+1 oy
708 göst.
Diğer kategorisinde (473 puan) tarafından
Ya kızlar bu ne hal nereye gidiyor sonumuz. Gerçekten böyle giderse açlıktan olucez. Faturalar zaten ayrı bı dert. Yaklaşık üç hafta dir pazara çıkmıyordum. Bugün bı çıktım fiyatları görünce ağlamak geldi içimden. Biber kilosu 24 TL. Patlıcan 27 TL. Salatalık 18. Domates 15. Bı demet roka 6 TL olmuş ya. Girdiğim gibi bişey almadan çıktım. O boş arabyla çıktım ya pazardan çok zoruma gitti. Bı kilo sebze de alamiycaksak yazıklar olsun. Gerçekten sabahtan beri aklım da deli sorular nereye gidiyo sonumuz. Artık tam bir yemek yapmak lüks oldu. Hakkımi haram zıkkım ediyorum bu fiyatları yükselten lere. İnanın yufka aldım marketten börek yapmak için. Ama şimdiden fırının yakacagi elektrik aklıma girmiş. Allah kabul etmesin. Uykum gelmiyo yemin ederim. 

30 Cevaplar

+5 oy
tarafından
 Tamm da  canım bunlar hep yaz sebzeleri zaten her yıl pahaliydi asla zamları savunmuyorum ama yani buda nirmal o yüzden biz her yaz ucuzdan domates patlıcan biber alıp buzluğa atarız her ay 2 kilo alacağıma 3 kilo alır uapardom bazen toplu alırdım 
tarafından
Aynen hiç kışın domates salatalık biber almadım
tarafından
Ayy guzelim ben de senin gibi becerikli olsam alir buzluga atardim djsjjs
tarafından
Evet yaz sebzesi ama en fazla 6 lira bilemedin 8 lira oluyodu fiyatlar ben hep öyle alıyordum bu sene hiç bir şeye el vurulmuyo bu asgari ücretle geçinmek nerdeyse imkansız. Şimdi linç edecekler ama ben bu ay 12 bin TL harcadım baksan öyle dolu dolu yediğim içtiğim birşeyde yok. Dün akşam bez ve ıslak mendile 470 TL verdim bu ikisi bu kadar eder mi bu kadar zam yapılır mı
(2,139 puan) tarafından
Zaten yaz sebzelerinin tadı bile olmuyor her şeyi mevsiminde almak lazım.
(7,791 puan) tarafından
Yaz sebzesi ama bu fiyatları gormezlerdi zamlardan önce. Tek bir salataliga 2 liradan fazla verdim ici de lastiklesmeye donjyimus kenarlarını kesip verdim cocuga zaten o seviyo diye almistim.
Yaz yada kış bu fiyatlar cok uçuk eskiden pazarda en pahali muz olurdu omu da almasan da olurdu simdi oyle mi?
-Reklam-
+2 oy
(7,791 puan) tarafından
Rabbim yardimcimiz olsun. İki cihanda da edenler bulsun inşallah
(473 puan) tarafından
İnşallah canm. İnşallah
0 oy
(1,159 puan) tarafından
Hersey uctu Allah sonumuzu hayir etsin valla diyecek cok sey var da denmiyor iste
0 oy
tarafından
Rızkı  veren Allahtir canım feraha çıkarız elbet 
0 oy
(1,192 puan) tarafından
Böyle devam ederse herkes köylere yerleşip kendi ekecek
(473 puan) tarafından
Oda aynı hesap artık. Su elektrik tohum bakım aynı geliyo. İki ucu bklu değnek.
0 oy
(8,582 puan) tarafından
Allah yardmcimiz olsun
0 oy
(119,460 puan) tarafından
bugun annemde gitti olanlar cok pahali alincak gini degil ustelik coguda donmus dedi
0 oy
tarafından
Eşim Pazarcı dün akşam domates almak icin şehir dışına gitti normalde 5 saate varacagi yere bugün akşam 6 da vardı yollar berbatmİş mal varmı yokmu oda daha belli değil mal bulursa bile çok çok pahalı zar zor bi kaç kasa getiriyor benzin yeme içme poşet parası derken emin ol kar ettiği para zararı karşılamıyor hayat çok zorlaŞti Allah hepimizin Yardımcısı olsun 
(7,791 puan) tarafından
Canim zaten sikinti ekrn bicen satan degil.
Çünkü eken sen olaan dahi tohumu ilaci gubresi suyu fidesi haddinden fazla tutuyor e satmaya araba sart benzine hergun zam geliyo...
tarafından
Aynn öyle kız poşetin kilosu bile olmuş 20 lira e benzin yeme içme  sigara derken
(7,791 puan) tarafından
Oyle canim zaten zam*zam*zam yapanlara da destekleyenlere de rabbim iki cihanda da cikarain acısını inşallah.
Markete onceden gulerek girerdik simdi bi sey almaktan korkarak giriyoruz. 15 liraydi salataligin kilosu kizim yiyo diye bi tane aldim iki lira verdim. Ve kemarlari lastigimsi olmustu bile. Ah rabbim yardımcımiznolsun sorumlulardan çıkarsın inşallah ne diyim.
