0 oy
90 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar kardeşim erken doğum yaptı bebeği küvözde kaldı emziremedi derken şimdi bebeği 8 aylık ve hiç sütü yok artık. Bebeği de dolayısıyla zayıf kaldı kaynanası inek sütü ver deyip duruyormuş kilo alması için hazırladığı mamanın içine pirinç unu katsa yani dört ölçek mama katıyorsa bir ölçek de pirinç unu koysa olur mu diye soruyor ben kullanmadığım için bilmiyorum sizler yardımcı olur musunuz ya da nasıl kullansın pirinç ununu

4 Cevaplar

+1 oy
tarafından
8 aylik olmus ek gida vermiyo mu mama+ek gida seklinde gidebilir pirinc ununun hic faydasi yok ki onun yerine saglikli seyler yedirebilir 
(305 puan) tarafından
Hiç mi ek gıda yemiyor denediniz mi herşeyi tabiki zayıf kalır bu şekilde yemesi lazim olmuyosa da mutlaka bi beslenme uzmanina danışın çocuk sadece mama ve pirinç unundan ne vitamin alcak da beslencek yoğurt falan mayalayin içine meyve koyun çoğu şeyi yer bu çocuk artık kahvaltı etmesi lazım yumurtasi peyniri
tarafından
Yavas yavas alistirsin canm sadece mamayla olacak is degil 9 ayliktan sonra %70 ek gida %30 anne sütü/mama seklinde gitmesi lazim. Yemiyo diye birakmasin sık sık teklif etsin ama zorlamasin sevecegi sey mutlaka vardir onu bulsun
tarafından
Erken doğum olduğu için çocuk daha oturamiyor bile o da biliyor kahvaltı yapacağını
tarafından
Hiçbir şey yemiyor değil canım illaki yediği şeyler varmış ama kilo alımı yavaş olduğu için bunu danıştı
(305 puan) tarafından
O zaman bunu çocuk doktoruna beslenme uzmanlarına danissin madem erken doğdu beslenme sorunu var ona gore takviyeler vardir en doğru bilgiyi onlar verir erken doğan bebeklerin daha da özel bakima ihtiyaci var geç gelişim gosterebilirler
-Reklam-
0 oy
(765 puan) tarafından
Olur ben yapıyorum bı sıkıntı görmedim 
tarafından
Nasıl yapıyorsun canım sen
(765 puan) tarafından
Vitaminli pirinç unu bide irmikli meyveli Pirinç unu aldım karıştırdım hepsini kıvamı tutcak kadar süt üzerine 3tane cici bebe 1 tatlı kaşığı pirinç unu karışımı yapıyorum 1yasindan sonra balda koymaya başladım iyi oluyor gece tok tutuyor
tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Canım kocaman olmuş 8 aylık ne gerek var pirinç ununa normal mamasını verdin sonra ek gıda sabah yumurtasını yedirsin öğle et suyu tavuk suyu çorbasını yapsın akşam sebze yemeği pilav yapsın ara öğün için bebe bisküvisi hazırlasın irmik pişirsin içine meyve ezsin yatmadan önce versin pirinç ünlüler hali mı kalmış pirincin kendisini yer zaten o süt içen bebekler kilo almaz aksine süt kabızlık yapar kansızlık yapar iştahını kapatır zayıflar 
0 oy
(968 puan) tarafından
Kasik mama koysun princ unu yerine ben mamayla kasik mamayi karistirip biberonla veriyorum

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 70 göst.
2 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Melek06 (679 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 327 göst.
7 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Serra (564 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 312 göst.
22 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 177 göst.
9 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Mamaboy (614 puan) tarafından soruldu

380,297 soru

11,386,508 cevap

34,887 kullanıcı

...