+1 oy
719 göst.
Aile kategorisinde tarafından
tarafından kapalı
Demin bişey paylasilmis kaynanayla ilgili kotulemisler resmen. Sizin kaynananiz kötü olabilir bu tüm Kaynanalar kötü anlamına gelmiyor. Benim annem de ilerde kaynana olacak erkek kardeşim tarafından ama ensesine vur lokmasini al. Gelinini bizden ayırmaz maddi manevi her zaman benim arkamda olduğu gibi kardeşimin ve gelinin de arkasında olur . 

Evet benim annem melek bir kaynana olucak gram şüphem yok herkesi aynı kefeye koymayın artık ya yeter. Kaynana kaynana. Onlara sorsak ne der acaba sizlere. ( Genelleme yapmıyorum) 

Burdaki herkes haklı zaten nedense. Yüzlerce post açılıyor herkes haklı hep karşı tarafta suç var . 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

36 Cevaplar

0 oy
(3,822 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Bugün bir yazı okudum " Evinize sokmayacağınız insanlar tartışmayın" diye. Burada ki çoğu insan öyle canım. Kayananam rahmetli melek gibi insandı. Annemin 3 gelini var biziden ayırmaz ne zaman onlara gitse eli kolu dolu gider. 
tarafından
İllaki var demek mi melek gibi kaynana tanımı. Herkesi genellememek lazım ❤️
(3,822 puan) tarafından
Aynen burdaki herkes hüri melek kaynanalar şeytan yeminle.  Kaynanam benim peynirimden tereyağına herşeyimi verirdi o rahmetli oldu ben boşta kaldım yeminle
-Reklam-
+4 oy
(906 puan) tarafından
Valla senden de kotu gorumce olur gibi geliyor )) herkesin annesi kendisine gore melektir.Simdi gelininiz annenle kavga etse senin tepkin kesin annem melek gelin nankor olur daha yolun basindasin bir evinize girsin sonra komus

Kaynanalik kismina gelirse kimse burda herkes kotudur demiyor ki ! Cok iyi anlasanlarda var masallaj, insanlar suan senin yaptigin gibi sitem ediyorlar.

Ben kaynanama gelim degil kiz olmak isterdim, ama mesela ben dort yil duzelir diye sabrettim butun fesatliklarina emek verdim ama yok insanin kalbi kotu olursa okuyor.malesef bazi kadinlar oglullarini kiskaniyor, sonra torunlarinu bu kiskanclik gelinlerini sevmelerine engek okuyor

Bizim de bir gelinimiz var canim kadar severim, annemle tartisip kustugu zamanlar olmustur oda insan sonucta ama ben onu kazanma konuaunda asla pes etmedim simdi kiz kardesim gibi, hergun arariz bir birimizi 10 yil oldu kardesten oteyiz.
(906 puan) tarafından
Olabilir canim, hic kaynanasini tanimadigi halde iyiki olmus diyecek kadar kotu kalblilerde var.ve birde hasta ruhlu kaynanalar, he hasta ruhlu gelinlerde var )) duyecem o ki allah evlatlarimizi iyi insanlarla tanistirsin
tarafından
Ay aminn ya cidden aminnn . Her insanın iyisi de kötüsü de var gelinler melek Kaynanalar şeytan sanki yazık ya
(906 puan) tarafından
Tabiki oyle degil canim, ama burdaki en buyuk is,kaynanaya ve gorumceye dusuyor inanin.simdi gelin bir defa toplulumuzdaki kaynana gorumce korkusu icine islemis gelince hep bir savunmada okuyor.bizim gelinimizde oyleydi kotu okdugundan degil korktugundqn.Cok emek verdik dondu sonra oda bize emek verdi ilk baslarda zor okdu qma sonu guzel okdu.ama ailenize gelenle direk savasirsaniz illaki kotu olacak benim fikrim bu cbm
(906 puan) tarafından
Onun kisilik alanina, ozel alanina erkek tarafi cok mudahale eder gelip herseye karisirlar mesela seni yonetmek ne istiyorsan onu yapmani beklerler ama oda bir ana kuzusu iste niye bir kole oksun ki, onun alanina saygi gostermek lazim gelen gelininde sizin aile aidetlerinize saygi gostermesi lazim
(906 puan) tarafından
Ay bir tane post vardi, kiz evine annesini ziyarete gitmis, kayinvalideside kendi evine gelmis oglu istemis)) nasil soyleniyordu yuhh dedim ya, sen annenin ya indasin oda annesini yanina cagirmis neymis kendi eviymis yedi evini sanki,saygisiz kotu gelinde cokkkkk...insallah gelininiz gonlune gore canim, emek ver hatalarini konus zamanla harika oluyorlar
+1 oy
(13,247 puan) tarafından

