0 oy
176 göst.
Aile kategorisinde (1,403 puan) tarafından
Büyük bebeğim 26 aylık küçük olan 11 aylık büyük yolla Küçük bebeğime uyandığında çok iyi davranıyor sanırsınız ki hayran olduğu bir ünlü gelmiş onun yanına gitmiş nefes nefese kalıyor heyecanlanıyor örünce birbirlerine gülüyorlar hayranlıkla bakıyorlar ama ilerleyen zamanlarda büyük bebeğim küçük olana kötü davranmaya başlıyor bazen bizlerin üstündeyken ya da ayaktayken itiyor bazen kafasına bir şeyler atıyor ne desem de ne yapsam da doğru olan anlatsam bilemiyorum dövmeden kızmadan anlatmak lazım böyle şeyleri . Ama Bir çıkar yol bulamadım bazen kendimi tutamıyorum bağırıyorum tepki olarak o da bağırıyor Diyorum böyle yaparsan sana çizgi film açmam oyuncak vermem o da işe yaramıyor. Bağırmayan anneler diye bir kitap var Hatice Kübra tongar'ın onu biraz okudum falan ama ya ben anlamıyorum ya da uygulayamıyorum bilmiyorum eksiklik nerede siz ne yapıyorsunuz bu durumlarda. Büyük olan çoğu şeyi daha iyi anlıyor diye özellikle de onun üstüne düşüyorum ama

Bir yerlerde eksiklik varda şaşırdım kaldım.

6 Cevaplar

0 oy
(1,403 puan) tarafından
Anneler yok mu kimse yahu
-Reklam-
0 oy
tarafından
Büyük oğluna daha çok ilgi göster Bellini kıskançlık var o küçük biz seni seviyoruz falan konuşarakta aşabilirsin 
(1,403 puan) tarafından
Canım zaten o düşüncede olduğum için ilginin çoğunu büyüğe gösteriyorum küçüğü uyutmuyorum bile beşiğine koyuyorum kendi uyuyor abarttım mı acaba büyüye çok fazla mı gösterdim bilmiyorum yani
0 oy
(11,216 puan) tarafından
Buyuge daha fazla ilgi goster :)
(1,403 puan) tarafından
Evet çoğu ilgiyi büyüğe gösteriyorum zaten. Bu sefer de küçüğe ilgi göstermem gerektiğini mi zannediyor acaba ufacık bir ilgi de yadırgıyor çünkü
0 oy
tarafından
Evet o büyük olanda bebek. Senin bagirman yersiz. Kıskanıyor net. Ona daha fazla ilgi göstermen gerek. Benim oğlan 5 yaşında olmasına rağmen kıskanıp kötü davranıyor. O daha çok kıskanır. Araları da az. Büyüğe ilgini daha çok vermelisin. Bağırarak bişey çözemezsin
(1,403 puan) tarafından
Canım zaten sık yapmıyorum bağırma işini de ama ilginin çoğunu büyüye veriyorum işte acaba biraz abarttım mı ufacık bir küçüğe ilgi gösterince bu sefer alışınca ona ilgi göstermemiz gerektiğini mi sanıyor acaba. Bilemedim
0 oy
(4,041 puan) tarafından
Aynıyiz kız senle dur ben sana gözlemlerimi anlatım 

Benim.kucuk 6 aylık büyük 27 

Küçük doğunca hep büyüğüne ilgiyi verdik ama sanırım biraz fazl verdik büyük çocuk küçüğü önemsiz görmeye başladı. Şimdi ikisi arasında denge kuruyorum mesela hep küçüğü kucaklıyorum büyük bize bakınca "kucak istersen anne beni al diyebilirsin"diyorum. Anne beni al diyor ikisini birden taşıyorum. Böylece duygularını açığa vurmuş oluyor. Eğer içinde tutarsa bebeğe dayak atar.

Sabah uyandığında aynı şekilde bebeği çok seviyor ama gün biraz ilerleyince yine vurmaya çalışıyor. Muhtemelen bı şeyi yine kıskanıp içine attı ve onu dayağa çevirdi. Duygularını açığa çıkarmasına yardım et. Tamamen bitmez kıskançlık ama en azından zarar verme azalabilir
(4,041 puan) tarafından
Ayrıca bağırmayan anneler diye bişey yok yalan dolan. Bağırarak eğitim vermeye çalışmak yanlış sadece bu kadar. Yoksa ara sıra bagiririz çünkü her iş bize bakıyor stres yorgunluk ev işi bizi mahvediyor. Bağırmamak için çocuktan başka derdimiz olmayacak
(1,403 puan) tarafından
Ay kesinlikle canım ya öyle yapmayı da deneyeyim bakalım eğer sen de aynısını istiyorsan bana söyleyebilirsin falan gibi denemekten bir şey çıkmaz
(4,041 puan) tarafından
Allah bze yardım etsin valla zor. Bazen anlamıyoruz neler olduğunu bu çocuk napıyor böyle diyoruz sakın kalıp iyi gözlem yapabilirsek biz kazanırız ama dediğim gibi insanız ve bunaliyoruz.
Benim de aklıma sana danisirim paslasiriz :)
(1,403 puan) tarafından
Aynen iyi olur. ☺️

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 48 göst.
19 Eylül 2022 Diğer kategorisinde BsrByr (846 puan) tarafından soruldu

396,405 soru

11,857,607 cevap

35,954 kullanıcı

...