0 oy
152 göst.
Diğer kategorisinde (84 puan) tarafından
İçeriği temiz kaşık maması mi almalıyım?Yoksa evde de yapabilir miyim?

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben irmikle kendim yapiyorum
(84 puan) tarafından
Peki ne zaman başlıyor böyle kaşık maması kullanılması ?ve rica etsem nasıl yaptığıni söyler misin)))
tarafından
6 aylikken hep tadim olarak ilerledim 7 ayliktan itibaren her gece yatarken irmikli mamadan verip oyle uyuttum. Muzlu armutlu elmali istedigin meyveden yapabilirsin benim bebegim en cok armutlu seviyo yazin seftalili ve cennet hurmali cok guzel oluyodu. Yumusak meyveden yaparsan onceden haslamana gerek yok ama armut elma gibi sert meyveden yaparsan onceden suda haslaman gerekir. Ben 1 tane armudu kup kup dograyip uzerini gececek kadar su koyup pisiriyorum. Armutlar yumusayinca uzerine 1 kasik irmik koyuyorum irmik de pisince armutlari catal yardimiyla eziyorum(blender kullanan var ama ben kullanmiyorum) çiğneme kaslari gelissin diye herseyi taneli veriyorum en fazla catalla eziyorum. Uzerine 1 cay kasigi kadar pekmez koyuyorum o sekilde yediriyorum
(84 puan) tarafından
O zaman bende öyle yaparım.Tesekkur ederim)))
(5,012 puan) tarafından
Bnde öyle ypyrm usenmeden anlatın vala helal olsun ;)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bebelac alıyorum hipp alıyorum 
0 oy
tarafından
Mama bilmemde canım ben irmikle yulafla muhallebi gibi yaparım içine meyve de rendelerim çok sever benim minik kuşum 
0 oy
(5,952 puan) tarafından
Hipp organik kullanıyorum sutum cekildi mecbur ek gdiaya gecdim  mama sevmiyorum ama mecbur:(
(84 puan) tarafından
Allah bağışlasın benimde 6 aylık daha doğrusu tam 3.unde 6 aylık olacak sütüm var ama ogunune yetmeye başladı günde 1 2 kere mama vermek zorunda kaldım
(5,952 puan) tarafından
Amin canım cümlemizin  bagislasin benim de kg almamisdi ozamana kadar göğüslerimde yumusama olmuştu dr önce meme snr mama takviyesi yapalım cc az yap kasik biberon aldim  meme birakmasin diye bakdim sütüm hep cekildi sonra biborona gecdim ama ek gida takviyesi yapiyorum mamalar cok saglikli gelmiyor bana dedigim gibi mecbur veriyorum evde elde yapılan mamalarda kg alimi cok oluyor dendi kof oluyor sisiriyo dediler mama ya devam ettim  ek gidami saglam vitamin alsin diye veriyorum
(84 puan) tarafından
Ben de similac mamayı kullanıyorum içeriği temiz
(5,952 puan) tarafından
Dr muz önerdi hipp organik şifa olsun  bebeklerimize  canım
(84 puan) tarafından
Amin canım))
0 oy
tarafından
Ben kendim yapardım 

Elmayı armut veya ne varsa işte suda hasliyordum sonra irmik ekleyip biraz daha haşlayıp muz ezip içine veriyordum cici bebe de ezerdim bazen
(84 puan) tarafından
6.aylik bebek için yapılabilir mi yoksa daha mı geç yapmam lazım?
tarafından
YouTube Instagram dan bakabilirsin tariflere
0 oy
(9,034 puan) tarafından
Bence evde yap canım. Kutu mamalar bana sıcak gelmiyo açıkçası. Ben hangi meyve sebzeyle yapacaksam irmikle beraber pişiriyorum. Birazcık zeytinyağı da koyuyorum. Benimki çabuk kabız oluyo. Bazen pekmez koyuyorum. Bugün bal kabaklı yaptım mesela. Bal kabağını haşladım. Üstüne irmiği ekleyecektm yanlışlıkla ince bulgur koydum :) o da çok güzel oldu. 
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Sebze ve meyvelerden kendin püre yapabilirsin ben dısarda biryerdeysem hazır kullaniyorum ama evde hep kendm yaparim cok cesit var canim 4buck 5 aylikken basladim ek gidaya
0 oy
(5,012 puan) tarafından
Cnm bn bazen irmik muz cicibebe pekmez yapyrm bazen cici bebe elma yapmyrm. 

Bazen  irmik balkabağı pekmez yapyrm bazen muz ve cicibebe ypyrm evde daha sağlıklı ya.. bn o dışardaki kere güvenmym
0 oy
(119,699 puan) tarafından
ev yapimi ama ani bi durumda hazirda aliniyo ben hipp alirdim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 155 göst.
12 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Eso2121 (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 90 göst.
18 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esra129 (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 67 göst.
7 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Daisyyy (1,135 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 119 göst.
27 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Husnes (210 puan) tarafından soruldu

382,379 soru

11,448,162 cevap

35,021 kullanıcı

...