0 oy
198 göst.
Aile kategorisinde (116 puan) tarafından
Kızlar 3 yaşında bir kızım var yeni kardeşi oldu kızımin huyu çok değişti hircinlasti kardeşini dövüyor beni dövüyor sürekli benimle kavga edip duruyor bu kış günü dışarıda pek çıkamıyoruz o yüzden evde sürekli skliliyor oğlumda gazlı bı bebek ilgi isteyen bir bebek gün içinde elimi hiçbir işe surmuyorum sürekli baslarindayim çok yiparndim yoruldum tek başımayım yardım edenim yok eşimden başka kızımı kreşe vermeyi düşünüyorum yarım öğün acaba iyi olurmu kızlarr saat 12 giidp 5de gelecek en azından akşam daha iyi ilgilenbilirim onunla gündüzleri eve ve kendime birazcık vakit ayirabilriim diye düşünüyorum Sizinde fikrinizi almak istiyorum 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bence durumun iyiyse yardimci tutmani öneririm ev işine ve kizina bakmasi icin
(116 puan) tarafından
Durumum o kadarda müsait değil canım
tarafından
Bi kac ayligina idare edemezmisiniz en azindan kizin alisana kadar bi kadin gelsin gitsin
(116 puan) tarafından
Benim kızımın bir arkadaş topluluğuna ihtiyacı var cnm
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kreşe verirsen beni atıyor annem diye düşünmez mi ? Bilemedim ama ötelenmis hissedebilir gibi geldi 
(116 puan) tarafından
Biz kresle konusmaya gittiğimizde çok istekliydi eve bile gelmek istemiyrdu canımm ben artık okul vaktim gelmiş diyorum güzelce anlatıyorum cnm
tarafından
Kendini mutlu hissedecekse gitsin canım gönder madem
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Canım biraz alışsın kardeşine. Birkaç ay bekle. Bekle ki çocuk kardeşi olunca ikinci plana atıldığı hissine kapılmasın. Bu süreçte Biraz sen yorulacaksın ama 2 3 ay sabret sonra kreş fikri çok iyi bnce zaten yarım gün. Hem fıstık sosyalleşir ona da iyi gelir bu düzen 
(116 puan) tarafından
Zaten 2 aylık oldu bebek canım.. 2 aydır daima kardeş abla iliskisini kurmaya çalışıyorum ilk günler gibi değil ama ben onu biraz arkadaş ortamına sokmak istiyorum farklı etkinliklerle ugrasmasini istiyorum evde çok sıkılıyor bunaliyor o yüzden kardeşine sarıyor
0 oy
(765 puan) tarafından
Deniyebilirsiniz ama kreş ortamı biraz farklı çocuklar hep hasta birbirine bulaştırmaktan iyileşemiyor bebisede hastalık gelmesin ordan 
(116 puan) tarafından
Tek korkum o işte yaa :((
0 oy
(48,742 puan) tarafından
Yaninda kardesi doğdu o krese gidiyo diye konusma abla oldu okula gidiyo diye konus ki dislandigini düşünmesin. Deneyebilirsin kim goturup getirecek sen ilgileneceksen zor olabilir
(116 puan) tarafından
Yoo asla öyle birşey konusmam çok dikkatliyim o konuda bu arada servis götürecek canım
0 oy
tarafından
Su dönem kreş senin icjn kolaylık ama hastalik her yerde . İlk dönemler surekli.hasta olacak eve hastalik getirecek ve bebek var iyi düşünmelisin. Kreş çocuklarınin  hepsi hasta. 

.

Ve kardeşi olunca onu evden uzaklaştırmak şu dönem doğru değil. Heves edebilir ama 1 zaman sonra dahada hırçın veya içine kapanık olacaktır.  

