0 oy
296 göst.
Aile kategorisinde (771 puan) tarafından
Eski insanlara bakıyorum birbirleriyle sohbet muhabbet nerde görseler konusuyolar ama günümüzde insanlar daha soğuk sanki eski samimiyet yok artık sizce?

23 Cevaplar

0 oy
tarafından
Evet yok ben önceden herkesle iyi olurdum baktım insanlar soğuk ve kendini beğenmiş şekilde davranıyorlar bende artık insanlara karşı mesafeli oldum
(771 puan) tarafından
Aynen valla bide çok samimiyetsizler en nefret ettiğin o yüzden kimseyle muhattap olasım gelmiyo artik
-Reklam-
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Çok fazla muhabbet olunca çok sıkıntı çıkıyor şahsen bende çok sıcak bi insan değilim öyle hemen samimi olamıyorum biraz zaman geçmesi gerekiyor 
(771 puan) tarafından
Bende değilim aslında sıcak biri insanlar çok iki yüzlü olmuş nasıl sıcak olayım ki soguyo insan öyle olunca insanlardan
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Çünku ortalik o kadar kötü olduki kimseye güvenemiyo insan 2 çift laf etmek icin
(771 puan) tarafından
Doğru gercekten
0 oy
tarafından
Kıyamet yakın belki ondan 
(771 puan) tarafından
Bazen kopsada kurtulsak diyorum onca yaşananlardan sonrq
tarafından
Aynn öyle hayat bile soğuk artık insanlar tek değil
(771 puan) tarafından
Bizim zamanımızda disarlara çıkardık türlü oyunlar oynardık mahallenin çocukları şimdi bütün çocuklar eve kapandı ellerinde telefon tablet internetten herşeyi görüyorlar iyi bisey değil aslında
0 oy
(2,692 puan) tarafından

Evet a101 de birşey bakıyordum büyük teyzeler de oradaydı birşey sordum öyle söyledim bön bön suratıma baktilar  :D soğukluk var bencede.kimseye guvenilmiyor birde.

