+1 oy
600 göst.
Aile kategorisinde (494 puan) tarafından
Kizlar esim hamile oldugumdan beri oglumun adina Ahmet dedi yok dememe ragmen cok israr etti ben de kirmadim tamm olsun ama yanina benim dedigim isimde olsun dedim neyse isim konusu bebk dogana kadar netlesmedi ve bebegim dogdu 3 4 gun isimi netlestirmedik en sonunda Ahmet Mirac ismine karar verdik isimi kulagina okuduk aksam babam ismini koydu esimde sabahina kimlik icin basvurmaya gitti ben evde degildim 10 gun annemlerde kaldim evim soguk dugu icin annem bakti bana  neyse bugun kimlik bi geldi ki ne göreyim  sadece Ahmet yazdirmis ve basimdan asagi kaynar su dokuldu sanki agladim aradim niye boyle yaptin diye bana diyo ki isim net degildi bende oyle yazdirdim halbuki aksamdan kulagina okumustuk  10 defa da konustuk tlf da kac kere sordum tamm dedi cildirmak uzereyim simdi ne yapacagim bilmiyorm sinirimden 

24 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yapacak bişey yok artık ama isim koymak annenin hakkıdır eşini pişman et 
(11,217 puan) tarafından
Canim islamda isim koymak babanin hakkidir. Herkes babasinin oglu kizi olarak verilen isimle sunun oglu bunun oglu diye dirilecek tekrar :) ama tabiki annede isim koyabilir. Mesela iki kizimin adinida ben koydum ama bunu bilerek ve kabul ederek :)
(494 puan) tarafından
Pisman edecem demeyecegim ahmat diye basilsa kulagina okundu ezanla mirac diye  icinde kalsin dert olsun  dusundukce aglayasim geliyo yaaa herseyini ben cektim ruhu bile duymadi kendisinin bana yaptigina bak
tarafından
Yanlis bilgi vermeyin isim koymak babanin hakki ve ahirette sorgusu babadan sorulacak
tarafından
Ben annenin diye biliyordum aydınlattığınız için teşekkürler ama.yapilan yanlış sonuçta annelik hakkı diye bişey de var
(11,217 puan) tarafından
O hakta annenin ayaklarinin altina cenneti sermis zaten ;)
-Reklam-
0 oy
(119,278 puan) tarafından
mahekmeye basvurup degistirebilirsiniz 
(494 puan) tarafından
Hosanma sebebimiz olur
0 oy
(765 puan) tarafından
Buda yeni moda mi ya
(494 puan) tarafından
Galiba
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Dava aç canm git kendi istediğin ismi de yazdır ve eşine bile deme davadan sen gibi oda şok olsun gorunce
(494 puan) tarafından
Valla keske o bi cesaretim olsa hic durmam yaparim
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Miraç de sen de kuzum Ahmet i kendi kullansın vicdansızlık bu ama yaaa 
(494 puan) tarafından
Oyle yapacagim zaten bagirdim cagirdim kendisine asla demeyecem o ismi diye surayina kapadim tlf nu
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Sende inadına miraç de bebeğini severken..bak o zaman pişman olur yada mahkemeye git değiştir 
(494 puan) tarafından
Miraç diyecegim zaten hic bir halta yaramayan abisini  adini koydu bana aramadimar bike ailesi beni bide onlari mi sevindirecem mirac diyecegim inatlarina
(9,626 puan) tarafından
Zaten ben şu aile akraba ismi vermelerine anlam veremiyorum noldu  yani abisinin adını koyunca abisi buna aferin mi dedi
(494 puan) tarafından
Yoo niye koydun benm ismimi dedi karindan konustunmu demis ben hatri kirilmasin diye kabul etmistim ama degmezmis esim buna demeyecegim asla o ismi
0 oy
tarafından
Cnm olsun benimki de Ahmet çok tatlıdır masallah
(494 puan) tarafından
Kuzum inanki eger kimlige yazdirsaydi zaten ahmet diyecektim hatri kirilmasin diye ama boyke arkamdan is cevirir gibi  her sıkıntisini benm cektigim cocuga gidio kafasina gore isim koymasi cik zoruma gitti ben kirmadim dedim babasidir hakki dedigi ismi koymak diye ama baktim o beni hice saydi dedigim ismi kulagina kadar okunan ismi koymamasi beni delirtti
0 oy
(920 puan) tarafından
Bir dilekçe ile hemen değişiyor canım ağlama yasa değişti kolaylaştı 
(10 puan) tarafından
Ne zaman degisti biz mahkemeye verdik isim icin 7 aydir daha degismedi cok ugrastirici bisey
(7,188 puan) tarafından
Siz niye verdiniz canım merak ettim
(494 puan) tarafından
Valla arastiracam eger kolaysa gitsin yanina ekletsin ismi dusundikce cıldiriyorm yaa =(((
(920 puan) tarafından
Evet canım dilekçe yazıp veriyorsunuz değiştiriyorlar biz bizim bebeğin ismini değiştirmek mi diye düşündük 8 aylık daha oradan biliyorum sonra vazgeçtik
(10 puan) tarafından
Esim iki isim koymustu bende iki ayri isim istedim bizimkiler ikiz o yuzden
0 oy
(137 puan) tarafından
Büyük kızmı ben koydum küçük kızmı annem

