0 oy
377 göst.
Aile kategorisinde (45 puan) tarafından
Kızlar düğün takımlarının hepsini bankaya koyduk.zamanida hala duruyor orda bende verdim hepsini eşime birikim için.Simdi ise teelfon almak istiyorum eşim okadar para vermem telefona dedi iPhone için.aAma yani herkezn isteği farklı kendime ait altınık var onunla almak istyrm ama bı turlu eşime.soyleyemiyorum siz olsanız alirmiydinuz 

11 Cevaplar

0 oy
(1,586 puan) tarafından
Kendi adıma Söylüyorum o kadar altın var diyede bir telefona bir araba parası yatırmam yani tamam ihtiyacın vardır ama makul fiyata bişey alabilirsin telim bozulmadan tel değiştirmem
(45 puan) tarafından
Hayır okadar çok altın felan var diye değil kendime ait küçük bişey giidip de en son modelini alamam zaten
(1,586 puan) tarafından
Bilemedim canım ama bana göre elinde kullanmalik var ise ve bir problemi yok ise bence gereksiz tabi tercih meselesi sen alırsın ben almam yani
(45 puan) tarafından
Yok haklısın vallahi canım biraz nefsimize yenik.dusuyoruz galiba ba
(146 puan) tarafından
Küçük birşey dediğin nedir ben de telefon istiyorum ama esim bana almiyor annemin verdiği 2 altın vardı onla alsammi diye çok.düşünüyorum bu düşünceye beni itende esim ev alır söylemez birşey isterim alana kadar oooo kız kardeşim aldı desem sonuçta onun verdiği birşey değil yanimda da bi kaç altın var zaten durumumuzda iyi
-Reklam-
0 oy
(700 puan) tarafından
Kendi neyin var anlamadm
0 oy
(78 puan) tarafından
Benim telefonum bozuldu bizimde bi altın birikimimız var eşim onu denklestirmeye çalışıyor inan ki bugün git al desem Hayır demez eminim en iyisini alır ama sırf o altının parasini azcık arttırmaya çalışıyor diye kıyıp da al denedim annemin eski telini kullanıyorum çok ta mutluyum şükür o her zman diyor sen böyle yaptın ben sana en kralın alcam ama yok diyorum altını tamamen istediğin gibi al sonra banada makul bi tel alırsın diye ben böyle daha iyi hissediyorum çünkü kolay kazanilmiyor ve ev için biriktiriyor 1 tlsi bile çok kıymetli 
(45 puan) tarafından
Canimm ne güzel.masaAllah bende bütün altınlarını eşime verdim.herseyimi hemde ev için birikim ama bu altınım.dogumda bana hediye edildi kayinvalidemden onuda kendime ayurdim hani oyuzden yoksa.bankadakije asla bende dokunmuyorum istemiyoeumda
(78 puan) tarafından
Vallahi canım almak hakkın ama bu kadar diyebilirim makul olan neyse en iyisi onu yapmak olur ihtiyacın varsa veya alman gerekiyor ise alcaksin elbet ama ihtiyacın yok sırf benimde olsun diyeyim diyeyse saçma geliyor bana
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Eşim alicakti bana peşin parayla hemde o an telefoncu da he desem alicakti ama ben istemedim canm sözüm meclisten dışarı ama bı telefona okadar para vermek bana göre enayilik her telefon aynı işlemi görüyor sonuçta sırf görünüşü için okadar para bayilmam
0 oy
(119,388 puan) tarafından
bu telefon hastalik gibi bisi takintidan öte zevk ve tercih bankada altinim var diye bozup tlf almam ben tlf varsa has yoktur bozukdur o ayri ama takinti ust model olsun diye altin bozmam
0 oy
(13,044 puan) tarafından
Hayır almam canım altının dursun elleme 
0 oy
tarafından
Şimdi o telefon larin fiyatini biliyoruz biraz fazla ben olsam bende vermem illa o marka olacak diye birşey yok başka marka al o kadar para vereceğine çocuğunun geleceği için harca eşin haklı 
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Benim de bütün altınlarım bankada telefonum kafayı yiyor arada sıra da 7 yıldır elimde bozulacak diye aklım gidiyor eşim alalım diyor ama telefon için bankadaki altınıma dokunmam gider taksitle alırım bir şekil de sonuçta altın bu değerleniyor sürekli telefon nedir ki ya 
0 oy
(611 puan) tarafından
Bende vermezdim o kadar para. Zaman neyi getirir bilemem yatarım olarak tutardım 
0 oy
(850 puan) tarafından
Ben kendim çalıştığım halde ve o altınlar bankada durduğu halde o kadar parayı ben de bir iPhone için vermem..ülkenin halini görüyorsunuz, yarın bir gün ne olacağı belli değil..o para kaç ay sizi geçindirir Allah öyle bir durum göstermesin ama..
0 oy
(392 puan) tarafından
Ben almazdım açıkçası. Bende elimdeki telefon bozulmadan telefon değiştirmem. Ama bahsi geçen marka aşırı müsriflik bence. 

İlgili sorular

+2 oy
13 cevap 292 göst.
5 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,491 soru

11,392,274 cevap

34,901 kullanıcı

...