Yok canım burdakilerin hepsi dört dörtlük gelin :D

tarafından
Ya bide post açıyorlar kaynana melek olsa kanadı ile çarpar iyi kaynana yok diye gerçekten biktirdilar ya
(13,247 puan) tarafından
Aynı fikirdeyim sen nasıl olursan karşıdaki de öyle olur hep gelinler haklı zaten
+1 oy
(1,570 puan) tarafından
Burda ahkam kesmek kolay kocalarının haberi yok ken birak atip tutsun lar :)
+1 oy
tarafından

Seni çok severim annen içinde asla yorum yapmam haddim değil ama benimde 2 tane abım var   genelleme yaparak kaynana savunman hiç hoş değil    

Emin ol insan olsalar insanlık görürler  örnek benimki     ölse bir kaşık su vermem  

tarafından
Büşra parantez içinde genelleme yapmıyorum yazdım okudun mu orayı ?
tarafından
Fark etmemişim kusura bakma
+1 oy
(14,487 puan) tarafından
Hepimizin ki bir değil ki 
+1 oy
(5,220 puan) tarafından
Genelde kaynanalar çok fena kız tabiki hepsi değil diğer postu bilmiyorum sorsan benimkide çok iyidir ama işte gel bde bana sor
tarafından
Birisi yazmış kaynana melek olsa kanadı ile çarpar iyi kaynana yoktur diye ona sinir oldum ya. Genelleme yapmıyorum dedim zaten canım illaki kötüler var yok demiyorum ama burdakiler hep iyi kaynana mi kötü ya
(5,220 puan) tarafından
Bilemiom bacı ne yaşadılar acaba onlarda allah bilir karşılıklı bilmek lazım seninde dediğin gibi
+1 oy
(7,035 puan) tarafından
kuşum haklisin her kaynana degil ama şda var kimse kimsenin anneside olmaz kizida tabiki herkesin yeri farklidir ama bende bir tane varki yaotiklarini buraya yazsam varya millet ayaga kalkar dusmanimin basina vermesin rabim tabi iyliginide gormuslugum var yalan yok ama baxen insani hayatan bezdiryorlar benim annemde kaynana hangi gelin evin icine gitmek ister bizim gelin istiyir annem istemiyor dusun Allah herkese hayirli kaynana vermiyor ya 
tarafından
Haklısın ben genelleme yapmıyorum dedim canım elbet var iyisi de kötüsü de benim kızdığım su . Birisi post açmış kaynana melek olsa kanadı ile çarpar iyi kaynana yok diye ona kızdım
(7,035 puan) tarafından
vala canim guzel bir laf degil gordum cevap dahi yazmadim ne kadar olsada eşinin annesi sonucta acaba biz nasil kaynanalar olacaz kiz :D
+1 oy
(2,899 puan) tarafından
Maalesef bizimde gelinlerimiz var abilerimden çok annem gelinlerin arkasında durdu kolladi  ama kaynana bal olsa gene zehir çaldı deniyor. İyiye iyi çok nadir düşüyor genelde birinden biri imtihan sebebi.burda yazılanların tek birseyini yapmamistir ben annemde gördüm benmde kızım var diyip hiç kötü davranmadi.
0 oy
(771 puan) tarafından
Bence burdaki şeyleri hiç takmamak lazım.Sahsen benim umrumda olmuyor. Egerki takmaya kalkarsam ohoooo saçlarıma aklar düşer
tarafından
Bana kimse bişey demedi takayım . Abuk subuk şey hep bir kaynanaya kötü sözler. Melek olsa kanadıyla çarpar eder. Yazık ya benim annemde kaynana olucak herkes melek burda bir Kaynanalar şeytan
(771 puan) tarafından
Evet malesef öyle anlatıyorlar hep. Benim kaynanamda melek gibidir hiç bi kötülüğü yok sagolsun kendi halinde.annemde dedigin gibi biri.ama iste bu algiyi yaratmaya bayılıyorlar
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Elti postları da öyle. Elti postu açanların eltisine sorsak o da ondan şikayetçi olur :D
tarafından
Tutturulmuş bir kaynana. Elti gorumceyi de geçtim artık benim görümcem öz ablam gibi okadar iyi anlaşıyoruz. Annem de kaynana olacak melek gibi kadın. Hep belalti vurmalar etmeler valla sıktı artık ya
0 oy
(1,950 puan) tarafından

