0 oy
236 göst.
Diğer kategorisinde (731 puan) tarafından
Acile geldim düzenli kasılmalarmış sancılar düzenli müdahale edilmez ise doğum yapacakmışım henüz 35+2 bu yüzden durdurmak istiyor lar ciğer geliştirici iğne yapıldı sabaha kadar sancı durmaz ise doğuma alınacağım lütfen benim için dua edermisiniz bebeğimi sağsağlim alayım kucağıma :( ilk hamileliğim ve çok korkuyorum durdurabilirler mi sancıyı bilmiyorum :)ben bişey hissetmiyor um sancı filan 

12 Cevaplar

0 oy
(12,494 puan) tarafından
Korkma canım doğsada haftan çok da küçük değil inşallah zamanında doğar 
(731 puan) tarafından
Umarım doğar ise küveze alınmaz :(
-Reklam-
0 oy
(1,191 puan) tarafından
Durdururlar kuzum inşallah  acilman ne durumda rabbim zamaninda sağ salim  doğurmayi nasıl etsin
(731 puan) tarafından
Açılma yok suan sadece bebeğin düzenli kasılmaları var eğer durdurulmaz ise sabaha doğuma alırız dedi doktor
(1,191 puan) tarafından
Durdurulur inşallah kuzum  sen bol bol dinlen stres yapma
(731 puan) tarafından
Evet çok şükür durdurdular :) evime geldim
(1,191 puan) tarafından
Dedim sana korkacak birsey yok kuzum acılma  olmadiğı sürece durduruyorlar  zamaninda sağlikla doğsun yavrun inşallah ☺
0 oy
(2,889 puan) tarafından
Canım sen merak etme  doğum olsa bile sağ salim kucağına alırsın inşallah  