tarafından
Öyle hersey zam oldu normalde 130 140 gelen elektrik faturası bugün 320 geldi o kadar dikkat etmeme rağmen
(7,791 puan) tarafından
Ben hic demiyom faturayı klimayla isiniyoz ve kucuk cocuk var...  Oyy oy tum umutlarim yerlerde surunuyo var ya ev istiyodum bahceli fln boyle cocuguma park yapcaktim icine ne hayallerim vardi. Şimdi ayi cikarsak şükrediyoruz
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Bu ay annemlere 2.450 TL elektrik faturası geldi :d doğalgazdan bahsetmiyorum bile 70 te çalışıyor ve ev komple
(891 puan) tarafından
2450 gelcek kdr ne yaktiki ısıtıcı falan mi var evde
(1,301 puan) tarafından
4 klima var evde elektronik eşya çok kullanılıyor
0 oy
(312 puan) tarafından
Bugün eşim iki paket kanat ve sucuk bir paket de kömürle kola aldı 125 TL vermiş paranın hiç bir değeri kalmadı zamanında babam bize okula giderken 1 TL harclik verirdi 4 tane malzeme alirdik bir meyve suyu o zamn 25 krs şu yani bu duruma nasıl geldik bende anlamıyorum rabbim sonumjzu hayır etsin 
tarafından
Hahaha 200 ml meyve suyu 2.45 ₺ pınar organik süt200 merhaba.6.50 ₺
Nerde o 1 TL bereketi
(312 puan) tarafından
Ne kadar berektliydi o zamn işte şimdi ne bereketi ne kıymeti kaldı o zaman 25 krs aldığımız simit şimdi olmuş sana 2.50 TL bir ekmekle iki kişi doyar ama bir simit bir kisiyi doyurmaz
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Bunlarla kalsa yine iyi daha da çıktıkça cikiyo 
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Bunlarla kalsa yine iyi daha da çıktıkça cikiyo  vallahi 
0 oy
(2,491 puan) tarafından
Kız sorma ya ben dünyadan bı habermisjm ev fiyatları yeni öğrendim yaprak dökümünun finalindeki Ali riza bey gibi oldum yamulup kaldim gercektn bilmemek mutlulukmuss
0 oy
(450 puan) tarafından
Bu hafta kardan dolayı hale mal gelmedi onlar da eldekileri pahalıya satıyorlar ki zararları olmasın. Olan yine bize oluyor o ayrı. Ekonomi sıkıntısı da pandeminin başından beri vardı biz hissetmiyorduk. Aralıkta kurlar uçunca güya düşürüp dengelemeye çalıştılar ama nafile. Her şey daha kötüye gidiyor. Daha da kötü olucak hazırlıklı olun acı ama gerçek. 
0 oy
tarafından
Maalesef hükümet istifa etsin 
0 oy
tarafından
Bilerek yapıyorlar son vuruş 
0 oy
(7,208 puan) tarafından
Hepsi de yaz ürünü ucuz olmasını beklemek ayrı mesele. Kış sebzeleri de uygun değil artık ama saydiklarin kadar pahalı olanı hiç görmedim burda iki kilosu on lira her seyin
(473 puan) tarafından
Neresi orası cnm. Ben bursa dayim. Emin olki daha pahalı değilse ucuz değildi
(7,208 puan) tarafından
İstanbul
0 oy
tarafından
Canım senin baktıkların kış sebzesi değil ki mevsimi değil yani normal bu fiyata olması o yüzden yazdan bol bol kışa hazırlıyoruz ya zaten 
tarafından
Normal mi? Siz nerde yaşiyorsunux Allah askına. Ne zaman patlıcan 25 oldu? Nasıl normal kabul ettiniz bunu.yaz meyvesi de olsa asla bu kadar değildi
0 oy
tarafından
Ya hiç sorma dün diş kaşıyıcı emzik tutacagı tırnak makası sordum hepsine 90 tl dedi ben şok oldum 25 tlye aldığım biberon 35 tl olmuş 1 ay içinde zehir zıkkım olsun 
0 oy
(13,086 puan) tarafından
Bunlara ucuz diyen insanlar var hâlâ 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 473 göst.
1 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Miraysu (2,732 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 126 göst.
13 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Melis... (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 147 göst.
7 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,287 göst.
16 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu

380,981 soru

11,405,773 cevap

34,943 kullanıcı

...