0 oy
655 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Kızlar fake filan demesin kimse gerçekten fake değilim birkaç kişi beni tanıyor o yüzden kendimi ifşa edemiyorum ama hakikaten çok bunaldım öyle bunaldım ki eşimi çok sevmeme rağmen boşanmayı düşünüyorum şuan 2.ciye hamileyim son zamanlarım ama çok bunalımdayım psikolojik olarak bittim uzun olacak biraz lütfen okuyun yardımınıza ihtiyacım var 2 hafta kadar annemlerde kalmak zorundaydım bu hafta içinde kayınvalideme çok yakınız eşim bi kere bile gitmemiş ben git desem bile gitmez inatlaşır bugünde kayınvalidemlere geldik kapıdan girer girmez surat beş karış verdi veriştirdi siz bana uzaksınız beni yabancı görüyorsunuz oğlumu benden uzak tutuyosun dedimki oğlan senin oğlun ben ne kadar hükmedebilirim beni ne kadar dinler severim sayarım ama oda bi yere kadar yanlış düşünüyosun dedim daha saydırdı durdu o kadar zoruma gittiki gözümden boncuk boncuk aktı durduramadım kendimi. Eşimde nasıl eşimi ağlatırsın anne bile demedi o yüzden bende beraber otursunlar diyorum boşanmak istiyorum. Bunu eşime nasıl söylerim çünkü bu bir kayınvalide iki kayınvalide sorunu değil evliliğimizin başından beri bitmiyor maalesef 

25 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Otur söyle boşanalım annenle otur de işte bu kadar 
(1 puan) tarafından
Yekten böyle mi diyim
tarafından
Ben ortada boşanmayı gerektiren bişey göremedim canım ama yaşayan sensin daha iyi bilirsin eğer kararlıysan direk söyle yani
(1 puan) tarafından
Çok zoruma gidiyor yapılanlar belkide hamileliğin verdiği psikoloji bilemiyorum
-Reklam-
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Ne kadar saçma bir konu
(1 puan) tarafından
Benim zoruma giden niye eşimi ağlatıyosun demedi. Eşimle bir kere daha kayınvalidem yüzünden boşanmak istedim benim için önemli olan sensin seni bırakmam diyo. Evimize ne aldığımıza kadar karışıyor
(1,301 puan) tarafından
Duyma onuuu
(1 puan) tarafından
Ama hiç susmuyor işin enteresan tarafı da ne biliyo musun oğlu işteyken arayıp ağzına geleni sayıp kapatıyor telefonlarını açmıyorum kapıma dayanıyor yine söylüyor çekiyor gidiyor öldürüyor beni tükendim artık
(1,301 puan) tarafından
Ses kaydı al acrden
(1 puan) tarafından
Bir kere öyle telefonla konuşurken eşimi işte zannetti aradı ağzına geleni saydı eşimde hoparlördeyken duydu bak dedim senelerdir ben annenin dediklerini çekiyorum hiç sana yansıtmadım ama tükendim artık bende insanım ilk hamileliğim burnumdan geldi lohusayken burnumdan geldi ne istiyo benden eğer seni paylaşamıyorsa boşanalım beraber diz dize oturun dedim ben seni bırakmam benim için önemli olan sensin dedi
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Eşini çok seviyorsan boşanman saçma değil mi canım ya. Kaynananla arana mesafe koy görüşme. Belki de onun istediği bu seni bezdirip boşanmanızı sağlamak o fırsatı ona verme derim.
(1 puan) tarafından
Çok seviyorum evine bana çocuğuna bağlı kazandığı parayı bile saklamaz 5 yılda elinin gölgesini görmedim rızam olmadan hiçbişey yapmaz ama bu kaynanam beni yıldırdı tüketti resmen öldüm artık
(462 puan) tarafından
Ay sanki ne dediyse kadın nice kayinpederler kaynanalar var sen hiç kendi beterinden örneğine rastlanmamışsin sanırım  kendininkini boşanma sebebinden sandığına göre  evin ayrı barkın ayrı o sana laf söylüyorsa sende ver veriştir kocayı boşamak kel alaka
0 oy
tarafından
Boşanmayı düşünecek kadar büyük bişey yok ortada iyi düşün kolay değil boşanmak ve ondan sonraki süreç 
(1 puan) tarafından
Tabiki yoktur belki hamilelikten ötürü böyle oldum zaten çocuğumu kaybetme korkusu yaşıyorum hamileliğimin başından beri. Çok seviyorum eşimi ama kaldıramıyorum kayınvalidemin yaptıklarını 5 senedir hiç susmuyor bende atadır diye kırmak istemiyorum ama o susmuyor
0 oy
tarafından
Bence eşini çok da sevmiyorsun insan bir kaynana yüzünden eşinden ayrilir mı ya
(1 puan) tarafından
Çok seviyorum ama kayınvalidemin müdahalesi hiç bitmiyor 5 yıldır bezdim artık
0 oy
tarafından
Aynen böyle de eşine de sen de bi kelime etmedin ben aglarken çok meraklıysan otur beraber de
(1 puan) tarafından
Çok zoruma gitti anlatamam sanki ben eşime engel oluyorum gibi lanse etti ama inan bana öyle bişey yok.