Buda üçüncü gebeliğim ve ben koyucam eşim asla karışmaz sen bilirsn der :) zahmeti ben çekiyorum isim koymaya da karşmasn hani
(494 puan) tarafından
Bnm kide diger ikisinde ben buldum o tamm dedi basta zorladi ama ikimizin onayladigi ismi koyduk bunda bana dunya kac bucaksa gosterdi bu yaotigida tuzu biberi oldu
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Ya yemin ederim insanı ***** yerine koyan insanlar dan nefret ediyorum. Hele ki insanın kocası oyle de olsa . Ay ben burda sinirlendim . Böyle kocaların hakkı iyi bir dayak 
(494 puan) tarafından
Yemin ederm cook haklisin essek sudan gelinceye kadar döveceksin bu adami o kadar ofkeliyim ki anlatamm kimligi gorunce basim dondu sinirden
(5,557 puan) tarafından
Haklısın sinirlenmek te
0 oy
tarafından
Geçen instagramda kadın paylaşmış çocuğun adını başka isimle hastane çıkışı yaptırmış adam gitmiş babasıının adınj yazdırmış tam boğmalık adam
tarafından
Aaaa şaka gibi kim o merak ettim
tarafından
Bilmem ki öyle denk geldim hikaye de paylaşmışlar
(494 puan) tarafından
Düsuncesiz mahluklar iste her sıkintisini sen cek oar sana boyle yapsin
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Üzülme sütun kesilir. Benim ismimide babam öyle yapmış ama annem kendi koydgu ismi söylemiş şimdi sadece resmi yerlerde kimlikdeki ismimi söylenir. Sen ne dersen oğlun ona alışır sen istedigin isim ile hitap et üzme kendini
(494 puan) tarafından
Sanki katolari degilizde  dusmanlariyiz yaaa dalga gecer gibi ne var bunda diyo bide asla kendinin dedigi ismi demeyecem inada bindi is sutum zaten azdi beni yilratti kac gundur buda tuzu biberi oldu
(1,850 puan) tarafından
Karnında taşı onca zahmeti çek doğur büyüt uykusuz kal karşılığına bak. Ha benim eşimde koydu babasının ismini ama rizami aldı yoksa asla demezdim. Bı çocuk kolay dünyaya gelmiyor biraz saygı yani
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Dilekçe ver degistir.  
(494 puan) tarafından
Arastiracam bu konuyu evden cikamiyirm suan heryer kar
0 oy
tarafından
Miraç herkes kullanıyor artık çok sıradanlaştı Ahmette güzel isim gidip dedesinin babasının adını koysaydi ne yapacaktın 
(494 puan) tarafından
Zaten abisinin adi  hic joyle bisey yapacagini  tahmin edemezdim diger iki cocugumda kararlastirdik ve onu koydu bunda bana bebek dogdugundan beri dunya kac bucak sa gosterdi resmen adamin psikolojisi bozuk yaa
0 oy
(597 puan) tarafından
Bende yeni doğum yaptim çok hassasim bu ara.senin adina çok üzüldüm canim(((  çok sinir bozucu biŞey saygisizlik yapmış eşin
(494 puan) tarafından
Delirmek uzereyim yaaa saygisiz ne kelime dusuncesiz sigir  daha bide sabahtan beri ariyo herseye trip atiyosun diyo gulerek  demeyecegim senin koydugun ismi dedim suratina kapattim tlf
0 oy
tarafından
Bence kesinlikle bebeğin kimliği çikarken annenin de onayı falan alınmalı. Yine senin isim de Ahmet adı aranizda konuşulmuş ben kizima deniz ismini koyacağız diye biliyordum eşim gitti Beyza koydu. Alakaya maydanoz. Ne diyeyim bu konuda kesinlikle annelere haksızlık yapılıyor. Biz beyza ismini hiç konuşmadık bile ama gidip onu koymuştu şok oldum 
(494 puan) tarafından
Bnm enistemde oyle yapmisti  heo korkardim boyle bi durum basima gelir diye  geldi o kimligi gordugun ani unutamiyorm yaa basim dondu bian
tarafından
Seni en iyi ben anlarım ama yapacak bir şey yok ahmet de güzel isim
0 oy
(561 puan) tarafından
Konuşma bakma yüzüne . Biz de oglumda degilde simdiki hamileligimde kizimda kararsız kaldik benim sectigim isim belli aslinda yillardir ayni şeyi tekrarliyorum iclal olsun istiyorum kabul ettiremedim bi turlu kimliği cikarttirmaya o gidecek yazdirmazsa baska bi *** yazdirirsada ben iclal demeye devam ederim onunlada konuşmam boş iş yapiyolar ya biraz saygili olsalar keske ne gerek var ne doğurmuş kadini üzmeye aha sütü kesilse benim oglumda sütüm bi anlik uzulmeyle kesildi gitti bidaha da bulamadım süt mut 
(494 puan) tarafından
Umirlarinda bile degil ki daha arayip salga gecer gibi guluyo küsmeye yer ariyomusum ama demeyecegim asla ahmet diye kimlige yazdirsaydi  ahmet diyecektim kirmayacaktim ama merhametten maraz doğar diye bosa dememisler  acimaya deegmez bunlar
(561 puan) tarafından
Degmiyo valla doğru acıma cocukta adini Miraç bilsin kudurtur bu onu ne kadar kötüler yaa
0 oy
tarafından
Anında mahkemeye ver çocuğunu. Bu ismi kabul etmiyorm diye. Çok basit işlemi var. Nüfusa gidip dilekçe veren o kadar
(494 puan) tarafından
Ewden cikabilsem bi heryer kar yollar kapali neredeyse
0 oy
(510 puan) tarafından
Benim babamda yapmış aynısı annem elif damla istemiş ☺️ babam gitmiş buse yazdrmış
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Anne de itiraz edebiliyor mahkemeye ilave edebilirsiniz kuzum. Üzüldüm ama hoş bir şey yapmamış

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 842 göst.
30 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 287 göst.
11 Mart 2021 Diğer kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 416 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Eslem sena (766 puan) tarafından soruldu
0 oy
65 cevap 1,540 göst.