0 oy
329 göst.
Diğer kategorisinde (7 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar Yeniyim sayfada ben 7 haftalık gebeyim kalp atışı duyulduktan sonra kan testleri yapıldı karaciğer enzimlerim yüksek çıktı ALT DEĞERİM 114 AST DEĞERİM 35 Sizce nasıl düşürebilirim değerlerimi bebeğe bir zararı olur mu başına böyle birşeyler gelen varsa yardımcı olabilir mi rica etsem kullandığım ilaçlardan kaynaklı olabileceği de söyleniyor şuan folikasit coraspirin oksapar iğne ve progestan kullanıyorum Progestan yapabilir dendi ama ben onu vajinal yoldan kullanıyorum o şekilde de yükseltir mi acaba cevap verirseniz sevinirim  

8 Cevaplar

0 oy
(2,688 puan) tarafından
Ben o hapı ignesini çok kullandım böyle durumla karşılaşmadım eğer sende bu sebeple ise evet etkiler vücut herhangi bir yeri bu emilimi yapıyor çünkü etki etmese kullanılmaz zaten geçmiş olsun.
(7 puan) tarafından
1 hafta progestan bırakıp tekrar kanımı ölçtüreceğim umarım düşer değerlerim internette gebelik zehirlenmesi gibi şeyler çıkıyor korkuyorum inşallah tehlikeli bir durum değildir
(2,688 puan) tarafından
Doktora gittinmi bunu için gerekli ilaç vs birşey önerdim? Hamilelikte herşey oluyor ya hemen panik yapma inşallah prohestani kendin mi bırakıyorsun?  Doktormu onerdi. Tahlil ver ölçtür o şekilde bırak yeterliyse.. hamilelikte önemli progestan da.
(7 puan) tarafından
Kadın doğum doktoruma sordum 1 hafta bırakıp tekrar ölçtürmemi söyledi öyle yapacağım artık inşallah bir sorun olmaz
(2,688 puan) tarafından
Olmaz olmaz endişe etme inşallah karaciger dostu şeyler ye bı sure dikkat et bakalım şifa olsun :)
(7 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım amin inşallah düşer dikkat edeceğim bu sürede :)
-Reklam-
0 oy
(1,691 puan) tarafından
canim ben progestan kullaniyordum benimkini cok yukseltti birakinca dustu bende kasinti vs yapmisti yukseldi icin
(7 puan) tarafından
İnşallah benimde öyledir de şuan bıraktım düşer haftaya teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
düzenlendi
Benim 9.haftada yüksek  çıktı özellikle de amilaz değerim  1000lerdeydi bu da enzim ama benimki safra taşından dolayı yüksekti hastanede yattım ağrım da olmuştu.enzimleri safra taşı yükseltebiliyor ultrasonla baktirabilirsiniz. İlla safra olmayabilir kullandığınız ilaçlar  ya da başka  sebepler de olabilir üst karında  sırtta ağrı oluyor mu? Karaciger enzimi yüksekliği sarılığa enfeksiyona sebep olabiliyor takibi yapılırsa ilac kullanırsanız sorun olacağını sanmam ayrıca  değerleriniz  çok yüksek değil hamilelikte değerlerin maksimumu değişebilir doktor  kagan kocatepe öyle diyordu. Kadin doğum doktorunuz ne diyor? Dahiliye ya da genel cerraha da danışın. Düzenli kan tahliliyle takip ettirin, bir sey olmaz kalbinizi ferah tutun.
(7 puan) tarafından
Dahiliyeye gittim ciğerlerim safra kesesi böbreklerim ultrason ile bakıldı bir sorun çıkmadı doktorum ilaç kaynaklı olabileceğini söyledi progestan bırakıp salı yada Çarşamba günü tekrar gideceğim inşallah düşer değerlerim nette biraz araştırınca hep kötü şeyler çıktı korktum açıkçası ilaç olarak ne kullanabilirim ki dahiliye doktoru sadece takip edelim dedi düşmediyse yada yükseldiyse ne gibi bir tedavi yapar hiç bilmiyorum kan testi yapıldı sarılık enfeksiyon vs birşey çıkmadı
tarafından
Internette okuduklarınızı dikkate almayın. demek ki sizinki ilaclardan kaynakli normale dönmüştür korkmayın. Ben  düzenli  ilac kullanıyorum çünkü benimki safra kaynakli ilacsiz olmuyor yükseliyor, enfeksiyon riski oluyor.
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Bende yüksek çıkmıştı safra kesemde taş olduğu için yükseltiyormuş.
(7 puan) tarafından
Benim ultrason ile incelendi fakat öyle bir sorun yokmuş ilaç kaynaklı büyük ihtimalle benim oksapar iğne de yapabilirmiş ama pıhtılaşma olduğu için onu bırakamıyorum eğer o yapıyorsa ne olacak bilmiyorum progestansa onu bıraktım inşallah o yüzdendir
(1,786 puan) tarafından
Kızım doktordan öğren tekrar git veya ara burda bu soruya cevap bulamazsın yanlış bişey yapma karaciğer önemli
(7 puan) tarafından
Gittim zaten öğrendiğim gün dahiliyeye progestan bıraktırdı işte diyorum ya ama sebep omu belli değil haftaya belli olacak burada tecrübeli arkadaşlara sormak istedim .
0 oy
(119,334 puan) tarafından
post ciksin      
(7 puan) tarafından
Pardon anlamadım
postunu yukari cikarim bilgisi olan yazsin anlamimda post ciksin
(7 puan) tarafından
Kusura bakmayın sitede yeni olunca anlamamıştım teşekkür ederim ilginize :)
rica ederim
0 oy
tarafından

Bu nedenle 29 haftalik acil sezeryana alindim 

Umarim düşer degerleriniz:angel:

(7 puan) tarafından
Yaa çok geçmiş olsun umarım düşer bebeğiniz nasıl peki iyidir inşallah
tarafından
1 yasinda simdi:)
(7 puan) tarafından
Maşallah Allah bağışlasın :)
0 oy
tarafından
Canım tekrar bi test yaptır benim yüksek çıktı iki gün sonra tekrar yaptırdım düşük normal çıktı muhtemelen o gün yediğin birşeyden kaynaklı dedi doktor
(7 puan) tarafından
Salı yada Çarşamba günü tekrar yapacağım canım progestan da bıraktım inşallah düşer senin değerin kaç çıkmıştı
tarafından
Onu hatırlamıyorum ama baya yüksekti bende sadece folik asit kullanıyordum

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 170 göst.
26 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eylulmasallll (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 71 göst.
0 oy
0 cevap 59 göst.
27 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Tugbax4 (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 62 göst.
4 Mart 2024 Diğer kategorisinde Yzc34 (1 puan) tarafından soruldu

379,971 soru

11,374,443 cevap

34,857 kullanıcı

...