tarafından
Sahsen ben cidden esim engel olsa bile sonucta evladıyım beni affeder diye ben kendm gelmşyoeum felan derim keza esimde böyle yapar. Esinin bu davranısı kayınvalidenle de aranızı acıyo farkında değil heralde
0 oy
(2,688 puan) tarafından
Bu konu üzerinden bosanilcak durum yok ya canım daralmişsin iyice belkide 
(2,688 puan) tarafından
Eşin böyle diyorsa çokta üstüne gitme bence
Yani erkekler biz gibi düşünmüyor boşver işte nabayim  diyor. Kendini yiyip bitirme bukadar sana sen lazimsin hasta olsan etsen çocukların var bak hamilesin kendini üzme bukadar her ailede vizildayan var emin ol herkese kulak assak yaşayamayız. Gereksiz konuşmuş boşver. He de geç öyle diyince..
(1 puan) tarafından
Doğru diyosun canım ama böyle şeyleri hakettiğimi düşünmüyorum keşke haketsem çekilirim köşeme
(2,688 puan) tarafından
İmtihan dünyasındayiz inancını bilmiyorum ama şöyle örnek vereyim Peygamber efendimiz taşlandı neler yaşadı hakettimi hayır. Biz de imtihan oluyoruz  bazen çok haketsekte haketmesekte..  yani öyle düşünme insan en yakınlarıyla imtihan kiminle olacak hiç tanimadigi konuşmadığı biriylemi mesela?  Rabbim ysrdimcin olsun her şerde bı hayir vardır.
Sabr selamet versjn hepimize. Şahsi olarak takılıp kalırsan çok üzülüruz.
(1 puan) tarafından
Doğru diyosun canım Allah razı olsun desteğin için. Bende takmamayı deniycem epey rahatladım çok teşekkür ederim.
(2,688 puan) tarafından
Estagfirullah canim rica ederim.
0 oy
tarafından
Bence ortada başka bişey var boşanmak bu kadar kolay olmamalı.... Herkesin kaynanası geneli oğlunu kıskanır evdeki eşyaya karışır yani kocan arkanda ise kulak asmaman gerekiyor eşin zaten ona izin vermez, 
(1 puan) tarafından
İnan bana ortada bundan başka hiçbişey yok eşim bana çok düşkün bende ona öyle. Çok seviyorum kıyamıyorum eşime eltimde öyle bunalmış şimdi binde bir geliyor yanına oda kaynım arada kalmasın diye geldiği yarım saat bişi yiyip içmeden gidiyor
0 oy
(907 puan) tarafından
Ne yap biliyormusun.Madem ki esin sana annesinden yana sahip cikmiyor, senin icinde annesine sahip cikmasin.Bir daha o kaynanayi arama asla, telefonlarina cikma,evine gitme ve evinede kabul etme.Esinede bunu a ik acik soyle madem ki annene dilin yok bu saaten sonra banada olmasin.He hicde aglama oyle altta kalma ver veristir o terbiyesizlik yaparsa sende alasi i yap.kocani degilde kaynanani bosamani tavsoye ederim )) ben ayni sen gibiydim oyle yaptim)) esimde karismadi cunki onceainden konuatum sonra arayip verdim veristirdim ki kuselim diye ohhh miss gibi oldu hayatim
(1 puan) tarafından
Ben çok sabrederim susarım ama gemileri yakarsam geri dönüşü olmaz eşimi ortada koymak da istemiyorum ama boşanırsak belki eşimde rahat eder diye düşünüyorum
(907 puan) tarafından
Esini cezalandir kaynanani mutlu edersin (( kaynanayi bosa derim baska bir sey demem he esin sana karsi gelirse verdigin karardan o zama  esine karsi dur hakkin
0 oy
(599 puan) tarafından
