan sert şekilde uyandım şuan reflum azdı midem yaniyo
Eskiden diyorum memur coluklu çocuklu haliyle evi arabası standarti olurdu şimdi bekar memur çocuk yıllarfca borç odeyp avuç içi kadar ev alabiliyo fren fena patlamış da haberim yok
(849 puan) tarafından
Öyle canım 13 bine ev tuttum 16 ay önce ev sahibi temmuz da çıkın dedi suan bu evden çıksam aynı evi 25 binden aşağı tutamicam sen düşün
(2,472 puan) tarafından
Of of Allah yardımcımız olsn gerçekten memleketten akrabama da evsahibi çok demiş 600 liraya oturuyordu 1000 lira istemiş o.semt ben bildim bileli kendimi 450 600 bandında gidiyordu kiralar memkejetin en ucuz semtiydi smdi ora bile öyle olmus
Allah tan şuan ben kirada uyguna otuyorum ona sevinir oldm
(849 puan) tarafından
Uyguna ev mahallede sobalı ev o da geçen sene 6000 kirası olan ev bu sene 12-13 bin
(2,472 puan) tarafından
Siz nerde oturuyorsunuz dudağım ucukladi
MasAllah diyim oturduğum ev 20 yıllık ama.bakimli 140 metrekare asansör yok ama idare ediyorjm 750 lira.
0 oy
(1,190 puan) tarafından
Evler zaten o fiyat ßimdi hangi şehir 
(2,472 puan) tarafından
Sivasda hep bohle kalmaz iki gün sonra normale dönerse o paraya asla satamamz
(1,190 puan) tarafından
Ev fiyatı düşmeyen tek şey cnm
0 oy
(5,301 puan) tarafından
Şu an pahalı kredilerde yuksek 2 buçuk sene önce 170 bine sıfır daire aldık şu an olsa alamazdık şu an araba bile alamayız
(2,472 puan) tarafından
İyi yapmışsınız cnm gülerek oturun bende o yüzden çıldırıyorum bizim evi 200bine aldik memlekette ama Çarşinin içinde sıfır daire gece gece sinirim boşaldı yeminle
0 oy
(940 puan) tarafından
Canim aynen ole  70 metre kare ev var giris kat 350 390 bizim apartmanda
(2,472 puan) tarafından
70 kare evde yeni çıkmış zaar yeminle o kadar çok ev mu olur ya
(940 puan) tarafından
Canim piyasa ole malesef  70 metre karelik
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Sen araba diyon da arabanin gideri bitmiyo kardesin kira parasina ev sahibi olur en azindan. Onun hayati onun karari ve coktaantikli bence yaptigi. 

