0 oy
99 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Uyku tulumu içine ince zibin ve külotlu çorap ile uyuyor üzerine uyku tulumu giydiriyorum 2,5 togluk olanlardan var elimde biz Afyon'da yaşadığım için lwcdan kalın almıştım keşke daha incesini alsaydim neyse üzerinede battaniye ortuyorum tek ince oda  çocuk sabahları öyle terli uyanıyor ki ne yapıyım kızlar nasıl giydirsem uyku tulumu giydirmesem gece tekmeliyor battaniyeyi de açıyor bir kere öyle hasta olduk ateslendik giydirmeyince giydirince terliyor doğalgaz değil yerden su ile ısınıyor afjet belediye gönderiyor bazen 21 derece oluyor evin içi bazen 23 bazı geceler çok düşüyor bellide olmuyor 17-15 bile oluyordur sabaha karşı ev içi ısısı gece uyuduktan sonra dışarısı eksi kaç derece olduğuna göre ev ısısı değişiyor en sonda çalışıyor hep kalorifer ben ne yapım uyku tulumu giyiyor terliyor giymiyor üzerini açıp hasta oluyor bilemedim 

6 Cevaplar

0 oy
(7,255 puan) tarafından
Sorun çok açık değil mi üzerini örtme :) ayrıca külotlu çorap ile uyumak hiç sağlıklı değil onun yerine ince pamuklu bir pijama giyindir . Ayaklarını giydirme . Eğer çok üşürse ince sıkmayan bir çorap giyindir . 
tarafından
o zaman usumezmi hani onu bilemiyorum hiç örtunmeden çorap sorun değil onu giydirmem ince pijama giyer de incecik battaniye onu damı örtmeyeyim tatlım ya bu oda sıcaklığı sabit olsa sabit değil işte dışarsi eksi bilmem kaç oluyor gece bir bakmışsın ev buz gibi sabaha karşı 15 derece  bir bakmışsın dışarısı iyi sıcaklık  evin içi 25 derece o çok sıkıntı bizim ya hasta olacak bu gidişle korkuyorum
(7,255 puan) tarafından
Ama bir terleyip bir usumesi daha kötü hasta eder insanı . Sabit olmaması çok kötü
tarafından
Bende ondan korkuyorum tatlım hayırlısı ya inşallah hasta olmadan kışı geçiririz
-Reklam-
0 oy
(294 puan) tarafından
Benim oğlumda 3 yaşında aşırı terleyen bir çocuk yaz kış yazlık pijamayla yatırıyorum. Üstüne ince bir kundak onun üzerine ince battaniye örtüyorum. Eve de derece aldık ama bizim evin ısısı sabit cok şükür . Bu gece sürekli açıldı. Saatte bir uyanmisimdir üstünü örtmek için.tam uykuya dalmayinca da üstünü orturmez. Terleyip üşümek sıkıntı geceleri sırtına ince bez koy terledikce değiştir. Annemlere her gidisimizde hasta olur bnm çocuk. Gece annem çocuğu sıkıca örter sabaha su gibi sonra gelsin hastalik
tarafından
düzenlendi
Ev ısısı sabit değil tatlım belediyeden gelen sıcak su ile ısınıyor kalorifer sabit kalsın diye  hiç ellemem ama dışardan geldiği için dışarsi eksi 19 derece oluyor sabaha karşı ev içi oluyor 15 derece bir bakıyorsun belediye çok acıyor ev içi oluyor 25 derece o kötü ya doğalgaz gibi değil belediye ne kadar açarsa bebeğimde üzerini açıyor evin içi sicakmi olacak gece sogukmu sabaha karşı özellikle hiç belli olmuyor valla öyle olacak diye korkuyorum bu iki gündür su gibi uyanıyor geçen hafta tulum giydirmedim birgün o gun üstünu açmış üşümüş  ateşi cikti zor ya anne olmak herşeyi düşünüyoruz
0 oy
tarafından
Annesi bronşit atleti satılıyor ondan al giydir terlesede hasta olmaz korkma ben kızıma öyle yapıyorum çok rahat ve güvenli
tarafından
Sağol tatlım bak o olur bunu bilmiyordum alayım :)
tarafından
Sende sağol canım büyük rahatlık valla
tarafından
Sağol tekrardan tatlım
0 oy
(4,384 puan) tarafından
Canim fazla giydiriyosun uyku tulumunun icine, cocuklari sicak hasta eder, zaten terliyo demissin, bi atlet giydirmen yeter 

Bak bende lcw uyku tulumu tablosu varkac derecede nasil giydirmen gerektigi 
0 oy
(4,384 puan) tarafından

Balk bu tabloya gore giydir 

image

tarafından
Bundan bizdede var etiketinde vardı sağol tatlım o kadar giyiyor hatta bir atlet bir altta sadece  kilotlu çorap giyiyor da uyurken çorap yerine pijama giydircem artık
(4,384 puan) tarafından
Kilotlu corap yakar zaten bi de sıkar valla rahat edemez :)
tarafından
Evet tatlım öyle dediler bende giydirmicem artık
0 oy
(11,638 puan) tarafından
Canim sırtına bi bez falan koysan terlediginde değiştirsen uyandığında da sırtına bi yelek gecirsen kilotlu çorap da terletir sen yatabilir misin yakıyor onlar bence Alt giydir 
tarafından
Tamam tatlım oyle yapayım
(11,638 puan) tarafından
Tamam canım bide öyle dene sürekli üst degistirmektense bezi değiştirirsin Ağız mendillerinden falan koy bağrına sırtına neresi terliyorsa ıslandıkca degistir

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 106 göst.
0 oy
11 cevap 132 göst.
17 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Y (133 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 83 göst.
9 Şubat 2024 Aile kategorisinde Minikii (536 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 76 göst.
25 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Naciyeeee (724 puan) tarafından soruldu