Derin bi nefes al euzubesmele çek canım şeytan gelmiş oturmuş yanına bak ne güzel bi esin varmış sende seviyorsun şeytan encok evlikle verirmiş vesvese bence sen bi abdes al namaz kıl bi dae et kendine gel kzuum 
(1 puan) tarafından
Ah kuzum ne dualar ettim bir bilsen oturdum karşısına konuştum ama yine bildiğinden şaşmıyor kadın bide bana utanmadan ben kaynanam dan çok çektim ağzım kan dolu olsa kusmam siz mutlu olun yeter benim dilim kopsun diyo yine yapmadığını bırakmıyor
(599 puan) tarafından
Bos vermek lazım bazen canım takma bildiğini bak sen kendin için yasa hayati evet zor ayet-i kerimede 'her zorlukla beraber bi kolaylık vardır diyor' biraz sabir biraz alalha birak ama bosanmak care değil inan yazık çocuklarına da eşinde sanda
(1 puan) tarafından
Ben Allah'a bıraktım zaten canım Allah razı olsun içimi rahatlattın anlatacak kimsem yok anneme anlatamam yaşlı üzülür abilerim duysa beni alır götürür
0 oy
tarafından
Bunun içinmi boşancan bacım , benm kaynanamda 7 senedir böyle laf sokR bi kulağımdan giriyo diğerinden çıkıyo. Sen eşinle iyiysen başka bişeyi takma kafana 
(1 puan) tarafından
Ama tahammülüm kalmıyor artık yoruldum zaten geçim sıkıntısı bi yandan bebek düştü düşecek stresi bir yandan kanama bir yandan tansiyon bir yandan herşey üst üste geliyor
0 oy
tarafından
Eşin seni savunmadigi için böyle diyorsun ben seni anladım belkide hiç birseyde savunmuyor ama boşanacak kadar kötü bir konu değil eşinle konuşup aşmaya çalış beni niye savunmadin diye sor bakalım ne diyecek
(1 puan) tarafından
Sorucam zaten canım normalde bana laf söyletmez ama benim ağladığımı görünce de üzülmüş kitlenmiş olabilir diye düşünüyorum normalde asla bana toz kondurmaz annesini ağlatır beni ezdirmez
tarafından
Ozaman hiç sıkıntı yapma
0 oy
(9,582 puan) tarafından
Buradakiler seni tanısa ne tanımasa ne , ne kadar tanıyabilirler 
(1 puan) tarafından
Linç yemek istemiyorum canım
0 oy
(2,126 puan) tarafından
Canm bana kalırsa gerekeni söyle çık boşanmayı düşünme hamilesin o yüzden insan kendini herşeyden bıkmış felan hissediyor çocuk da var her evlilik sorun bak sürekli giden birisi de değilmiş boşver bunun için evliliğini bitirme bir yere sığmazsn yuvani bozma bence
(1 puan) tarafından
Annem hep arkamda ama eşimide çok seviyorum oda beni çok seviyor biliyorum ama inan çok yoruldum aramayı sormayı gitmeyi gelmeyi kestim yine derdi bitmiyor
(2,126 puan) tarafından
Canm ona da şükür valla bak ben beraber oturuyorum ya ayrı olim diye can atıyorum sözde üst kat olacak neyse de bitmezler canm bitmezler bak ne güzel seviyorsunuz da ailesi yüzünden yuvani yikma
0 oy
(207 puan) tarafından
Allah aşkına ne kaynanalar var. Benimkide bana neler neler diyor ama ben hep diyorum Allah razı olsun neler neler var. Bence hamilelikten dolayı böylesin. Kimse senin hakkında karar veremez. Boşanmakta bosanmamakta senin kararın biz burda bosan ya da boşanma diyemeyiz ama Saliha etdimin kaynana gelin videosunu izlemeni öneririm 
kocan aldatmamiş kaynanan dovmemiş. Benim arkadaşımi kayinvalidesi çok saçma bir şeyden dövdü mesela. 