Kaynana postu cidden çok açılıyor. Kaynanalar yazsa neler dökerler buraya kim bilir.:D

tarafından
Ya demin birisi paylaşmış kaynana melek olsa kanadı ile çarpar vs diye cinlerim tepeme çıktı ya yeter artık herkes melek burda bir Kaynanalar suçlu zaten. Benim annem de kaynana olcak ilerde kardeşim evlenecek ama melek gibi kadın hep genelleme bir bel altı vurma çabaları sıktı ya
(1,950 puan) tarafından
Valla bizde olcaz evet sinir olduğumuz tarafları var mi var napalim bizde o da insan yapacak birsy yok. Az once aradim kandil icin kuşum gözlerinden öperim dedi sinir olsakta onlara bi sekilde gidiyor. :)
0 oy
tarafından
Hiç kaynana derdi paylaşmam paylaşana da yazmam burda iki tarafı  da dinlemek lazım..benim kaynanam bir alo desem diye dua eden biri..her aradığımda ne istersin ne göndereyim diye sorar..telefon  kapatırken dua ederek kapatır..7 kardeşler eşim tarafı hiç biri annesinden şikayetçi değiller..kötü olanlar da var tabii yaşamayan bilmez ama çok şükür kötüsü denk gelmedi  bana
tarafından
Benimde sorunum yok ne kaynana ne görümce. Annem de kaynana olacak erkekkardesim evlenince. Yani bu habire kotulemeler anlamiyorum ya saçma sapan genellemeler sıktı artık ya herkes bir değil
0 oy
(15,864 puan) tarafından
Çok haklisinki ❤️❤️❤️

Benim annem gelinini belki kızlarından çok seviyor bizde  ablamla oyleyizz kardeşimizin eşi sonucta geldi ailemize katıldı☺️❤️☺️❤️ 

