+1 oy
117 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (422 puan) tarafından

2 aylık bebeğim var. Bir anda ishal oldu. Başka bir belirti yoktu. Doktora götürdük.  Süt ve süt ürünleri alerjisi olduğunu öğrendik. Anne sütü alıyor. Diyet yapmam lazımmış. Doktor süt, çikolata, yoğurt yeme dedi. Özellikle  Dikkat etmem başka bir şey var mı? Tecrübeli anneler yardım lütfen:ermm:

Yoğurt tüketememek moralimi bozdu yaaa. Çok severim:'(

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim bildiğim bunun diyeti oldukça sınırlı oluyor. Sadece süt yoğurt değil bunları içeren şeyleri de tüketmemen gerekiyor diye biliyorum. yani peynir çeşitleri, kremalı ürünler, süt veya yoğurt kullanılarak yapılan kek pasta börek türü şeyler vs vs. 
(422 puan) tarafından
Yıkıldım şuan
tarafından
çok kısıtlı malesef canım ama idare et bir süre mecbur işte napacaksın. İnşallah kısa sürede geçer.
(11,217 puan) tarafından
Evt canum. Cikolata dahi yemiorum. Icinde sut ve urunu olan hicbrsey yemiorum
tarafından
Kısa sürede geçer inşallah ya. Allah sabır versin.
-Reklam-
0 oy
(7 puan) tarafından
Benim 2.diyetim bu. Yeni başladım. İlk kızımda da vardı. Paketli ürünleri tüketmeyeceksiniz. Eser miktarda içerebiliyor çünkü. Ayrıca süt ürünlerinin hiçbirini de tüketmeyeceksiniz. Tereyağı, margarin vs. 
(7 puan) tarafından
Emzirmeniz alerjik bir bebek için daha önemli ama yine de siz bilirsiniz doktorumuz emzirebildiğin kadar emzirmelisin demişti
(4,263 puan) tarafından
Sizinde cogu seye ne kotu, zamanla mi azaldi besinlere karsi sirayla mi azaldi alerjisi , yoksa hepsine karsi biden mi
(7 puan) tarafından
Sırayla oldu. İlk süt sonra yumurta geçti. Diğerleri biraz daha uzun sürdü. Ama 2 buçuk yaşında hepsi bitti çok şükür
(4,263 puan) tarafından
Cok sukur, ilk kacinci ayda gecti, mesela sut yumurta falan
(7 puan) tarafından
15 aylık falandı ilk sütü tüketebildiği zaman 16dq yumurtayı açtık sonra sırayla diğerlerini. 2 yaşında ilk balığını yiyebilmişti...
0 oy
tarafından
Ooo sadce onlar değil ki içinde süt ürünleri olan herşey yasak. Liste vermedi mi 
(422 puan) tarafından
Yooo vermedi. Sadece süt, yoğurt, abur cubur, çikolata yeme dedi
tarafından
Benim ilk gittiğim drda öyle söyledi bebgim daha kötü oldu sonra başka dra gittim liste verdi valla şuan nerde hic bilmiyorum olsa atardım , ama şöyle söyleyeyim nerdeyse herşey yasak :(  gerçi nette de vardı listeler bakabilrisin
(422 puan) tarafından
Gördüm. Onlara bakınca ben ne yicem diye düşündüm
tarafından
Öyle valla :( sütte azalıyor bişey yemeyince benim öyle oldu zaten azdı mamayı cogalttim. Ama fire verince geçmez alerji sonra kanlı kaka fln oluyor ilerde o aşamaya gelmesin de
0 oy
(4,263 puan) tarafından
Sut urunler, et,yumurta,tavuk,kuruyemis,domates,tahin, baharatlar, cilek, portakal,mandalina,kivi bunlar en cok alerji yapan gidalar
(422 puan) tarafından
Hep de yediğim şeyler valla.
(4,263 puan) tarafından
Hepimizin oyle, ben 1 aydir diyetteyim
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Sutve yogurt iceren hicbirsey yiyemiyorsun canim benim oglumun 6 ayda basladi  2 yasina girecek hala devam ediyor 
(422 puan) tarafından
Of of . Valla böyle sürerse sütten keserim birkaç ay sonra.
(7,036 puan) tarafından
Yapma kuzum oyke birsey daha kotu olur o zmn ne ek gida verebikirsin ne baska birsey cunku alerjik bebek ben o hataya dustum suten kestim sonrasi 6 ay hastane hastane gezdim gitmedik doktor brakmadim kimse ablamadi ne oldugunu en son ezel bir hastanede doktor dedi alerji o yuzden 2 hafta hastanede yati oglum ilk dogum gunune hastanede girdi
(422 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun ya :(
(7,036 puan) tarafından
Sagol sen mumkun mertebe dikjat et bolca emzir sizinki 6 aya kadar gever bence cunku erken baslamis bizim gec basladi halada var
(422 puan) tarafından
Hadi inşallah
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Canim. Bende 3 4 gundur bu diyetteyim. Benmkide aksine cok kabizdi. Doktoruda bana diyet verdi.sut ve sut urunleri olan hic birsey yemiyorum.
(422 puan) tarafından
Beni en çok üzen yoğurt ve sütlü tatlılar yiyememek :(:(:(
(11,217 puan) tarafından
Benide peynir. Zaten kizim hic durmuo. Tost yapip yerdim iki dakikada. Simdi ne tereyagi, ne peynir yiyemiom. Zaten sut ve yogurt seven biri dglm. 4 gundur tatli yemiom ve krizdeyim. Esimi gonderdim. Git vegan cikolata kek mek ne varsa al gel die. Isvecte vegan urunler cok allahtan
(422 puan) tarafından
Vegan olursa sıkıntı olmuyor mu
(11,217 puan) tarafından
Hyr canim. Vegan urunlerinde hayvansal urun olmaz.
(422 puan) tarafından
Ben o ürünlerden bakayım o zaman. Teşekkür ederim
0 oy
(5,559 puan) tarafından
Oğlum bir buçuk yaşında hala sut ürünleri yumurta diyeti yapıyorum. Kesinlikle çok dikkat etmen lazım ne kadar yemezsen o kadar çabuk inşallah iyileşir. İçinde süt,süt  tozu olan hiç bişey yeme. Kahvede olabiliyor süt . Peynir peynir çeşitleri. Paketli gıda lar . Bir ürün alacağın zaman içindekiler bölümüne bak süt süt tozu peynir altı suyu varsa alma . Çok zor . Rabbim yardımcımız olsun. 
(422 puan) tarafından
Amin çok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 48 göst.
21 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minimalist (285 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 51 göst.
22 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 86 göst.
29 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde M.o.c (422 puan) tarafından soruldu

381,191 soru

11,411,808 cevap

34,954 kullanıcı

...