0 oy
143 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,371 puan) tarafından
Hayırlı akşamlar hanımlar...

Bağırsaklarında problem olup kefiri düzenli olarak tüketen var mı ya da hangi zamanlarda tüketilmesi gerekiyor işe yarıyor mu ne gibi faydaları var bilen arkadaşların yorumunu alırsam çok çok iyi olacak.  Ben yine faydalarını araştıracağım da özellikle düzenli tüketenlerin yorumunu merak ediyorum.

9 Cevaplar

0 oy
(119,429 puan) tarafından
tadi cok kotu yaa ben kullanamam ama kefirli yogurt falan o gene duz kefire gore iyi
(1,371 puan) tarafından
Ben bu durum için doktora giderim büyük ihtimalle ama yinede kefir de kullanayım diyorum
(3,599 puan) tarafından
Çilekli faln alırsın canım. İyi oluyo
-Reklam-
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ben çilekli iciyom arada :D
(1,371 puan) tarafından
Anladım canım sağol
0 oy
tarafından
Bagisiklik guclendirici olarak kullaniyorum ben hergun bi bardak iceriz 
(1,371 puan) tarafından
Hangi zamanlarda içiyorsunuz. Aç tok
tarafından
Canim hic farketmez kahvaltidan sonra yada kahvaltiyla beraber icebilirsin aksamda icebilirsin cok faydali gercekten
(1,371 puan) tarafından
Çok sağol canım. Gaz sıkıntısı kabızlık ne ararsan var . B düzeliyor tekrar başlıyor. Ve ağrılı oluyor çoğu da. Nefes almamı engelliyor
tarafından
Kefir duzeltiyormuki bu dedigin rahatsizliklari
0 oy
tarafından
Tabi sağlık icin faydalı canım ama benim sindirim sistemimi pek düzeltmedi, komple beslenme tarzını değiştirmek lazım, bide ben stresliymişim strest azalınca komple geçti
(1,371 puan) tarafından
Onu nasıl başardın stres azaltmayı ☺️
tarafından
İstemedigim şehirdeydim canm okurken, okul bitti ailemin yanına gelince komple iyileştim, üzüntüdenmiş hepsi megerse :))
(1,371 puan) tarafından
Hmmme bende iki bebek var ve gurbetteyim Benim zor geçer stres
tarafından
Evet canım kesn oyuzdendir, kendini mutlu edecek şeyler yapmaya calıs dycem de zor işte
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Ben problemim yoktu ama hamileyken hergün mayalar içerdim karnımdaki bebeğin bile bağırsak düzenli olsun diye dr önermişti. Ama normaldede çok faydalı 
(1,371 puan) tarafından
Anladım canım aç karnına mı tok mu ne zaman içmek daha etkili acaba
(5,220 puan) tarafından
Farkwtmez canm ilaç değşl ya :)
0 oy
(7,763 puan) tarafından

Ben ben ben. Çok seviyorum :P

(1,371 puan) tarafından
Sabah aç akşam yatmadan içilince bağırsakları daha iyi düzenliyor Muş internetten okudum. Siz hangi zamanlarda içiyorsunuz
(7,763 puan) tarafından
Sabah aç karna içiyorum ve bağırsaklarım çok iyi düzeldi. Ki benim gaz problemim vardı çok şükür geçti
(1,371 puan) tarafından
İnşallah benimde düzelir.
0 oy
(4,243 puan) tarafından
Ben hamileligimde kullnmistim faydali diye 

Sizin bagirsak probleminiz mi var 
(1,371 puan) tarafından
Bilmiyorum ama çok sık gaz sıkışması ve kabızlık oluyor
(4,243 puan) tarafından
Kefir bende gaz ve siskinlige sebep oluyo, laktozsuz tercih ediyorum
Kabizlik icin oneri verebilirim
Peyman marka kuru erik var sabahlari ac karnina tuketin, sabahlari ac karnina elma armut kurusu tuketin,yine sabahlari ac karnina 1 tatli kasigi yulafi 2-3 kasik yogurtla karistirip yumusayinca tuketin tabi bunlarin ustune bol su icin, sabah ilk uyandiginizda 1 tatli kasigi zeytinyagi icin, gunde 1 kase yogurt, 1 tane elma-armut tuketin, en az 3 litre su, duzenli olarak devam ederseniz kabizliga iyi geliyo, he bi de inciri haslayin suyuyla birlikte robottan gecirip tuketin :)
0 oy
(3,906 puan) tarafından
Ben  korona olali 3 gündür  tüketiyom. Kaynanam düzenli  içiyorum  diyor bağışıklık  kuvvetlendirmek icin. Iyi geliyor diyor bana da verdi mayasini filan
(1,371 puan) tarafından
Mayalaması kolay oluyor mu ya
(3,906 puan) tarafından
Cok basit... yogurt mantiginda tek fark metal asla degmeyecekmis mayasina filan
0 oy
(810 puan) tarafından
Canm sadece 9ay tukettım bebegım için sukur ne ıshal ne kabız hıcbır problemım olmadı mıde eksımeme ıyı gelıyodu tok tutuyordu kılo aldırmadı kızımın kemık gelışimınede cok etkısı olmuştu
(1,371 puan) tarafından
Hamilelikte mide yanmasına da iyi geliyor mu acaba
(810 puan) tarafından
Gelir heralde gunduzlerı ıcıyordum gece mıde yanmam olrdu ona ben maden suyu ıyı geliyordu yada ballı süt içiyordum ıkısınden bırını mutlaka yatmadan once içerdim rahat uyurdum maden suyu bebegede acayıp kılo yapıyor bırde magnezyum yuksek oldu ıcın ayak kramplarınada ıyı gelır canm
(1,371 puan) tarafından
Sağol canım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 86 göst.
5 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 110 göst.
27 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde clk38 (1,371 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 313 göst.
15 Şubat 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Enesinannesi_ (1,077 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 78 göst.
25 Ağustos 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Glcnm (216 puan) tarafından soruldu

380,596 soru

11,395,419 cevap

34,913 kullanıcı

...