Hakkında hayırlısı olsun 
(731 puan) tarafından
İnşlh küveze filan alınmadan alır evime giderim :(
(2,889 puan) tarafından
Sanmam canım iğne vurduyse
0 oy
(119,342 puan) tarafından
allah yardimcin olsun
(731 puan) tarafından
Allah razı olsun çok şükür sorun problem yok sancım durdu evime geldim dinleniyorum
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Peki erken diye normal doğum oluyor mu bu tür durumlarda
(731 puan) tarafından
Aslında çok değil haftam iyi ama ne olur ne ne olmaz diye en azından 36 hafta ya kadar dursun ciğeri gelişsin dedi
(2,726 puan) tarafından
Geçmiş olsun çok Allah yardım etsin
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Rabbim saglikli bi sekilde vaktinde kucagina almayi nasip etsin
(731 puan) tarafından
Aminn teşekkür ederim sağsağlim eve geldim sancı durdu doğumu engellediler şuan evde dinleniyorum her ihtimale karşı ciğer geliştirici iğne yapıldı artık doğum başlar ise durdurmicak doğum yapacağım allahın izli ile
0 oy
tarafından
Korkma cnm haftan küçük değil ztaen dogsada kilosu yerindeyse hemen eve geçersin 
(731 puan) tarafından
35+2 3 kilo olmuş kilosu çok güzel sorun olmaz ama doğarsa solunum sıkıntısı çekmemesi için ne kadar durursa o kar dedi en azından 36 haftayı doldursun dedi sancıyı durdurdu eve yolladı tekrar:)
0 oy
(4,169 puan) tarafından
Edacımm daha demin kar postuna cevap verdim şimdi bu postu gördüm insallah iyisindir sende bebekte hiç korkma eşimin kuzeni 35.haftada doğum yaptı gebelik zehirlenmesi yüzünden çocuk 2 kilo vardı yoktu ama küveze bile girmedi gayet sağlıklı idi insallah vaktinde gelir ama gelse bile korkma Allahın izniyle sağlıkla kucağına alırsın insallah ❤️
(4,169 puan) tarafından
Ayy çok sevindim çok şükür demek ki ihmal etmemek lazım böyle durumlarda canım bende senden Bi hafta gerideyim biliyosun tam olarak nasıl oluyor bu kasılma tarif eder misin yani hangi durumda endişe etmek gerekiyormuş bilgim olsun benim de bazen oluyor çünkü ama çok üstünde durmuyorum
(731 puan) tarafından
İllaki böyle bağıra bağıra olacak derece sancı olmuyor muş benim belim ağrımaya başladı uzandım saatlerce geçmedi normal dr 10 15 dk uzansam geçer di sonra otururken karnım taş gini oldu*****k yumuk oldu toparlandı içerde yumuşadı 5 dakika 10 dakika arası tekrar etti kalkıp su içecektim kasıklarım bir anda kitlendi adım atamadım geri oturdum hemen sağlık ocağındaki ebeyi aradım kasılmaları tarif ettim hemen acile git dedi ben karından bir sancı hissetmedim sadece bebek içerde aşırı kasıldı normal de günde 1 yada 2 kez kasılır Dı
(4,169 puan) tarafından
Yaa benim de tam anlattığın gibi oluyor normalde ama doktora sordum bana günde 10 kereye kadar normal telaş etme rahim kendini doğuma hazırlıyor dedi diye gitmedim hiç hatta dün misafirim vardı baya öyle oldu gece belim ağrıdı haftaya randevum var daha o zamana kadar olmaz Bi daha insallah ya daha çantamı bile hazırlamadım ben bide :/ Rabbim hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin ❤️
(731 puan) tarafından
Bana ebe şu şekilde tarif etti günde 10 kere kasılır ama 2 saate 3 saate olan kasılmalar yalancı sancı ama gerçeği ayırt etmek için dakika tutucaksın ve kasılma sürecini sayacak sın 10 dakikanın altında sık sık girip 20 ila 50 saniye arası kasılır ise bacaklara şiddetli ağrı vurursa belin tutmaz oluyor gibi hissedersen ve geçmez artar ise işte bunlar doğum belirtisi demişti benim aklıma tamamen ordan kaldı
(4,169 puan) tarafından
Yaa çok güzel açıklamış bende bundan sonra buna dikkat ederim insallah canım çok saol peki senin hareketler ne durumda benim bıdık eskisi kadar tekmelemiyor eskiden daha sık ve sertti şu an daha çok dalga dalga dönüşlerini hissediyorum böyle karnım şekilden şekile giriyor o anlarda büyüdüğü için yeri azalıyor diyolar ama insallah öyledir arada korkuyorum zor tutuyorum kendimi hastaneye gitmemek için sonra hareket edince içim rahatlıyor Bi daha
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Kız korkma hayırlı zamanda hayırlı şekilde yavrunu.kucagina al ben 1750kilo.dgmusum annem diyo ki sen kardeşinden daha çabuk toplanıp hızlı gelişmiştin Rabbim ssg salim.kucagina almayı nasip etsn
(731 puan) tarafından
Durdurdular hastaneye gelmesem çoktan doğurmuş olurmuşum bu saate kadar sancı epey vardı ciğer geliştirici yaptılar
(2,484 puan) tarafından
Ay çok şükür cnm iyi ki gitmisisn geçmiş olsun
0 oy
(192 puan) tarafından
Korkma daha bugün 29 haftalık doğmuş biri post açmıştı çok üzülmüştüm senin haftan güzel canım 
(731 puan) tarafından
Durdurdular sancıyı ama tekrar birdaha vu şekilde sancı olur ise durdurmicak doğuma alacak eğer acile gelmese idim çoktan şuan doğurmuş olurmuşum ciğer geliştirici iğne yaptılar durduramasalar doğum başlıcaktı rabbim hepimizin çocuğuna bebeğine sağlık şifa versin inşlh
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Rabbim sifa versin durdurdular mi canim
(731 puan) tarafından
Evet durdu ama birdaha bu şekilde sancı olur ise durdurmicam direk doğuma Alicam dedi ciğer geliştirici iğne yaptı keyfi şuan yerinde pazartesi tekrar görecek
(1,569 puan) tarafından
Cok şükür canim rabbim sag salim kucağına almayi nasip etsin
(731 puan) tarafından
Aminn Allah rağzı olsun kilosu 3 kilo imiş 35+2 de daha iri ilerliyor doktor kilodan sıkıntımız yok solunum alması kolay olur ise küveze bile almam dedi inşlh hayırlısı ile gelse idi
(1,569 puan) tarafından
Kilosu maşallah iyi benimde bücür 3000 gram dogdu 40 haftada
0 oy
(3,181 puan) tarafından
Acile neden gittiniz peki kasılmalar hissetmediyseniz nasıl anladınız bende 27 haftalıgım ya anlamazsan diye korkuyorum 
(731 puan) tarafından
Kasılma sayar indirdim oturdum kasılmaları takip ettim 5 dakilada bir 50 saniye kadar kasılma oldu belime vurdu bacaklarım tutmaz oldu o an anladım emin ol hissediyor sun bir şekilde anlamamak mümkün olmuyor bir terslik olduğunu

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 226 göst.
8 Haziran 2022 Aile kategorisinde tugbabirol28 (1,687 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 232 göst.
0 oy
7 cevap 1,004 göst.
30 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Yagmur26y (181 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 559 göst.
2 Kasım 2020 Diğer kategorisinde mlodi (50 puan) tarafından soruldu