(771 puan) tarafından
Teyzeler birbirileriyle sıkı fikilar ama:))
(2,692 puan) tarafından
Yok onlarda artık ayırt ediyor herkesi :D
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Bazıları temelli buzdolabı gibiler ya boyle iki kelime konusuyon mesela boş boş bakiolar bi gülümseme bi mimik hic bisi yok soguk insanlardan hic hazzetmem vallahi
(771 puan) tarafından
Bende
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Çünkü herkes birbirinin kuyusunu kazıyor. Azıcık samimi olunca ezmeye çalışıyorlar.. söylediğin her lafı taşıyorlar..en önemlisi hep bn gidiyim yedirdiler icirsinler bni ama bn kimseye hiç bişey yapmayın derdindeler.
(771 puan) tarafından
Eskiden daha güzeldi ya
(1,297 puan) tarafından
Çıkar çok yoktu. Hasetlik yoktu. Şimdi en güzel anlarınızı sürekli paylaşiyoruz. İster istemez hasetlenen nazarlayan oluyor. Eskiden kimse kimseyi görmüyordu. Kol kırılıp yen içinde kalıyordu
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Samimiyet yok 
(771 puan) tarafından
Kesinlikle
0 oy
(558 puan) tarafından
Dünya eski dünya deil ki canım yaa  arkamdan mi geliyo sapik mi pedofili diye düşünüyorum sürekli kimseye güven kalmadi Allah iyilerle karşılaştirsin diye dua etmekten başka çare yok bebeler okula gidecek ama nasi olacak diye düşünüyorum valla
(771 puan) tarafından
Aynen valla berbat bir yer haline geldi artik
0 oy
tarafından
5 aydır okula gidip geliyoruz 1.sınıfız daha..sınıfın velileri birbirleriyle kaynaşmış birbirlerinin çocuklarını alıyorlar bazen çaya kahveye gidiyor yada okul bahçesinde sohnet muhabbet ediyorlar ama ben hiç birini tanımıyorum içlerine girmedim sadece veli temsilcisi tanırım o da halk oyunu parasını veririm..küçük kızımla gidip geliyoruz büyük kızımı alıp dönüyorum hemen  muhabbet edemiyorum 
(771 puan) tarafından
Neden ki
tarafından
Küçük kızım çok mızmız 2.5 yaş bebek arabasıyla gidiyorum hep öyle gitmezsem sıkıntı yaşıyorum bir an önce çocuğu okuldan alıp dönmek istiyorum o yüzden kimseyle muhabbet edecek zaman olmuyor..eşim gruptan da yazmamı istemiyor mecburi olmadıkça öyle kaldım yani
(771 puan) tarafından
Anladım canım amann bu devirde fazla insan iyi bisey değil zaten ailemiz olsun yeter
tarafından
En güvendiğimden bile dedikodumu duydum o yüzden tanımadığıma hiç güvenemem cnm..ömür boyu göreceğim insanlar değiller sonuçta
0 oy
tarafından
Bende bazi sevdigim insanlara buzum şuan 
(771 puan) tarafından
Kimse durduk yere birilerinden uzaklaşmaz illa biseyler olmuştur ki uzaklasmasizdir hayır bide hiçbişey yapmamislar gibi konuşmaları yok mu deli ediyolar
tarafından
Beni üzen birileri birilerine yalan yanlis birseyler soyluyor iftira atiyor bildiğin ve karsi tarafta buna inaniyor cok üzücü ve kırıcı gercekten
0 oy
tarafından
3 yıl olucak oturduğum apartmana geleli bir allahın kulu selam vermez. Benden yaşça büyük bir teyze geçti yanımdan benim giriş kat herkesi görüyorum. Kadına selam verdim yüzüme bakıp cevap vermeden geçti. O günden beri her çıktığımda karşılaşırım gözümün içine bakar ama ses etmez. Önceki apartmanımda çok iyi insanlar vardı. Keşke taşınmasaydım diyorum bazen 
(771 puan) tarafından
Ben anlamıyorum ya gerçekten herkes çok soguk
0 oy
(119,364 puan) tarafından
kiyamet alametleri komsuluk akraba iliskisi kalmamasi
(771 puan) tarafından
Sonumuz yaklaştı orası belli zaten
0 oy
tarafından
Valla ben kendi oturduğum yerde kimseyi tanımam apartman aile apartmanı gibi iyiler ama oturup kalkmayiz.oyy bir annemlere gideyim evden markete kadar herkesle muhabbet. Oralarda hala eski usul çok seviyorum o yüzden. Burda yabani gibi hissediyorum kendimi. 
(771 puan) tarafından
Eskide kaldı o komşuluk arkadaslik ilişkileri gerçekten yok artık günümüzde doğru durust
tarafından
Malesef ki öyle.
0 oy
(817 puan) tarafından
Valla 1 ay oldu taşınalı yeni siteye hemen bitişiğimdeki bile kapımı çalmadı yeni taşındığımız için üniteyi kuruyırduk yan taraftan duvara vurdu rahatsız oldu galiba sesten halbu ki kapımı çalsa çocupu uyutcam dese yada birşey söylese biz zaten özür diler bırakırdık yapmauı çok tuhaf yani ne hoşgörü kalmış ne saygı ne samimiyet herkes agresif herkes kavgaya hazır 
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Ben sahsen korkuyorum nedir ne degildir hırlı mı hırsız mı cok iyi dedigimiz 4 çocuklu komşumuz çocuklara uyku ilacı verip kötü yola gitti bir gelip masanin üstünden paramizi çaldı televizyonda bir suru sey izliyoruz komsusunun kocasini ayarlayanlar kendi sevgilisini komsusununmus gibi gösterenler coluga cocuga taciz edenler kadin erkek fark etmiyor artik evime yabanci biri girse tedirgin olurum yani o yuzden esimin ailesine kendi aileme birde onlarin guvendigi insanlara gidiyorum geri kalan herkese mesafe 
0 oy
tarafından
Oyle gercekten. Eskiden teknoloji yoktu insanlar birbirine hasretti. Ama simdi bir telefonla bircok insanla yazisabiliyoruz. Ortalikta kotu eskiye gore. 
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Az insan cok huzur 
0 oy
tarafından
İnsanlar artık yolda giderken öldürülüyor geçen gün adam babasına tecavüz etmiş kadını çocuğu annelerini bile geçtiler artık babalatına dadandılar bugünde gördüm kadın hayvanat bahçesinde 3 yaşında çocuğunu ayının önüne attı ya insanlar şeytanı geçti artık herkes birbirinin kuyusunu kazma peşinde ben artık markete parka sağlık ocağına gitmeye korkuyorum iki çocuğum var bilmiyorum sonumuz ne olucak böyle eski günleri aşırı özlüyorum ama bunlar daha fragman gibi geliyor bana.. 
0 oy
(514 puan) tarafından
Evet çünkü insanlara güvenilmiyor artık kocamıza çocuğumuza bile güvenemeyecek bir zamanda yaşıyoruz 

İlgili sorular

0 oy
36 cevap 1,540 göst.
18 Haziran 2022 Aile kategorisinde Kubra.mirac (494 puan) tarafından soruldu
+2 oy
33 cevap 549 göst.
28 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 383 göst.
26 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde mathildaa (770 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 291 göst.