0 oy
346 göst.
Diğer kategorisinde (2,011 puan) tarafından
kızlar biliyorsunuz eşimle ayriyiz daha boşanma acilmadi ama 1 bucuk aydir babamın evjndeyim en büyüğü 4 yaşında 3 çocuğum var ne gibi nasıl yardımlar alabilirim nerden alabilirim 4 yaşında ogljm 1 bucuk yaşında ve 2 aylık kızım var hiç ama hiç kıyafetleri kalmadı hep küçüldü babası da almıyor istememe rağmen beze yetisemiyorum ikiside mama içiyor babamın da durumu yok lütfen alan varsa nereden nasıl alan varsa yazsin

14 Cevaplar

0 oy
(1,921 puan) tarafından
Sosyal yardimlasma vakfina git basvur bakalim.insallah bisey cikar
(2,011 puan) tarafından
peki sen ne diye başvuru yaptın canım ne dedin
(3,551 puan) tarafından
Ben e devletten cocukların eğitimi diye basvurudum ama tek seferlik verdiler. Sonra kaymakamlığa gittim elektrik ve çocuk yardımı istiyorum dedim. Ordaki bey sağolasın hepsine girmiş yardımı. Sanırım onaylanmış da daha gitmedim ama e devlette hak sahibi diye beni yazmışlar. Önce yazılı değildi.. Elektrik yarısını devlet veriyor..
tarafından
Süt parası alabilirsiniz
(2,011 puan) tarafından
süt parası ne kadar
tarafından
Eltilerim aliyo kaynimlar sigorta tlyok devlet veriyor da bilmiyorum ki cnm araştır sen bir
-Reklam-
0 oy
tarafından
Devlet boşanmadan vermiyo sanirim
(2,011 puan) tarafından
aya ciddi misin
0 oy
(979 puan) tarafından
Sosyal yardimlasmaya git dgru blgiyi onlar verir size
(2,011 puan) tarafından
gittim bir kerelik 500 tl o şahsın adına yatmış ben cekemiyorum
(979 puan) tarafından
Boşanmadan sana pek bsy vermezler.. yada gidip sylceksin brlikte yaşamıyoruz  bnm  kndi şahsıma yardım talep ediyorum die
(2,011 puan) tarafından
denicem canım sagol
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Cinsiyetleri ne birde vakifa git anlat durumunu onlar bi yol gösterir 
(2,011 puan) tarafından
bir oğlum iki kızım var
(3,794 puan) tarafından
Buyuk oğlan mı.  Allah bağışlasın.  Vakıf ve belediye yardımcı olur mutlaka inşallah.
(2,011 puan) tarafından
evet kuzum büyük oğlan allah razı olsun
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Ben Kaymakamlığa başvura bilirsin canım ihtiyaç haritasına da başvur mama için belki çıkar 
(2,011 puan) tarafından
ihtiyaç haritasına başvurdum hiç bu şey yok haber falan
(2,565 puan) tarafından
E devlete başvur canım sosyal yardıma belki çıkar çok değil ama 500 lira falan bide nerde oturuyorsun
(2,011 puan) tarafından
ıstanbul can
0 oy
(2,011 puan) tarafından
yardımcı olun canlarim
0 oy
tarafından
Çocuk parası alabilirsin kimliklerini alıp sosyal yardımlaşmaya git orda yapiyolar bı çocuk 90 TL veriyo iki ayda bir 
(2,011 puan) tarafından
tamam canım bu hafta içi bakayim
0 oy
(337 puan) tarafından
İstanbul'da nerde oturuyorsunuz
(2,011 puan) tarafından
esenyurt canm
(337 puan) tarafından
Anne kartı al ücretsiz her yere gitmek için İBB beyaz masasını ara ilçe belediye başkani sitesine başvuru yap ben Sancaktepe de oturuyorum bizim Şeyma dogucu çok mükemmel bir kadin Instagram dan ulaşabilirsiniz erzak mama bez iş bile veriyor belki sizede yardımcı olur
(2,011 puan) tarafından
bakayım kuzu
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Kaymakamlışa git şartlı saglık yardımı al. Okula giden varsa şartlı eğitim yardımı iste. Ankara da ikamet ediyorsan baskent karta yazıl. Kaymakamlıktaki. Adama durumunu anlat o senin için herşeye basvurur. 
(2,011 puan) tarafından
ıstanbul dayim canim
(3,551 puan) tarafından
Sen dediğimi yap. Kaymakamlıktaki müşteri hizmetlisine durumunu anlat. Bu arada barodan avukat talep et durumun yoksa. Direk önce nafaka davasını aç. Daha boşanma olmadan nafaka alırsın. Kesin net bilgi..
