0 oy
278 göst.
Diğer kategorisinde (306 puan) tarafından
Gece kaç kere kalkıyo 2-3 yaşındaki çocuk  , veya sabaha kadar uyuyomu , çok yıprandınız mı , 2 çocuğa bu yaş farkıyla 

19 Cevaplar

0 oy
(8,579 puan) tarafından
Benimkilerin arasında 16 ay var.  

Şükürler olsun sakinler maşallah.    E tabi yoruluyorum da 

2.kaza ile ama iyiki olmus ♥️
(306 puan) tarafından
Büyük olan çocunuz gece uykusu nasıl peki
(8,579 puan) tarafından
Tuvalete uyanıyor bikackez
(306 puan) tarafından
Tekrardan siz mi uyutuyosunuz , kendi mi uyuyo
(8,579 puan) tarafından
Yok cnm alıştırmadm kendi uyuyo.. küçügü de bazen kendi uyuyo cok uyku sıkıştrınca.

Ama bilerek aralarının az olması iyi degil. Ikiz gibiler suan benimkiler. Aynı anda ağlamaları oluyo :/
(306 puan) tarafından
Eğer planım olrsa arada 2 veya 2 buçuk yaş olur ama ne kadar iyi kötü olur bilemiyorum
-Reklam-
0 oy
(119,226 puan) tarafından
bekliyim surda
0 oy
(2,838 puan) tarafından
Hasta olmadıkları sürece iyiyiz şükür
(306 puan) tarafından
Gece uyuyo mu peki
(2,838 puan) tarafından
Kızım uyuyor aynen 2 buçuk yaşında uyanırsa babası süt veriyor oğlum 2 buçuk aylık o da bütün gece bende
(12,945 puan) tarafından
Gemc anne gün içinde nasıl yapıyorsun
(2,838 puan) tarafından
Öncelik bebeğin her zaman.. uyanınca altını değiştiriyorum karnını doyuruyorum pusete koyuyorum o ara kızıma geçiyorum altını üstünü değiştir falan.. sonra kahvaltıya geçiyoruz o bizi izliyor durmazsa kucağıma alıyorum.. 3 saat oyalıyoruz işte o uyuyana kadar.. sonra temizlik yapıyorum kızım yardım ediyor peşimde geziyor öyle
0 oy
(365 puan) tarafından
İnan her çocuk aynı değil her bebek genel olarak değerlendirmeyin hepsinin gelişim evresi farklıdır benim ilk kızım bebeklikten bu yana uyku problemimiz olmadı ikinci çocuğum tak tersi gece 10 kere kalktığım oluyor belki başka nedenleri de olabilir Allah yardım etsin 
(306 puan) tarafından
Benimi şuan 1 yaş , bir bebek daha istiyorum ama yaş arası 2vrya 3 olsa yapabilirmiyim diye çok soruyorum kendime
(852 puan) tarafından
Daha erken yaaaa kendine çok güveniyorsan en önemlisi eşin yardimcysa her konuda yap tabiki ama bnce en az 3 yaş olmalı iki çocuk arasında...
0 oy
(2,663 puan) tarafından
2 yaşında kızım var gece çiş için kalkıyor.

Bir ara süt için kalıyordu vermeye vermeye alıştı artık gece istemiyor 
(306 puan) tarafından
1 yaşında nasıldı peki uykusu çok degiştimi 1 yaşına göre , kendi yapabiliyomu çişi
(2,663 puan) tarafından
Pek uyku düzeni değişmedi canım. Aynıydı meme için uyandırdı ama hemen uyurdu.
Evet bezden keseli çok oldu.
0 oy
tarafından

Benim kızım ikibucuk yaşında oglum bı gün sonra 1 yaşına girecek kızım yatar sabaha kadar kalkmaz ilk onu yatiririm sonra diğerini oda genelde gece bı kere kalkar amma verip yatırıyorum  23 yaşındayım 3 ye yolda subattta geliyo bakalım :D

(15,145 puan) tarafından
Ben de 19 aylık oğlum var. Onun kardeşi olsun araları.cok açılmasın istiyorum. Ama kıskanma durumundan korkuyorum. Kötü mü olur acabâ. Biraz daha bekleyeyim mi diye tereddüt ediyorum
(855 puan) tarafından
3.de mi yolda  Allah yardımcın olsun bende 22 yaşındayım  21 aylık oğlum var çok zor:))
tarafından
:D yardım eden var kaynana kayınpeder o kadar zorlanmiyorum valla benden daha çok bakarlar valA yemek verirler oynatirlar fln rahatım valla bebeğin başını yıkıyorum sonra kizmi bebeği yatırana kadar kayinpederim saçlarını tarar toplar bağlar
(855 puan) tarafından
Super  o zaman aynı binada mısınız 4. De dogurursun :) normal doğum  mu
tarafından
Yok kız 3 zatn kaza aynı ev içinde evet normal
0 oy
(25 puan) tarafından

