0 oy
272 göst.
Diğer kategorisinde (1,186 puan) tarafından
Ya kızlar bebeğim 2aylık ebemiz rota virüsü aşısı dedi mübarek 500milyon olmuş gereklimi sizce iki oğluma hiç yaptırmadım da 

26 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Sıkıntı görmedim diyenler şimdilik ve şansa bir zarar görmeyenler. Gerekirse tüm masraflardan kısıp yaptır. Arkadasım kızına yaptırmadı. Yavrum 10 gün hastanede yattı. Ve o rota virüsü hemen de vücuttan çikmiyor. Hastaneye yaklaşık 3.bin masraf yaptılar. Cünkü devlet adam gibi ilgilenmedi mecbur özele götürdüler. İshali ateşi çocuk parmak kadar kaldı. Şimdi 500 olan sonra hem cocuga zarar hem cebine. Cidden bilinçsizce davranan çok. El kadar bebelere serumlar iğneler daha ağır geliyor. 
(1,186 puan) tarafından
Doğrudur canım haklısın
-Reklam-
+1 oy
(920 puan) tarafından
Valla iki çocuğuma da yaptırmadım bir sıkıntıda görmedim şükür bugüne kadar hasta olmadılar 
(1,186 puan) tarafından
Hamdolsun şükür
+1 oy
(5,953 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yaptirmadim cevremde kimse yaptirmamis yigenim de olmadi suan 8 yasinda hayatinda isal olmamis bir cocuk inanmıyorum ben roto denen seye isal olasi varsa zaten oluyor yani ne satacaklarini sasirdilar devlet sart koyardi asilarin icine gerek olsaydi inanmıyorum inanmadim seyide bebeğimin vücuduna verdiremem
(1,186 puan) tarafından
Anladım saol canım
0 oy
tarafından
Tek doz mu 500 olmus? 350 filandi. Rotavirus bulasirsa bebegi ishalle mahvettigi icin onemli. Maddi olarak zorlamayacaksa yaptirin derim.
(1,186 puan) tarafından
Evet tek doz 500canım eczane öyle dedi
0 oy
(2,501 puan) tarafından
Ben birini 250 ikinciyi 350 e aldım bence yaptırılmalı büyük oğluma bilmiyordum yaptırmadım bir hafta falan hastanede yattık 
(1,186 puan) tarafından
Anladım saol canım
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Genellikle genetik oluyormuş onhastalik kanlı ishal gibi bişey.kiz kardeşim geçirmişti bende kızıma aşıyı yaptırdım.agizdan veriliyor minnacık bı damla.iki aylıkken 375 TL ydi
(1,186 puan) tarafından
Anladım saol canım
0 oy
(48,735 puan) tarafından
Size kalmis.bir karar biz.ysptirmistik
(1,186 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(558 puan) tarafından
Bı ay. Olmadı 360 nezman 500olmusss 
(1,186 puan) tarafından
Bugün sordum 500dü
(558 puan) tarafından
Zam gelmiş ozamann Allah yardımiz olsunn
(1,186 puan) tarafından
Amin canım
tarafından
Ocak'ta ilaclar zamlanacakti, gecen hafta sanirim zam geldi.
(1,186 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
tarafından
Ben yaptırmadım oğlum şuan 20 aylık şükür Bir sorun Yok. Dr zorunlu olmadığı için kendiniz alıyorsunuz dedi siz bilirsiniz tabiki. Ama bazı bebeklerde nadiren olsada aşırı isal sorunu oluyomus
(270 puan) tarafından
Rota virüsü sadece bebeklerde olmuyor okul dönemlerinde daha çok zorluyor . Yeğenim 6 yaşında ve çok hastalandı o yüzden
(1,186 puan) tarafından
Anladım saol canım
0 oy
(3,738 puan) tarafından
Bizim hemşiremizde maddi durumunuz el veriyorsa yaptırın dedi eşim de bebek doğunca sigorta yaptırmıştı onunla yaptırcaz inşallah
(1,186 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(794 puan) tarafından
Bnce olunmali   okdar aglayan var bebek bolumunde cocuklar mahvoluyo hastanede   kizimda  altin satip yine de yaptrdim pisman olmak istemiyorum  menenjitler daha pahali  smdi yine hamileyim yine  Allah izin verrse yaptrcam
(1,186 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(481 puan) tarafından
Ben yaptırdım. Tanıdığım 2 kişi yaptırmamıştı çocukları hastalığa yakalandı hastanede kaldılar perişan oldular. bence olunmalı
(1,186 puan) tarafından
Anladım canım saol
0 oy
tarafından
Hiçbir aşıyı yaotirmayan ben bunuda yaptirmiyorim
(1,186 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(1,757 puan) tarafından
Yuhhh ben yaptırdıgımda 275 di doktorumuz kesinlikle yaptır demişti hastanede yattıgımızda 4 aylık bebek gelmişti servis karışmıştı bulaşıcı diye ertesi gün yogun bakıma almışlardı bebegi
(1,186 puan) tarafından
Allah korusun ya
(1,757 puan) tarafından
Bende korkudan yaptırdım herkes yaptırma birşey olmaz dedi ama
0 oy
tarafından
Ben kızıma yaptırdm kuzum
(1,186 puan) tarafından
Tamam kuzum saol
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Sadece rotavirus değil birde menenjit yaptiricam canım 5 gün sonra ikisine birden 1500 TL para vericem. Bu iki hastalık çok riskli özellikle menenjit çocuklarda ölüme veya felçe sebep oluyor. Rotavirus ise bebeklerde ishal ve kusma yaparak hızlı su ve kilo kaybına sebep oluyor. İkiside riskli belki bebeğine bulaşmayacak ama  ihtimal bile çok korkunç özellikle son zamanlarda çok sık rastlanmaya başlandı. İlerde acı çekme ihtimalinden ise veririm parayı hasta olursa da hafif atlatır.
(1,186 puan) tarafından
Anladım canım saol
0 oy
tarafından
Bence gerekli benim bebeğim bağırsak enfeksiyonu geçirdi ishal şeklinde doktor rota aşısı olduğu için korumuş başka bir virüs demişti iyiki yaptırmışım
(1,186 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
tarafından
500 mü olmuş 
(1,186 puan) tarafından
He canım ya
0 oy
(1,966 puan) tarafından
Kesinlikle yapılmalı büyük kızımda ölümden döndük rabbim korusun çok kötü geçirdik 2.kizima yaptırdım ve rota virüs oldu anlamadk bile hafif 4 5 gün evde ishalle gecti
(1,186 puan) tarafından
Anladım canım saol
0 oy
tarafından
3 aylikken yaptirdim bir de 5 aylikken olucaz. 3 5 de yapiliyor bir de 2 4 6 da yapiliyormus doktor oyle dedi.. ben 2 dozlugu yaptiricam yanii. gereklimi dersen bence cok ferekli cunku rotaya yakalanan her cocuk 1 hafta hastane de yatiyor.. ulkeye giren cikan belli degil bulasmaz deme bence
(1,186 puan) tarafından
Anladım canım saol

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 138 göst.
10 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde MinnieMouse (591 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 191 göst.
30 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatmaa (1,762 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 52 göst.
11 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 85 göst.
6 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,125 soru

11,409,981 cevap

34,946 kullanıcı

...