(2,011 puan) tarafından
salı günü baroya gidicem zaten
(3,551 puan) tarafından
Git hem bebelerin hem sana ayrı ayrı nafaka baglar hakim. Hemde hemen. İlk celsede. O seni geçindirir canım. En az 2 bin baglar.
(2,011 puan) tarafından
inşallah başka çarem yok cunku
0 oy
(337 puan) tarafından
Allah babalarını kahretsin yapmaya gelince yapiyo adam gibi bak Çocuklarına eşinden bosaniyorsun çocukların ne günahı var 
(2,011 puan) tarafından
ah be canım dün çocuğu getirdi bez al dedim almamış
(337 puan) tarafından
Gösterme madem hem annelik hem babalık yapıyorsun onun gibi babaya ihtiyaçları yok hiç desteği yoksa gormeye de hakkı yok
(2,011 puan) tarafından
cocuklar baba diye agliyor psikolojilerini bozmak istemiyorum
0 oy
(3,551 puan) tarafından
İstanbul belediyesinin yokmu yardımı. Mansur baskan Allah razı olsun o biçim yardımlar yapıyor. Her ay yatan 500 tl doğal gaz yardımı yeter sade. Geçen günde 100 TL et parası yatırmış. Sende Bi belediye ye git bakalım. Araştırmayınca bilinmiyor. O  şahsa da söyle versin parayı. Çocuklarımın parası de. 
(2,011 puan) tarafından
vermez kendi de çalışmıyor kendine kullanır o yüzden haber bile vermedim benim çocuklarıma harcayamiyorsam oda yemesin parayı pislik
(3,551 puan) tarafından
Allah yedirmesin inşallah. Yazık o cocuklara.
(2,011 puan) tarafından
amin canim
0 oy
(1,284 puan) tarafından
Cook Cook uzuldum :(( cocuklarin cok kucukler cnm yaa offf 2 aylik olan emmiyor mu ikiside mama ile besleniyor demissin 1.5 yaşında olanda mamayi bırakmadı mi hala ? Rabvim yar ve yardımcın olsun insallah hangi sehirdesin
(2,011 puan) tarafından
istanbuldayim bir buçuk yaşında olan gece 2 3 kere mama için kalkıyor süt alerji yapıyor içermiyor 2 aylık olanda sutum yok stresten iyice azaldı doymuyir mama da veriyorum
(1,284 puan) tarafından
Ahh kuzum benim ya stres muhakkak etkiler haklisin ama sen gunde 3 litre su ic Allahin izniyle sütün olur
0 oy
(78 puan) tarafından
Hangi şehir desin canım dosteli yada İHH ya git bide Kaymakamlığa yada Büyükşehire git sosyal Yardımlaşmaya anlat durumunu gelip bakabilirsiniz de de kesinlikle yardimci olurlar Boşandıktan sonrada sana düşük maaşı verirler bildiğim kadarıyla e devletten de kendi adına sosyal yardım başvuru hizmeti yaz başvuru yap durumunu belirtilen orada muhakkak 
(2,011 puan) tarafından
sosyal yardım a yazsam yardımcı olurlar mu
(78 puan) tarafından
Anlamadım tam olarak e devlet teki yer yapsana tek seferlik ama yaz oraya formda en son kısma yazıyorsunuz neden yardım istediğiniz oraya anlatın diğer sosyal yardımlar için de direk gidip derdiniz anlatmalisiniz
0 oy
(7,579 puan) tarafından
Canım hiçmi barışma durumunuz yok üç çocukla tek başına devam edebilmen çok zor yani babamında durumu yok diyosun o insanlarada yazık az buz değil üç çocuk ne bilim şiddet falan yoksa barışsan keşke.
(2,011 puan) tarafından
şiddet var aldatma var gözü hep dışarda dayak var arada sohbet muhabbet yok yataklar ayrı bende 3 çocuk için istemiyorum ama psikolojik şiddet çok var saygısızlık iletişim yok of of ama o çocuklar helak oldu psikolojileri bozuldu bir orda bu burda çok kotuyum
(7,579 puan) tarafından
Ay he güzelim böyle bir adama niye bu kadar doğurdun alamadınmı önlemini o çocuklar istemediki dünyaya gelmeyi olan hep çocuklara oluyor işte kendine de yazık etmişsin sanıyormusun üç çocukla yeniden bir evlilik yapabilesin gencecik yaşta kendi hayatınıda bitirmişsin ne diyim Allah yardımcın olsun ama işin çok zor.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 380 göst.
24 Mart 2019 Diğer kategorisinde Bebegimm (417 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 353 göst.
6 Nisan 2020 Aile kategorisinde Ayasa (1,236 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 142 göst.
27 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 346 göst.