Benimde oğlum  15,5 aylık ve 21 haftalık  hamileyim bende başıma  neler gelecek merak ediyorum bekliyim yaşayanlar yazsın

(38 puan) tarafından
Ay bende az once hamile oldugumu öğrendim soktaym oglum henuz 10 aylk
(25 puan) tarafından
Bende öğrendiğimde oğlumun 1. Yaş  günüydü inanamadım doktor 5,5 haftalık  dedi keseyi gördüm hala daha inanamıyodum derken 21 haftalık olduk bile. Allah verir kolaylığını inşallah
0 oy
tarafından
Benimkilerin  5 yaş cnm..okul başladık bu sene ama küçükle gidip gelmek zor oluyor 2.5 yaşında küçüğüm kışın eldiven şapka taktırmıyor mesela tam bu yaşlar benlikleri gelişiyor laf geçiremiyorsun..o yaş aralarında olmadığından gece rahat geçiyor şimdilik
0 oy
(416 puan) tarafından
27 ay benimkilerin arası zorlandigim.zamanlar oldu çünkü  kolik bebekti küçüğüm ve 8 aya kadar ağladı biri beşikte biri ayaklarımda çok salladigim günler oldu hastayken en çok zorlandım ama şükür geçti şimdi biri 7.5 biri 4.5 yaşında 3. De 2 hafta sonra gelecek bakalım bunda zorlanacak miyim
0 oy
tarafından
tam tamina 1 yaş var 2.ci kaza 
0 oy
tarafından
Bence iki yaş en ideali bir arkadaşım çocuğu arasında dört yaş var kriz geçiriyor çünkü dört uasindaki çocuk neler yapıyor çok kıskanıyor asla susmuyor durmuyor 

Benim iki yaş var oğlumla kardeşi arkadaş olduda oynuyorlar bile
0 oy
(15,145 puan) tarafından
Benim oğlum 19 aylık. Ben de kardeşi olsun araları çok açılmasın istiyorum. Ama kıskançlık olur mu acaba diye korkuyorum biraz. Kazayla olsa sevincem nerdeyse :)
0 oy
(793 puan) tarafından
Kizim   10 gun sonra  2 yasina giricek  bn 32 haftalik hamileyim  dgdugunda aralarinda 25 ay olucak bnde cok merak ediyorum
0 oy
tarafından
15.5 ay var aralarında gece hiç kalkmzlar 
0 oy
(3,872 puan) tarafından
Benim kizimla oğlum  arasında  2 yaş  7 ay var. Baslarda hiccc zorlanmıyordum şükür  ama şuan  biri 5 yas digeri  28 aylık cok didisiyorlar habire rekabet var huzursuzluk cıkariyorlar birbirlerine. Ustelik 3.nün dogmasina da 2 hafta var. Allah da bizlere kolaylık  versin. Her dönemin zorluklari ve kolayliklari var. Uykularina gelince benimkiler uykuyu seviyorlar genelde 1 yasindan itibaren  deliksiz uyurlar.
0 oy
(38 puan) tarafından

Az once hamile oldugumu öğrendim hic beklemedigim bi seydi soktayim 3 yasina kadar istemiyorum diyordum oglum da henüz 10 aylık :(

0 oy
(15,912 puan) tarafından

Benimkilerinin arasında 1 yas var 13 gun kaldi biri 2 yaşına biri 3 yasina girecek çok şükür daha delirmedim ama az kaldı :D

0 oy
(924 puan) tarafından
Bazen sabaha kadar uyurlar üç tane benim ikişer yaş var aralarında 2-4-6 yaslarindalar bazen biri korkar ağlar sakinlestiririm yatarrim diğeri ağlar cisim geldi diye diğeri kendi beşiğinde sıkılır bizim yatağa gelir sabaha kadar gelen giden eksik olmaz kimi zaman uyuar 10 a kadar:)
0 oy
(920 puan) tarafından
Canım oğlum 3.5 yaşında diğeri 8 aylık büyük olan akşamdan yatar sabah kalkar bebekte aynı şekilde belki gece uyanır belkide uyanmaz ikisinde de sıkıntı yok küçüğü kucağa alıştırmadım hep beşikte dolayarak yatırdım ona alıştı 

İlgili sorular

+1 oy
10 cevap 322 göst.
19 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Serpil Kubis (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 83 göst.
13 Haziran 2023 Aile kategorisinde Bahar170720 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 262 göst.
30 Mart 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 223 göst.