0 oy
371 göst.
Aile kategorisinde (209 puan) tarafından
Hanimlar biz 10 gunluk bi izne cikalim dedik kayinvalidemin yanina gittik biz doguda gorev yapıyoruz o ıstanbulda oturuyor kendi annemde ıstanbulda 5 gun esimin annesinde 5 gun bizde kalacaktik neyse 5 gun kaldik kayinvalidem bizim gelecegimiz gün sahile gezmeye gitmiş geldik eve yorgun ki bebek beni ucakta vs cok yordu bana dedi ki kusura bakma kizim yapamadim sen yap yiyelim yorgun argin yaptim sonra ertesi gun oldu yemeye makarna atmis suya cikarip onumuze koymus yag da bile kavurmamis salca yok bisey yok yal gibi yine neyse dedim ertesi gun ben lahanadan nefret ederim kalkti lahana aldi o gun de pişirdi artik sütüm azalmaya başladı bisey yiyememeten mecbur gizli ciktik esimle disarida yedik 4. Gun oldu aksam yemegine ben yapayim bari napayim dedim patates kizart cocuklar onu istiyor dedi mecbur kizarttim onu da yiyemedim sonra kendi annemin evine gittim afedersiniz kadin baklava açmış sulu dolma yapmis esim cok seviyor diye esimin sevdigi tum yemekleri yapmis 5 gunluk iznimizde bize hiçbir sey yapmadi simdi diyeceksiniz sen yap benim kırıldığım yapmasi degil değerli birisiymis gibi davranmadi ama lafta biricik oglum canim torunum lafta ölür yani icimde kitle oldu resmen bu durum yuzune vurmak istiyorum siz olsaydiniz vurur muydubuz

26 Cevaplar

0 oy
(7,195 puan) tarafından
Çok ayıp etmiş valla konusu açılırsa lafımı söylerim
tarafından
Kizzzz 21 ocakta açmışsın aynı postu durup.duurp.niye dolduuryorsun kendini üzerinden zaman geçmiş. Bir dahaki izninde gitmezsin olur biter. Ne diye laf sokma derdin var ki salla gitsin. Anan baklavalar qcmis o.yapmamis herkes bir değil.  Kimi.insan tembeldir yapmaz herseyi hazıra bekler yani
-Reklam-
0 oy
(227 puan) tarafından
Yaşı kaç canım
(209 puan) tarafından
45 canim
(227 puan) tarafından
ya yasida genc bide insan gelini oglu geliyo haxirlik yapmazmi hadi yapamiyo insan disaridan soyler gene guzel agirlar ne ayip ya
(209 puan) tarafından
Ben kasti yaptigini düşünüyorum ama konuşmasi da beni cok seviyor gibi anlamaadim lahana ben gidince yap neden yapıyorsun ki
0 oy
tarafından
Yok ya soyleme ne cimriymis ya
(209 puan) tarafından
Gönlü cimri kardesimin kayinvalidesi kardeşime icli kofteler yapiyor geliyor diye benimki de hiç degersiz
0 oy
(13,088 puan) tarafından
Benimki en azından oğluna özenir eşim seviyorsa yiyorsa onu yapar ben tek başıma onlara misafir gittiğimde de ne sever ne pişireyim hiç sorgulamadı 15 gün önüme ne koysa onu yedim ama şimdi gitsem susup oturmam muhtemelen orda iken demediysen şimdi deme bence bir daha gelin kalin dediğinde dersin 
(209 puan) tarafından
Oğluna da deger vermiyor
(13,088 puan) tarafından
Iste ona şaşırdım ben olsam gelin kalın dediğinde aç kalıyoruz derdim
0 oy
tarafından
Ben olsam kocama alttan alta söylerim oda yarın öbür gün anasına söylesin kaynanam böyle yaptı söyle yaptı sen annem olarak yapmadın diye yeri geldi mi bende kendim söylerim
0 oy
tarafından

