0 oy
168 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (264 puan) tarafından
Kızlar çok şükür 7 haftalık gebeyim. Maddi durumumuz çok kötü değil ama çok iyi de değil ucu ucuna yetiyor yine de bin şükür gözümüz hiçbirşeyde kalmıyor. 

Satıcılık olarak iş buldum. Iş saatleri biraz uzun ve haftalık 1 gün iznim olacak. Çalışsam maddi anlamda çok çok rahat ederiz. Hem bebekte gelecek hayat çok pahalı.

Ne düşünüyorsunuz? Birde işe girmeden patrona diyeyim mi hamile olduğumu? Söylersem almayabilir belki beni

8 Cevaplar

0 oy
(846 puan) tarafından
Kabul ederse patron çalışabilirsin bence hayat çok pahalı benim bir ay kaldı doğuma. Bende bebekten sonra calisicam artık çünkü yetmiyor tek maaş gerçekten zorlanıyoruz 
-Reklam-
0 oy
(1,234 puan) tarafından
Cok iyi olur bnce yani bide su yeni dogum yapan annelere tazminatli cikis hakkida verseler iyi olur doguma kadar calisirsin dogumdan snrada dogum iznine cikarsin yapabilirsen dene bnce bn calisirkn hamile kaldm ciktim itten pismanim ciktigima byle yapmadigima
(264 puan) tarafından
Aynen canım birçok hakkım doğuyor çalışırsam
0 oy
tarafından
Tabiki söyle hamile olduğunu canım. Ağır iş yaptirmazlar ama bence gerek yok yani yetiyosa sen hamilelikte dinlenmene bak bence . Bende çalıştim çok yoruluyodum keşke evimde olup bı iki saat uyuyabilsem diyodum , ama tercih senin  tabi 
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Bünyem kaldirabilirse cnm bnde çocuk mağazasında calstm tabi bn 8 yıldır aynı yerdeyim doğuma haftalar kala 8. Ayında çıktım izne çok yorucu olur sirekli ayaktadin ha patron sahibi hamile oldgmu biliyor mu bilemem.   Bnm yılların hatri vardı bide çok işlerini gören bı personeldim öyle ben idare ettm ha son aylarda pert oldum tabi otryrdum bn arada bide sürekli kasa bolumundeydim müşterilerle pek ilgleezdm 
0 oy
(2,660 puan) tarafından
Satış danışmanlığı çok yorucu ayaktasin sürekli hamile olduğunu biliyorlarmk öyle durumda da pek almıyorlar.
0 oy
(12,561 puan) tarafından
Uzun çalışma saatleri seni çok yorabilir bulantın bel ağrıların vs olacak o kadar saat çalışmak zor gelmeyecek mi ben pandemi sürecinde yarım saatlik dersler yapıyordum ders bitene kadar elim ayağım titriyordu çok sık tuvalete gitme vs baya zorlandım 
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Calis hem sgk dan dogum parasida alirsin 32. Haftadan rapor alirsin. Ama girecegin is yerinw hamile oldugunu belirt gizleme.. Bende 2 aylik hamileyken basladim ucretli ogretmenlik yaptim 1. Donemi kapattim simdi raporluyum baslarken soyledim hamile oldugumu yari yilda giden ogretmenler pek sevilmiyor cunki
(264 puan) tarafından
Tamam canım patron hamile hamile kabul ederse işe gireceğim normalde 3 aylık olarak. 3 ay bile çalışsam yeterli olur bana. Teşekkür ederim bu arada

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 161 göst.
7 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,302 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 40 göst.
13 Ocak 2024 Aile kategorisinde Yanlizbirkul (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 78 göst.
22 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Hicran_yldz!! (2,303 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 46 göst.

377,324 soru

11,291,751 cevap

34,710 kullanıcı

...