0 oy
610 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar merhabalar. Eşim de ben de çalışıyoruz. İyi mesleklerimiz var. Henüz 5+6 haftalık yeni hamileyim. Ama bu artan fiyatlar beni çok korkutuyor. Yani bebeğe yetişebilecek miyim korkusu oldu. 

Özellikle çocuklu aileler. Ne iş yapıyorsunuz? Geçinebiliyor musunuz? :(

45 Cevaplar

+3 oy
(10,411 puan) tarafından
Bizi somurmeseler paşalar gibi geçiririz valla
tarafından
Aynen var ya durup durup sinirleniyorum. Nolacak böyle. Çok üzülüyorum gerçekten
-Reklam-
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Çok şükür.       
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Çok şükür geçiniyoruz bi şekilde 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
İki küçük çocuğum var eşim tek calisiyo cok şükür gecinebiliyoruz  
0 oy
tarafından

Cok şükür  geçiniyoruz  benim emekliliğim  eşimin maaşı  kenarada atiyorum her ay uc beş   6 aylık oğlum da var

tarafından
Maşallah Allah bereket versin
0 oy
(119,343 puan) tarafından
hamd olsun durumumuz iyi 
0 oy
tarafından
Eşim sanayide kaporta boyacı..çok şükür geçiniyoruz kenara para da koyabiliyorum..şimdi dükkanı devralma niyeti var o zaman daha fazla alacak..mahkemeden beklediğimiz var gelirse direkt ev alıcaz..1sınıf kızım var 2.5 yaş da kızım var sadece bez masrafı var kiradayım geçiniyorum yine de
tarafından
Allah bereket versin inşallah :)
tarafından
10 yıldır kiradayım cnm buraya verdiğimiz kiralarla çoktan alırdık ama eşim 2 kere ameliyat oldu çalışamadı bazen toplu veridk bazen birikti kira..artık bir evimiz olsun istiyoruz..sağol cnm
0 oy
(270 puan) tarafından
Ben memurum eşim özel de .4 aylık bebeğimiz var . Ayda 2 kilo mama yiyor anne sütü  de alıyor 600 TL mamaya gidiyor hipp kullanıyoruz.  250 beze gidiyor.  Her ay kontrolü var özele gidiyoruz doktoru orda 250 de o . Özel aşıları oldu geçen ay 728 tuttu rota ve menenjit. Bu şekilde:) 
(270 puan) tarafından
Yani geçiniyoruz  şükür ama markete gidince tepem atıyor:)
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Çok şükür asgeri ücret aliyor eşim evim kıra değil birşeyimizde eksık değil 
0 oy
tarafından
5 aylık bebeğimiz var evimiz bizim geçiniyoruz her ay 1.500 TL kenara atıyoruz
tarafından
Maşallah Allah bereketini versin :)
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Birisi 10 bin alıp gecinemez diğeri 5 bin alıp geçinir.

Rabb'im kazanclarimza bereket versin inşallah..

Eşim devlet memuru ben muhasebecym ama bı kaç yıldır çalışmıyorm inşallah bir yıla döneceğim ise geri.

Ev var araba var maaş var a üstüne iki çocuk var Rabb'im bugünden geri koymasın..

Hayat çok pahalı oldu. Zorlanıyoruz bazen ama ailem çoğu konuda çok destek 

Bu saatten sonra tek amacımız kızlarımız için Birikim yapmak o da nasıl olacak bilmiyorum
tarafından
Vallahi çok haklısınız. Ev almak biz de çok istedik ama fiyatlar birden çok arttı. Geride kalkdık yetişemedik. Bebekten önce istiyorduk
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Allah’ıma çok şükür canım geçiniyoruz canım eşim çalışıyor 23 aylık bir oğlum var ama Allah’a şükür bi eksiğimiz yok 
tarafından
Allah bereketini versin inşallah :)
(2,565 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(3,147 puan) tarafından
Çok şükür durumumuz iyi. 
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Çok şükür gelirimiz güzel rabbim olmayanada yardim etsin inşallah
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Çok şükür, ama hayat çok zor.
0 oy
(13,126 puan) tarafından
Eşim memur ben öğretmenim iki aylık bebeğim var bir taraftan kredi borcumuz var bebekten  dolayı ücretsiz izne ayrılacağım ben de kara kara bu durumu düşünüyorum gerçekten her şeye yetişmek çok zor 
tarafından
Ben de doğumdan sonra ücretsiz iznimi de kullanmak istiyorum. Bu da kafama çok takılıyor. Çünkü iki kişiyken ve o zamanlar iki kişi çalışırkendi harcama rahatlıkla, 3 kişi olup tek kişi çalışırkenki harcama rahatlığı aynı olamaz. Kemer sıkıcaz heralde
(13,126 puan) tarafından
Mecbur keyfi harcamaları kalkti bebeğin ihtiyaçlarının çoğunu da önceden aldım Rabbim herkese kolaylık versin
0 oy
tarafından
Allah'a şükür geçiniyoruz bazen zor bazen bol şekilde. 
0 oy
(16,001 puan) tarafından
Cok şükür geciniyoruz. Esim tek çalışıyor. Kirada evimiz var ondan da aylik 310 geliyor sadece
0 oy
tarafından

2kişi çalışıyormuşsunuz geçinirsiniz merak etme 

Benim eşim tek çalışıyor ben ve 2 çocuğa bakıyor Allaha şükür geçiniyoruz
tarafından
Allah bereketini versin inşallah:)
0 oy
tarafından
Bebeğim henüz 3 aylık eşim 12 saat çalışıyor 750 kira veriyoruz 1600 taksit veriyoruz ev masrafı günü gününü tutmuyo illaki sıkışıyoruz ama geçinmek zorundayız başka çaremiz yok çünkü
tarafından
Allah yardımcınız olsun. Paranız bereketli olsun inşallah

İlgili bir soru bulunamadı

380,194 soru

11,382,032 cevap

34,879 kullanıcı

...