Kimse yoğurdum ekşi demezki zatenn......
tarafından
Ya benim annem de öyle eşimi el üstünde tutarlar anlamıyorum bide usenmeden birisi post açıyor kaynana melek olsa kanadı ile çarpar iyi kaynana yok diye .
(15,864 puan) tarafından
Sallıyorlar işte sanki kendileri melayike acaba napiyorlarda Kaynanalar tepki veriyor bizim komsumuzz vardii kadinn namazında Niyazi da gelin istemezdi kadını birgün. Annem sordu kızım yazık günah kadının sgzi var dili yok gelinin dediği laf oturduğu minder bile bana batıyor istemiyorum ötesi yok demistii :(
tarafından
E al işte zaten herkes kötü bir bunlar iyi .. bide genelleme yapmaları yokmu iyi kaynana yoktur diye.
(15,864 puan) tarafından
Amann canimm eri geçi hepsi kaynana olcakk buna bende dahilimm Rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın hep
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Sanki kendileri çok iyi gelinmiş gibi:D acaba ne yapıyolarda kaynanaları kötü davranıyo bazılarının merak ediyorum valla. Benim kaynanam melek gibidir valla her kaynanaya laf eden sanki kendi ne haltsa:D 
tarafından
Ya demin birisi usenmemis bir de post açmış . Kaynana melek olsa kanadıyla çarpar diye. Aşırı sinirlendim cidden sıktılar ya
(25,223 puan) tarafından
Kendi çok şey sanki :D neyse demiyim
tarafından
Bizimki melek gibi. Ama anlatsan kimse inanmaz neden onların ki kötü ise herkesin öyle olmak zorunda. Olmaaaz kabul edemezler :D
(25,223 puan) tarafından
Kıskançlık:D
tarafından
Gerçekten kaynanasiyla iyi olanları çok kıskanıyorum.
0 oy
tarafından
Amannn aman kuzum takılma ya sıkma tatlı canını
tarafından
Ya usenmeden post açmış birisi kaynana melek olsa kanadı çarpar diye iyi kaynana yokmuş. Valla yettiler ya herkes kötü bir bunlar iyi
0 oy
tarafından
Hiçte kotulemem herkesin eksiği var benim annemlede yeri geliyor atisiyorum melek gibi kaynanam var Allah a şükür ben ona kız oldum o bana anne gelin lafını agzindan duymadım 5 yıldır kızım anagurban der daha ağır lafimiz olmadı birbirimize sen nasıl gidersen karsindakide öyle geliyor bazıları istiyorki adamı alayım ailesinin cani cehenneme e o adam ağaçtan mi düştü 
tarafından
Ya Esra birisi usenmeden post açmış demin kaynana melek olsa kanadı ile çarpar iyi kaynana yok diye yeminle cinlendim ya . Herkes kötü bir bunlar iyi .
tarafından
Yorum yaptım gördüm bnde ne kolu ne kanadı çarpmadı diye dönüp kendine bakmak ben mi hataliyim demek çok zor geliyor insanlara kim bilir kendileri ne yaptı da onlarda öyle yapıyor
tarafından
Ya benim annem de kaynana olucak eşimi benden kardeşimden ayırmaz bu genelleme algısı beni öldürecek. Herkesler kotu bunlar çok iyi. Bugün de bari yazmayın ya cidden sinirlendim orucum zaten sjjsjsj
0 oy
(920 puan) tarafından
Valla canım benim kaynanama sor kızlarından ayırmıyor kızlar sürekli onu bizden çok sev diyor eyvallah ama uygulama sıfır her duyduğunu yetiştiriyor evden gitmek istemiyor kal bir ömür boyu oğlunu koynuna sok torunlar senin olsun diyeyim dünden razı ama iyi kadın başka derdi yok şimdi iyi kaynanam iyi mi  kötü mü bilemedim 
tarafından
Bende görümce kaynanamla iyiyim onları geç annem melek gibi birisi. Post açıyorlar bide melek olsa kanadı ile çarpar kaynana iyi kaynana yok diye. Sıktılar ya
0 oy
tarafından
Tek taraflı iyilik olmaz karşılıkli her şey istisnalar olsa da herkes mükemmel değil gelinler hep iyi Kaynanalar hep problem gibi görmek yanlış 
tarafından
Bide post açıyorlar iyi kaynana yok diye melek olsa kanadı ile çarpar zart zurt cidden sinirleniyorum ya
0 oy
(378 puan) tarafından
Bosver bos konusmayi seviyo millet

İlgili bir soru bulunamadı

397,148 soru

11,878,249 cevap

35,994 kullanıcı

...