Araba diyon hergun benzine zam geliyo subyakmiyo e vizeye gitiyo surekli para yer araba hep yer.
(2,472 puan) tarafından
Haklısınız benim ki tmamen bilgsizligin vermiş olduğu şok tamam pahalandi herşey farkındaydm da bu kadar resmen dumura uğrattı
(7,791 puan) tarafından
Hergun ugruyoz dumura her gune zamla uyaniyoruz inan yasam hevesi kalmadi insanda .
Oy cok doluyum ana emin ol maldan asla zarar edilmez kardesin iyi yapmis cnm.
(2,472 puan) tarafından
Aynen artık iyi yapmış diyorum ama sindiremiyorum nolur herşey normale dönsün
Biz çocukken memur kesim orta.kesimdi evi orta.segment.arabasi olurdu ve belli standartla i vardı aradan yıllar geçti kardeşim bekar memur bankaya yıllarını ipotek eettirecek karşılığı 1+1 gerçekten neeeeerdeeeen nereyeeeee
(7,791 puan) tarafından
Oyle canim öyle inşallah döner ya varsin ev  araba sararin olsun yedigin ictigin elektrigin bu kadar pahali olmasa her sey ödenir ki zaten
(2,472 puan) tarafından
Kesinlikle cnm
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Bir kaç ay önce oturdugum apartmanın en üst katı 340 bine satıldı. 145 metrekare  artı 1 salon kadar mutfagı var salonu büyük yatak odası banyosu vs. Herşeyi tam. Yapılı.. 10 yıllık bina. 50 TL aidatı var. Kiralar 1500 lira. Alıp liraya verse kendi oturdu gu evin kirasını öderdi.. Bir sene sonra iki katına satabilirdi.
(2,472 puan) tarafından
Nerede oturuyosn öyle uygunmuş cnm
(3,551 puan) tarafından
Ankara yenikent
(2,472 puan) tarafından
Ankara en pahalı şehirlerden
(3,551 puan) tarafından
Valla benim oturdugum yerde süper lüx 4 artı lar 400 500 arası.. Giyinme odalı vs. Benim ev de 3 art 1 suan 350 bin e var ev mesela. 145 metrekare yapılı. Zaten 10 yıllık bina. Ben ilk binaya tasınan kişiyim. İlk girdiğimde yapılıyıudı. Fayaslar falan su tutmaz. Gelen çok beğenir. Şimdi yapılanlar daha güzel.. Ankar merkeze otobüsle 1 saat mesafe.
0 oy
tarafından
Kardeşin  gayet mantıklı biri. Bu devirde borçsuz ev araba alınmaz tabi babadan zengin değilsen ya da birikimin yoksa. O ev diğer aya kalmadan ikiye katlar bu enflasyonda. Ev fiyatları uçtu zamanında  alanlar çok şanslı. 
(2,472 puan) tarafından
Uzun zamandır reflum azmiyordu şuan baya fenalardaym keşke hiç bilmeseydm
tarafından
Adam ev sahibi olacak sen niye bu kadar dert ettin anlamadım. Krediyi herkese vermiyorlar demek ki altından kalkacak. Allah yardımcısı olsun bişey olmaz sakin ol bi
(2,472 puan) tarafından
Ya insanın kardeşi olunca takıyo bide babasısiz büyüğümüz yok ne bileyim taktım işte
tarafından
Bişey olmaz sanki başı belada gibi davranıyorsun :) ev almış ne olabilir ki
(2,472 puan) tarafından
Aynen de ödeme kolaylığı versin pismancalik vermesin Rabbim
0 oy
tarafından
O cimcik kadar dediğin evler ben yaşadığım yerde 450 bin 500 arası evler uçtu haberin varmı cnm
(2,472 puan) tarafından
Yoktu bacım hakkiqt n yoktu olmasydi keşke valla oturduğum yer batiyo
0 oy
(1,837 puan) tarafından
70 metre karelik evde oturan ben küçümsemenizi çok kırıcı buldum. E herkes sarayda mı oturacak. O beğenmediğiniz evin hayalini kuran ne kadar insan var haberiniz yok galiba. 
(2,472 puan) tarafından
Canım evi kucumseme değil verilen para Cook büyük geldi normal şartlarda sizde o parayla iki sene önce en az 125 metrekare ev alırdnz hatta işte bizim ev baktığımız sıralar TOKİ evleri 100 bindi şimdi nerden nere şok oldm sadece kirdiysam affola şoktan ben ne dediğimi bilemiyorm
0 oy
(417 puan) tarafından
Konumuna göre o fiyat edebilir hem ev bu hiçbir şekil de insanı zarara uğratmaz  
(2,472 puan) tarafından
Konumu merkezi fena değil güzel yerde
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Bizim binada kotta sai daire vardı sadece tek camı dışarıyı görüyor oda zaten görse bile ışık girmeyecek bı daire geçenlerde 270 bine sattı  çok normal o fiyatlar artı Kendi hayatı sonuçta canım 
(2,472 puan) tarafından
Aynen öyle yapacak bişi yok biz ev baktığımız zamanlar acelesi yok diyodu durdu durdu herşey firlayinca aklına geldi
0 oy
tarafından
Para senin cebinden mi cikiyo sanane bu devirde altin alca onemli degil b8 goz dahi olsa kafani sokacak bi evin olmasi onemli senin durdugun ev buyuk olabilir herkezin buyuk olcek sie bisey yok
(2,472 puan) tarafından
Bu azarlar gibi konuşma tarzı da hoş değil once onu belirteyim kapı komşu değil kardeşim illa ki endişe duyuyorum. konu burda evin büyüklüğü küçüklüğü değil ederi onuda piyasadan pek haberim yoktu 2 3 yıl önceye göre değerlendirce hani tamam pahalandi herşeyde maksimum 150-180 bin bandı falan diye tahmin ederdm benim düşündüğüm ile gerçekler arasında baya fark varmış
tarafından
Iyi ustunude sen kat buyuk bi ev alsin  o zaman
(2,472 puan) tarafından
Tamam montunu üzerime geçirip hemen müşteri hizmetlerje gidiyorum bu fikir hiç aklıma gelmemisti cnm
0 oy
(470 puan) tarafından
Normal artk bodrum katlara o fiyatlar 
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Evlerin fiyatı çok pahalı şuan bizim burda da 15 yıllık 75 metrekare evler 400 bin en azından evi olmuş olur
(2,472 puan) tarafından
YAa valla dünyadan bı habermisjm Allah sonumuzu hayretsn

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 488 göst.
20 Ocak 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,089 soru

11,347,532 cevap

34,813 kullanıcı

...