0 oy
301 göst.
Aile kategorisinde (846 puan) tarafından
Kayinvalidemin evinde gün vardı akrabalarıyla bende gittim mecbur. Gelini yeni doğum yapmış bi kadın vardı. Başladı bilmiş bilmiş konuşmaya. Şekerli su verelim dedim içine limon da sıktım gelin hayır dedi bana verilmez dedi diye anlatiyo bana. Oğluna söylemiş bide gelin görmeden sen gizli gizli ver çocuğa diye. Doktorlar vermeyin dedi dermiş gelin bana anlatiyo bide. Benim kaynana da iyi bak bizde edelim onu nasıl ettin ne kattın diye soruyo ona. Hayır ya dedim öyle şey mi olur küçücük çocuk şekerli şeyi niye iciyo olmaz diyom yok yok veririz sarılık olmaz diyo hala

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından
E şekerli su versinler de cocugun daha doğduğu ilk dakka kan sekerini firlatsinlar Allah'ın cahilleri 
-Reklam-
0 oy
(966 puan) tarafından
Bi ara bizimkilerde dedi de ben verdirmwdim 
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Çocuk emmediği sürece her şekilde sarılık oluyo. Sakın verdirmr benim kızımada çok verdi kayınnam çocuk onu karnım tok sanıp beni emmedi yine sarılık oldu.
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Bebek sarılık olmasın diye karnı tok tutulu bol bol emxirilir süt yoksa mama verilir şekerli suda neymiş ay benim cocugada verdirdi zorla kaynanam bide anason da verdirdi çocuğa bende bilmiyom tecrübe sıfır karaciğer değeri yükseldi o gün bugündür bitkisel caylara ve koca karı laflarına çok sinirliyim uzak duruyorum şimdi 2 yaşında dünde diyo sumak suyu yapmıştım oğlumda içsin çektim çocuğu hayır bitkisel çağlardan doyduk diye
0 oy
(2,139 puan) tarafından

Cahil kadın birde gizli gizli ver diyormuş. Ne hakla yeni doğmuş bir bebeğe annesinden izinisiz ve zararlı bir şeyi vermeye çalışıyor ya çok sinir oldum:angry:

0 oy
tarafından
Azıcık vermiştim sütümde geç gelince verdim 1 2 çay kaşığı. Sen istemiyorsan yapamazlar 
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Benimkinede vereceklerdi verdirmedim
0 oy
tarafından
Böyle gizli gizli yap diyenlere sinir oluyorum dogurun kendiniz birtane daha onda söz sahibi olun bol bol emzir yetmiyorsa mama ver diyecegine şekerli su ver diyor Kaynanalar gelmesin bir zahmet başımızda kalmaya hem cahiller hem hep onların dediği olsun istiyorlar 
0 oy
tarafından
Ben buradaki yorumları cidden ağzım açık okuyorum..

Benim oğlumun gaz sancısı var diye kendim şekerli su yapıp verdim halada arada veriyorum 

Rezeneee veriyorum anason veriyorum kimyon veriyorum hepsinede şeker katıp veriyorum
tarafından
Eskiler hep verirmiş hanımlar cocuklarida sapasağlam ve neden her yaptığım yorum lincleniyor çözemiyorum herkesin kendi çocuk büyütme yöntemleri vardır ben çocuğuma zararlı olan şeyi neden vereyim.
tarafından
Susam içimde küçük bir kaynana var vay gelinimin haline sjsj
(16,070 puan) tarafından
Eskiler çocuklarına hep verirdi diyorsun da zaten su an eski toprakların çoğunda seker hastalığı olmakla beraber baska hastalıklar da var
tarafından
Valla hanımlar ben bu konuda çok linç yiyorum en iyisi kavga çıkmadan konuyu uzatmadan gidelim herkesin kendi çocuk büyütme şekli vardir
(415 puan) tarafından
The sugar diye bir film var izlemenizi tavsiye ederim.
0 oy
(7,275 puan) tarafından
Benimkinede verdi sekerli suyu icmeden emmemeye basladi sonuc cocuk anne sutu sariliğıydi 3 ay sarı gezdi kucucuk bebege ne mantik seker verilirse 
0 oy
(120 puan) tarafından
Ben verdim birseyde olmadı çok şükür Ben kendi isteğimle verdim ama kana kana içermiyorsun zaten 1 çay kaşığı 
0 oy
tarafından
Geri kafalı insanlar ya.. 

Sarılık olmaması için sık, sık emzirilir şekerli suyu nasıl hazmetsin çocuk 
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Sarılık değeri düşmez ise uzarsa bu süreç ebeler bile diyor bi kaç çay kaşığı şekerli su verin diye. Ikizlerim var ve uzayan sarılık oldular hi aç bırakmama rağmen. Yıpratıcı bir süreç büyük konuşmayın vallahi. Bende vermedim hiç ama verseydim belkide bu kadar uzamazdı bilmiyorum 
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Bizde icirdik canim 2 cay kaşığı 
0 oy
(9,022 puan) tarafından
Ohoo benim oğluma şekerli su mu demediler anason çayı papatya çayı nane çayı :D dedim yooohhh olmaZ oldu olacak yeni doğan bebeğe işkembe çorbası getirin dedim hiçbirini vermedim vermem de 2.dogacak az kaldı kaynanam diyo nane icirelim doğar doğmaz buda gazlı olmasın kimse karışmıyor bbana benim çocuğuma dedim
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Şekerli su sarılığı onlemiyor sarılık açlıktan oluyor
0 oy
(119,483 puan) tarafından
seker yukseltir bobrekleri mahveder bi kac ay icinde bobreklerinse sorun cikar hastsne hastane dolanirsiniz
0 oy
(245 puan) tarafından
Benim kayınvalidem de diğer eltilerimjn çocuklarında vermiş sarılık olmasın bende de verecekti verdirmedim sütüm iyice gelene kadar hemşire den mama almıştı kasikla vermiştik . Bı de eşimin amcasının esigilde bebeğe sarılık olmasın diye gazi geçmiş maden suyu veriyorlarmış herkeste değişik şeyler var

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 84 göst.
14 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 501 göst.
6 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Melek annesi 71 (1,750 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 219 göst.
13 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 231 göst.
16 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde BESelif (44 puan) tarafından soruldu

381,159 soru

11,410,693 cevap

34,951 kullanıcı

...