0 oy
86 göst.
Diğer kategorisinde (860 puan) tarafından
Kızlar dün eşime tavukçu dan kıyma al dedim o gitmiş yeni açılan bir dükkandan almış ama kıyma köfte çorbası yaptığımda hep dağıldı önceden öyle olmuyordu başka yerden aldığında bu tavuk kıyması olabilir mi ben bunu nasıl anlarım acaba nelerde kullanabilirim bana fikir verebilir misiniz gerçekten çok moralim bozuldu bebeğim diş çıkartıyor onu o çorbayı yapacaktım ama yapamadım

5 Cevaplar

0 oy
(3,148 puan) tarafından
Tavuk köftesi beyaz olur bitanem et kıyması gibi kırmızı olmaz ki yağlıdur değildir hayvanın neresinden olduğu da önemli ondandır yoksa bir şey olmaz  
(860 puan) tarafından
Beyaz değildi ama tadı hiç büyükbaş ****** eti ne benzemiyordu canım çünkü ailem kasap olduğu için anlıyorum
(3,148 puan) tarafından
Yağsız olabilir et kuzum benim de babam kasap hatta ben de bilirim kasaplığı biraz şekil ver tavada kızaet bi bak bakalım emin olmazsan at ama tavuk kıymasından zarar gelmez
-Reklam-
0 oy
tarafından
İnek etidir yada yağsız vermiştir kıymayı 
(860 puan) tarafından
Kızıma sürekli yaptığım bir çorba ayrı yani hiç da almıyordu köfteler ama bu hep dağıldığı neden olabilir acaba
tarafından
İşte ya inek etidir ya da yağsız kiymadir
0 oy
tarafından
Renginden anlarsın canım tavuk ve et kiymasini, biri beyaz biri kırmızı olur bebeğe verme emin değilsen
0 oy
(561 puan) tarafından
Tavuk kıyması degildir o kendini belli ederde çok çekilmiş olabilir benimde bi kez başıma geldi musakkami rezil etmisti kiyma çok dağıldı kiyma kiyma gibi degildi kum gibiydi mübarek ama marketlere guven olmuyor vallla almamak lazım ben bi kez aldım bir kilo kiymanin alt kıyma kokmuş üst kısmı normal kiymaydi önceden çekilmiş olmasinin imkani yok o an eti acip gozumuzun onunde cekti adam ama önceden kalmış bir eti koymus olma olasılığı yuksek evim yakin markete gidip alip gelip açmıştım bekletmedim bile 
(860 puan) tarafından
Gerçekten güzel yoğurdun içine ekmek kattım galeta unu ile yaptığında da aynısı oldu sonra normalde da olmazdı ama bugün yaptığım  dün yaptım ikisinde de dağıldı artık yapmaya korkuyorum yani
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Ya hayvandan hayvana da etin tadı degisiyor canm

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 45 göst.
5 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nehirrr (770 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 159 göst.
1 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Ozgegzem (515 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 172 göst.