+1 oy
229 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Yeter ya bıktım artık nasıl Bi ülkede yaşıyoruz açlıktan ölelim mi istiyorlar anlamıyorum ki bu nasıl hükümet bu nasıl devlet. 2 kişiyiz full yakmadığmz halde 410 TL fatura gelmiş. Yaksam gam yemicem ama yakmadık Allah bilr yaksak ne kadar kitlerler bize. Eşim tek çalışıyor yemin ederim üzülüyorum adamcağıza tek bilek gecelere kadar bu soğukta motor üzerinde :'(( hamile olmasam çıkıp bende çalışıcam ama hamileyim :' ( çocukta mı yapmayalm artk bunumu istiyorlar. Yarınımızı göremez düşünemez olduk. Nereden kıssak olmuyor yeni evliyiz vallahi gezme tozma da yok. Elektrik desen 200 300 akşama doğru lambamı bile açmıyorum TV ışığıyla oturuyorum sırf çok gitmesin diye haftada 2duş alırım buna bile 100 lira gelir duşumuzu bile kısıyoruz bıktım artık. Ülkenin başındakiler de bizi sömürmeye devam etsin. Allaha havale ediyorum bunları:'(( yazık yemin ederim bunca insanın vebalini almak çok ağır Bi yük bu böyle ne zamana kadar devam edecek of ya:' ((

5 Cevaplar

0 oy
(2,167 puan) tarafından
Kiz ben sular saril saril akiyo 65 i gecmedi nasil ole oluyo tv flan kapanmaz surekli firin calistiririm bu ayi.bilmiyom ama 120 yi gecmez elektrigim sen nerde oturuyosun . Dogalgaza bse demiyom 645 de bize girdi 
tarafından
İstanbul da oturuyorum bende bilmiyorum ya kullansam bu fiyatları görsem gam yemem ama çok kısıyorum :'(
(2,167 puan) tarafından
Napcan bacimm lanet olsun ki hersey cok pahali 3 kabak 30 tl vay ki halimize
tarafından
Allah yardımcımz olsn :(
-Reklam-
0 oy
(3,844 puan) tarafından
Eşim çalışmıyor bize bu ay kesin 700 800 gelir. Keşke bana da 400 gelse
tarafından
Allah yardımcınız olsun inşallah çok zor
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Benim eşim de motorcu. Gerçekten çok zor. Bide bebeğim var benim mecbur doğalgazı yakıyoruz öyle ahım sahim bı sıcaklık yok evde yani. 780 TL gelmiş. Bu ay 1000 TL gelir. Elektrik desen 270 gelmisti. Şu da 100 geldi. Bu ay ne gelir bilmiyorum ama gerçekten çok zor. Haftada 1 banyo yapıyoruz. TV devamlı kapalı akşamları 1-2 saat açarsa açıyor eşim o kadar. Sadece salonun ışığı yanıyor. Geçen ay telefon internet su doğalgaz elektrik 1500 TL ödedik 1500 de kiraya ödedik. Allah herkesin yardımcısı olsun çok zor. Ucu ucuna yetişiyor.
tarafından
Amin amin :'(( Vala bu gidişle yetişmez de artık günden güne herşeye zam geliyor. Eşlerimz dişlerini tırnaklarına takıyor gece gündüz kar çamur yağmur demeden çoluğu çocuğu için çalışıyor bu soğukta. Allah onların ahını inşallah çıkarır zamanı gelince
(3,141 puan) tarafından
İnşallah canım hiç hakkımı helal etmiyorum. Haksız yere zam üstüne zam yapip daha 7 aylık oğlumun riskini kim yiyorsa hesabını ödesin inşallah.
tarafından
Aminnnn inşallah canm
0 oy
(337 puan) tarafından
Haram zehir zıkkım olsun iki çocuğum var en dusukte yakıyorum doğal gazı 713 lira gelmiş  fırını haftada bir açarım bütün aile oturma odasindayiz tek lamba televizyon bı buz dolabim var kettle yada isitici kullanmam 270 gelmiş ben çocuklarımdan kesip veriyorsam helal değildir o para Allah burunları dan getirsn ne bez alabiliyoruz ne mama ne çocuk elbisesi ne yağ...

Allah bastakilerin belasını versin somurduler bizi ne yapicaz bu karda kapatalım gazı geçen oğlum rahatsızlandı 150 lira muayene parası 300 lira ilaç parası hastaneye de gitmeyelim artık ölelim onu istiyorlar
tarafından
Evet bunu istiyorlar gerçekten :(( baksana herkes yurt dışına kaçıyor artık. Ülkemizde barınamıyoruz elin gavuru el atıyor yardımcı oluyor yemin ederim yazık Allah belalarını versin buradakilern. Makarna bile alamıyoruz eskiden Evlerde on çeşit yemek yapılırken şimdi tek çeşitle günü kapatmaya çalışıyoruz. :'(( eskiden evlerde misafir eksik olmazken şimdi çağırmaya çekiniyorum evimizde et, tavuk yok diye tavuk olmuş 50 TL onu bile yiyemiyoruz:' ((
(909 puan) tarafından
Padişahım çok yaşa dedikçe bu düzen değişmez. Ekmek kuyruğu desen sebze meyve desen almış başını gidiyor. Bide şu yurt dışında yaşayıp burda seçim olunca adil olmuyorlar ya daha deli oluyorum. Ama elin gavuru dediği memleketi bırakıp gelmez çünkü para var orda. Gel burda yaşa desen yaşamazlar ama klavye başında iyi ahkam keserler. Kimki yetimin fakirin evine ekmek alamayan insanların günahına giriyorsa Allah için hakkım helal değil. Allah kimseye muhtaç etmesin kimseyi çok zor
tarafından
Amin amin gerçekten çok zor Allah yardımcımz olsn inşallah

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 756 göst.
10 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Hatice000 (714 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 427 göst.
1 Mart 2022 Diğer kategorisinde fikris35 (503 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 273 göst.
16 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Mustafayağızannesi (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 715 göst.
2 Mart 2021 Diğer kategorisinde 0852 (741 puan) tarafından soruldu

374,703 soru

11,208,173 cevap

34,512 kullanıcı

...