Eve haftada 2 3 gün otun ablası alabilir saatlik 50 ₺ başlıyor araştır bence
(116 puan) tarafından
Tek korkum işte o canım yaa:((
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Ben kizimi verdim 3 yas gurubuna cok iyi olmustu hatta devletin di ama bu hastalik yuzunden aldim surekli grio oldu kardesine gecti bana gecti hamileyim bjde ogretmenimiz kaydini sildirmeyin dedi havalar isinsin getirin dedi oyle yapacam yoksa artik bas edemiyorum hiperaktivite miz var evde sıkildi 10 aylik da kardesi var hamilelikde yoruyor yetisemiyorum bende 
(116 puan) tarafından
Allah' yardımcın olsun canım napim şimdi vermimmi verimmi :((
(1,921 puan) tarafından
Bilmem kuzum bebeginde ufak mis ama senide cok iyi anliyorum havalat sicak olsa okadar hastalanmiyorlar ben mart da yollayacam tekrat sende iyi dusun karar ver
0 oy
(383 puan) tarafından
canım ben oğlumu kreşe yazdırdım ağustos sonu başladı kreş oğlum eylülden beri hasta. en fazla 1 hafta tam gitmiştir sonrası su çiçeğine kadar uzanan bir hastalık yolu. Bu sene domuz gribinden tut korona ya kadar hastalık çok fazla. bence sen bu yarım dönemi de idare et sonra Eylülde tam başlatırsın hem bebiş de biraz daha büyür. Bir de kreşte arkadaş grupları da oluşmuş olacak onda da zorlanır belki 
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Tabii ki de kreşe ver aynı durumdayım eşim cimrilik yapıyor keşke verse çocuk tek kalmış resmen ortamı yok çıldırmasi normal eşin ne iş yapiyor
(116 puan) tarafından
Hastalıktan dolayı korkuyorum canım ya .
(4,040 puan) tarafından
Onu bilemem bebek Küçük olduğu için sıkıntı olabilir ama okula başladığı zaman kaç yaşında olursa olsun ilk defa karsilacagi için hasta olacak
0 oy
(22 puan) tarafından
Canım ben anasinifinda çalışan biri olarak sana şunu söyliyim 3 yaş daha erken ve aşırı hastalık var bu sana ve bebeğine de bulaşabilir. 3 yaş her okul kabul etmediği için biraz tuzlu olur sana. Evde biraz sabret hem kardeşine alışsın hemde bu arada WC eğitimi ver havalar güzelleşmeye başlayınca seneye 4 yaş olarak gönder daha sağlıklı olur. (3 yaş sendromu diye bişey var bu arada) bu kardeşini kıskandığı için olmayabilir. 
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Oglunla ne yapıyorsan aynısını kizinla yapmayı da dene
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Ve kreşler çok pahalı her ay kreşe para vereceğine evde yardımcı tutabilirsin
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Benim büyük kızım 3 yaşına girdi küçük kızım doğdu. Akıllı uslu kızım gitti yerine hırçın saldırgan hiçbir şeyden memnun olmayan kızım geldi ilk 2 ay böyleydi. Şimdi 4 ayligiz alıştı kızım artık eski haline döndü. Geçici yani bu durum.  Kreşe başlatmalı önermem. Hem daha çok hastalanır kardeşine geçer filan böyle bi döngüye girersin hem de evden uzaklaşmış gibi hisseder. Tam tersi kardeşiyle olan hayata alışmasını sağla. 
0 oy
tarafından
Ben olsam direlt kreşe veririm. Diğer çocuğumla daha rahat ilgilenmeyim diye değil elbette ama çocuk evde sıkıyor belli... İlgi istiyor i, enerjisini atmak istiyor. Kreşlerde çok güzel el, parmak, kas becerileri kazanıyorlar. 
(116 puan) tarafından
Evet canım ben kreşte öğretmenlik yaptım kreş ortamını biliyorum sadece o değil jimmastik ingilizce kuran egitiminide alsın istiyorum farklı farklı etkinlikler yapsın istiyorum
0 oy
(119,519 puan) tarafından
bu kardes durumundan bende korkuyom
(116 puan) tarafından
Yanii çok zor sana öyle diyim canım

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 33 göst.
13 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Kedimekimm (604 puan) tarafından soruldu

381,363 soru

11,417,446 cevap

34,969 kullanıcı