0 oy
240 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ya bugün oruç tutmadım regl im ilk günü ark konuşurken asure yapcam dedim bana bu gün mü yapılır diye çıkıştı ben aleviyim neden diye de sormadım bugun yapılmaz mı 

20 Cevaplar

0 oy
(878 puan) tarafından
Bende aleviyim de aşurenin günü olmazki ben canım çektikçe bile yapar yerim
tarafından
Ya ben de çok bariz bisey der de bozulmayim diye demedim ogreniyimde ona göre atar yaparım:)
(878 puan) tarafından
Aman boşver tatlı niyetine bile yapıyor millet yap gitsin takma
-Reklam-
0 oy
(1,850 puan) tarafından

Ay bendensin kız <3

tarafından
Can sin bebeğim
(1,850 puan) tarafından
Ay boşver yapiver onuda çağır karşılıklı yiyin ;))) sonrada deki bugün aşure günümdeyim:)
(4,547 puan) tarafından
nasilsin bacim ne zamandir yazicaktim ozelin kapaliydi
(1,850 puan) tarafından
İyiyim kuzum sen nasılsın evet ya kapalıymis özelim
(4,547 puan) tarafından
bende iyiyim cok sukur :)
0 oy
(5,877 puan) tarafından
Aşure günü vardır o zaman yapılıp konu komşuya dağıtılır evden bişeyler çıkar bi nevi ama onun dışındada yapılır yapılmaz diye bi kural yokki biz hep yapıyoruz valla canımız isteyince çünkü besleyici oluyor ve tadı enfes :) yap kız ellerine sağlık :) 
0 oy
tarafından
Yapılır kuzum nie yapılmasn 
0 oy
(11,298 puan) tarafından
Aşure ayı oluyor ama sadece o zaman yapılmaz tabiki ne zaman istersen o zaman yap canim
0 oy
(415 puan) tarafından
Aşure de sütlaç gibi bir tatlı ne zman canın isterse yapar yersin :) 
0 oy
(2,157 puan) tarafından
Canım yanlış anlamazsan merakımdan soruyorum alevi ne oluyo tam olarak mezhep mi bu mesela ben hanefi yim şafiler de var onun gibi bişey mi 
(848 puan) tarafından
googleye yazsana? biz şafiiler ne oluyor diye sormuyoruz dimi. yanlış anlama diyip yanlış anlaşılacak şeyler sormayın Nerede yaşıyorsunuz hiçmi çevrenizde alevi yok anlamıyorum ya
0 oy
tarafından

Ben sürekli olarak yapıyorum    takılma yapmak istiyorsan yap

0 oy
tarafından
Beceremiyorum becerebilem yapacam da hiç güzel olmuyor yenilmiyor o kadar internetten araştırdım mallesef
0 oy
(599 puan) tarafından
Nuh aleyhisselâmdan kaldığı söylenir muharrem ayının içinde yapılan bir adettir ... Ama insan canı istediği herzamn yapabilir tabiki 
0 oy
(7,618 puan) tarafından
İnsan evinde canı çeker yapar ne alaka sadece dagıtımı o Muharrem ayında yapılıyor adet olduğu üzere.
0 oy
(1,034 puan) tarafından
Aşura nın günü olurmu olmaz mı bilgim yok ama gecen genc bi cift var binamızda asker. Yapmışlar sıcak sıcak 2 kase dağıttılar hemde cok güzel olmuştu ne niyetle yaptılarsa Allah kabul etsin ben de çocuklar istedikçe yaparım 
0 oy
(375 puan) tarafından
Günü mü olur valla canım ne zaman isterse annemle yaparız :)
0 oy
(119,346 puan) tarafından
gubu olmaz bence 
0 oy
(7,039 puan) tarafından
Niye yapılmasın canım bir kaç gün önce şehir dışından annem gelmişti malzemem vardı anneme söyledim yaptı oturup bir güzel yedik.
0 oy
(802 puan) tarafından
Aşurenin günü olmaz canim çektikçe yapıyorum ben 
0 oy
(348 puan) tarafından
Aşure günü ayrı var tabiki ama çevreye dağıtılır öğün yani bizim cevremizde hep öyle kazanla pişirip dağıtırız ama tabi canımız çekince de o günü beklemeyiz canim
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Yok cnm günü olmaz canin istyosa yapablrsn
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Aşurenin günü varda onun dışında yapılmaz diye bı kayide yok tabi yapar yersin ne olacakmış da cikisiyor
0 oy
tarafından
Yapılır neden yapılmasın biz severiz anneme yap desek zaman gözetmeden yapar. 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 263 göst.
21 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (215 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 271 göst.
31 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde duygudemirbag47 (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 889 göst.
26 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Sirindn (2,393 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 120 göst.
26 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Sirindn (2,393 puan) tarafından soruldu

380,249 soru

11,384,415 cevap

34,884 kullanıcı

...