(207 puan) tarafından
Ben kayinvalideme aşırı iyi davranmaya çalışıyorum. Eşim hep annesinin yanında Büşra çok iyi diyor. Kayinvalideler her zaman oğlunu kıskanır bunu unutma
(1 puan) tarafından
E kıskanıyorlar kuzum da niye evlendiriyorlar bende onu anlayamadım annemde evlendirdi iki abimi inan bana ikisinide gram kıskanmadı. Kaynımı hiç kıskanmaz ama benim eşimi elinden gelse işe göndermeyecek istiyorki hep yanımda dursun
(207 puan) tarafından
Demek ki eşin seni seviyor. Bununda farkında. Sen kocana bak. Çok gitmemeye çalış. Gittiğinde de iyi davran. Iyilik bulaşıcıdır. Bol bol dua et. Rabbim hidayet iyilik versin
(1 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun çok teşekkür ederim
0 oy
(294 puan) tarafından
Bacım aynı bizim ev sandım kaynanam beni istemedi hiç evlencegimde kanlı pisli yorgan getirdi xl bedenim s benden iç çamaşırı verdi onuda kardeşi getirmiş bişey almadı 1 hafta var nikaha gelinlik alacaz mı demedi evlendik 5.ci gün gelecem diye 7 de aradı sabah geldi 1 hafta kaldı gitti her gelişinde huzurum kaçtı eşim desen eziyet etti hep annemi ara annemle ilgilen o da her ay yok oram yok buram diye hastaneye götürün diye attı kendini hiç bişey çıkmadı her seferinde eşim 9 kez evden kovdu kavga ettik gitmedik üzerimemi yürümedi neler neler erken dogum yaptım neyse eve çıktım hanım üzerime yürüyo oglumu benden ayıraman diye ay ne dedim ne yaptım evime geldim hoş geldin bile demedi 1 hafta kaldın ben yokken evin içine sıçmış resmen yemiş içmiş mayayı silmemiş yerler *** gibi neyse eşimi aradım defoldu gitti geberesice allaha havale ediyorum artık eşimi seviyorum 5 yıl konuştuk o kadar anlayışlı merhametli iyi ki bana karşı tek konu anası sabrediyorum en azından diyorum ilçede ayda 5 6 gün gelsin bi 2 gece de biz gideriz kapanır çenesi lanet olasıcanın aramam sormam o da beni aramaz koy mesafeni eşini seviyosn katlancan o onun anası atamaz ya
(1 puan) tarafından
Ay kuzum senin adına da çok üzüldüm. Rabbim yar ve yardımcın olsun. Bende katlanmaya çalışıyorum ama hep birikim
0 oy
tarafından
Kusura bakmada esini seven ailesine katlanir ben neler cektm daha yeni bosanma asamasina geldik eski postlarimi okuyan bilir zaten
(1 puan) tarafından
Muhakkak bende nişanlılığımdan beri hep sineye çektim kırıldım ama kırmadım zaten eşime sevgim olmasaydı bu kadar tahammül etmezdim. Bu basit bir olay olarak gözükebilir dışardan bakınca ama bu bi birikim, sevmediğimi de nerden çıkardınız
tarafından
Davulun sesi uzaktan hos gelir canim tabiki kimse kimsenin icini bilmiyor sadece yazdigina gore cevap verdim kirdiysam kusura bakma
(1 puan) tarafından
Yok estağfurullah sıkıntı yok napalım
tarafından
Ne zaman drtlesmek istersen yaz canim
(1 puan) tarafından
Teşekkür ederim sağolasın
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Yorumlarını okuduğum kadarıyla eşinle hiçbir sorunun yok kayinvaliden olmazsa iyi olcaksinz senin burda yapmak gereken eşine biraz göz dağı vermen al karşına konuş bu şekilde olmuyor ben boşanmak istiyorum de eşinde seni seviyor belliki bunu kabul etmiycek ailesiyle en azından biraz mesafeli olur
(1 puan) tarafından
Yok canım daha hiç kişisel kavgamız olmadı hep annesi yüzünden başka kimse yüzünden bile kavga etmedik dünyanın geçim sıkıntısını çektik hiç kavga etmedik hani derler ya yokluk dövüştürür varlık sevi.ş.tirir inan bana bizde öyle olmadı. Ama hiç susmuyor kadın hiç sınırlarını bilmiyor benim torunumu taşıyor susayım demiyor
0 oy
(7,601 puan) tarafından
Onlar için evlatlarını babasız büyütmeye değermi eşinden yana bir sorunun yoksa sakın yapma bunu evlatlarına düşmanları da sevindirme.
(1 puan) tarafından
Doğru diyosun canım ama en azından oğluyla otursun başbaşa benide bunaltmasın diye öyle düşünüyorum
(7,601 puan) tarafından
Hemen başkasını bulur evlendirir o kadın oğlunu sana inat boşanmalarda olan kadına çocuklara oluyor erkeklere hiçbir şey olmuyor canım kendim yaşadım biliyorum.
(1 puan) tarafından
Ahh canım doğru diyosun yapar yani inanırım
0 oy
(85 puan) tarafından
Herkes konusmasi hakkinda fikir vermis bosanma canim esinle sorunlarin cok yoksa evlilik sabor ister lutfen yapma 2 cocuk olunca zamanla duzelir uzulme kaynanalsr bole onlari sevindirme esinle ayrilipta
(1 puan) tarafından
Bizimki sevinir kesin ben ettim de böyle oldu demez eşimle ciddi bi konuşma yapıcam bakalım nolacak

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 64 göst.
30 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,075 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 745 göst.
15 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu

379,706 soru

11,366,500 cevap

34,846 kullanıcı

...