İntikam soğuk yenen bir yemektir  sabret zamanı geldiğinde çatır çatır saydır

0 oy
(2,688 puan) tarafından
Ne kadar garip davranmış ama normal değil insan yapabilecekken neden böyle davranır arada geliyorsunuz. Senin mi yemek yapmani bekliyor bilerekmi yapmıyor acaba.
0 oy
tarafından
Ne ayıp ya insanın içinden hiç mi gelmez oğluna bari yapsaydı... Laf soksan ne diceksinki canım boşver 
0 oy
(5,220 puan) tarafından
İllaki yüze vurulacak yeri gelir ozamanda nokta atış yaparsın susar kalır. ama orda dahada kalmazdım ben eşinin tavrı ne bu konuda 
0 oy
(465 puan) tarafından

Bence hic birsey soyleme o size elbet birgun geldigi zaman aynisini yaparsin ;)

0 oy
(962 puan) tarafından
Hayır böyle bişey yapman senin değerini düşürür. 
0 oy
(11,272 puan) tarafından
Bunları okurken ablamın kaynanası geldi gözümün önüne yemek kulturlerimiz farklı biz onlara gittiğimizde kendi keyfine göre yapar (yemedigimizi bile bile) onlar bize geldiğinde annem nasıl seviyorsanız öyle yapın der karışmaz kendimize ayrı yaparız madem agirlamicaksin misafirini davet etme ya da sana söylesin kızım nasıl hoşuna gidiyorsa gir yap ev senin diye
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Bise demem ama.geldgnde bnde makarna haşlar koyarim sen seviyorsun dye yaptim anacıımm derim.
0 oy
tarafından
Canım eşinde durumun farkında madem seni dışarı götürüp gizli yemek yemişşiniz boşver bence eşin de farkındaysa herseyin onun hatırına bişey deme birdaha ki gelişinize de öncesin den arayın yada eşine arattır anne biz yarın gelecez sofrayı falan donat deyin benim kayınvalidem bilmezdi misafir agırlamayı ilk gelin geldigimde bi çorba içer kalkardık mesela ama oda bizden göre göre alişti şimdi gidince bizimde sofra hazır olmuyo du eşim annesine yolda telefon ediyo gelinini getiriom sofrayı donat biz gelene kadar herşey hazır olsun da oturak sofraya anacım dio tatlılıkla  şimdi alişti kadın pilav çorba pilav üstü yemek bile yapıo sizde yoldayken arayın söyleyin şunu yap bunu yap die 
(209 puan) tarafından
Birdahakine deneyecegim :)
tarafından
Sen deyince yapmasa eger eşine arattır ne hazırladın anne gelioz sofrayı falsn hazır et hemen sofraya oturalım desin
0 oy
(932 puan) tarafından
Ne tuhaf yaaa , oğlun gelinin torunun geliyor yani 
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Ay benim kaynanamda aynii eltimle yasiyor oda ayni biz sehir disindayiz gideriz makarna kuru fasulye pilav kizartma baska hic bisey yok hayvancilik yapiyorlar 1 inek olece dolaplarinda duruyorda ozenip tek bisey pisirmezler gider kendim yaparim ölmüs gibi yerler bide tek birsey birakmazlar ole insanlara ne dersen de anlamazlar canim agzini yorma esimde sinirlenir kizar yapmican diye ama nabim ac kalinca kalkar yaparim ertesi gunede kalsin rahat edim derim utanmadan kalanlari bile yatana kadar yerler
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Konusu acilirsa evet lafimi sokardim laf lafi acarda sırası gelince susmazdim yani.
0 oy
tarafından
Belki beceriksizdir el hamaratligi yoktur kayinvalidenin 
0 oy
(13,869 puan) tarafından
Ben olsam yüzune söylerdim. Biricik oğlun gelmiş yapa yapa makarna mi yapiyorsun diye. Oğlun senin yemeklerini anlatiyor ama biz daha bişey yaptigini goremedik falan deseydin. 
0 oy
(4,492 puan) tarafından
Valla o kadar haklisin ki insan el olsa uzaktan misafir geliyor diye yapar 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 202 göst.
18 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Anne.adayii (823 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 235 göst.
2 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 396 göst.