0 oy
214 göst.
Aile kategorisinde (1,946 puan) tarafından
Kizlar oğlum 18 aylık ve son 2 aydır memeden kesemedim 2 aydır sürekli memede yemek yemiyor günde 5 6 kez ediyordu artik 3 4 e indirdim zorda olsa ama hala meme istiyor memede uyuyor sabır taşı salça bant ne varsa denedim konuşmaya çalıştım yok olmuyor ve bu aralar acayip yaramaz ve kendimi tanıyamaz oldu çok bağırıyorum hiç laftan anlamıyor ne yapacağımı şaşırdım sürekli dibimde hicbirsey yapmama izin vermiyor günlerdir sinirden ağlıyorum korkuyorum sinirlenince zarar vericem diye sürekli kendimi okuyorum ne yapmalıyım kizlar çaresi var mi

10 Cevaplar

0 oy
(418 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Önce bir sakin ol ve bunların geçeceğine inan... 

Bu kadar sinir ağlama korkma halleri falan hiç doğru değil. Güçsüz olma lütfen evladına karşı daha tahammüllü ol. Patlamaya hazır bomba gibi bir insanın kimseye bir hayri dokunmaz. İnançlı biriysen eğer sana Kuran dinlemeni tavsiye ederim. Ve bir de şukretmeni...

Evladının boğazına takılı hortumdan dolayı sesine hasret, hatta evladına hasret nice anne babalar var. Haline şükret. Memeden de bıraktirirsin ilelebet sürecek bir hal değil bu halin. Dayanıklı ol hiçbir şeyden korkma
(1,946 puan) tarafından
Gerçekten sürekli dua ediyorum ama belli bir süre sonra patlıyorum bagriyorum .Ama gerçekten çok güzel yazmışsınız Allah razı olsun Allah bütün evlatlarımıza sağlıklı uzun hayırlı ömürler nasip etsin.Iste insan bazen darlaniyor çare bulamiyor
(418 puan) tarafından
Bu da geçer ya hu ;) sen kalbini ferah tut vesveselere kapılıp gitme. O anların geçici olduğunu bil, sabret.. Allah her daim iyilik güzellikler versin hayatına
-Reklam-
0 oy
tarafından
Neden memeden kesiyorsun ki. 
(1,946 puan) tarafından
Geceleri 3 4 defa kalkıyor alışkanlık artık ve yemek yediremiyorum kaynanama bırakıyorum ondayken yemek yiyor ben eve gelince he.mmen meme istiypr
tarafından
Bence memede doydugu için yemek yememezlik yapmıyordur. Ama sana düşkün olmasi gayet normal. Evet insan bazen çok bunaliyor ama yapcak birsey yok. Benim kızım emmiyor ama oda aynisi
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Benimkide 15 aylik asla bisey yemiyor sadece emmek istiyor
(1,946 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun seninde bacim valla zor ya
0 oy
(920 puan) tarafından
O yaşlarda anneye çok düşkün oluyorlar kuzum memeden kesmeyi bilmiyorum ama benim ki 2 yaş 3 aylıkken kestim her şeyi denedim bant salça aklına ne gelirse havlu getirip temizliyor su bir şeyden korktu bisküvinin kırmızı bandından kanadı sandı ama peşini bırakmadı hamile olduğumu duyunca keselim dedik eşimle cumartesi sabahı eşim oyaladı gün boyu gece meme diye ağladı sabaha kadar ben başka odada kaldım pazar günü eşim yine oyaladı gece sabaha kadar oyaladım kucağımda olmaz oğlum diye o ağladı ben ağladım üçüncü gün hiç meme istemedi inanır mısın Allah sana sabır versin zor süreçtesin kuzum
(1,946 puan) tarafından
Amin canım bu aralar kaynanamla yatıyor geceleri gece kalkması kesildi gibi bisi ama gündüzleri evde tekiz oğlumla o yüzden zorlanıyorum
(920 puan) tarafından
Canım iki gün ağlıyorlar gündüz oyala üçüncü günde Allah'ın izniye bırakır korkma
0 oy
(4,991 puan) tarafından
Ne anlarki senin bagirmandan kizmandan daha çocuk ve sana ihtiyacı var . Bağırsak  oda sana öyle tepki verir bnm kız daha 6 aylık bn kimsenin ona yüksek sesle bagrmasina sesleesine izin vermyrm çünkü onlara öyle işliyor cnm
(1,946 puan) tarafından
Canim bende asla evladıma bağırmak kızmak istemem ki bağırınca bole vicdan azabı çekiyorum ama bazen çok yoruluyorum ruhsal olarak
(4,991 puan) tarafından
Bilemedim ki  sana yardım etcek annen kaynanan yanında yokmu onlarla o zmn biraktrmayi dene bı kaç gece onların yanında uyusun
(1,946 puan) tarafından
Kaynanamla yaşıyoruz 3 gecedir onla uyuyor ama gündüzleri tekiz o yüzden yine bana çok düşkün  oluyor :)
(4,991 puan) tarafından
Allah' yardımcın olsun canım ;)
0 oy
(383 puan) tarafından
Bende 22 aylik kizimi 1 ay once kestim 15 gun zorlandim sadece hic bsy kullnmdm direndim kararliydim cnku azaltarak verdim memeyi sonra unutturmak icin oyaliyordum her meme dediginde yicek verdim eline en son geceleride kestim  bitti gtti unuttu 3 haftada toplam smdi cok mutluyuz aksam 11 de uyur sabah 10 da uyanir:)
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Canm 2 yaş sendromu bu aylarda başlıyormuş o olabilir değişik huylar vs 

Memeye gelince gece beslenmesini kes canm benim kızımda meme askiydi bak bugün 5.gun gece beslenmesini kestim 17 aylık şimdi akşam 7.5 -8 arası akşam yemeği yiyor sevmediği yemek olursa sütle yulaf yapıyorum onu yiyor sabah 8 e kadar beslemiyorum su içiyor gece kalkınca geri uyutuyorum 
(1,946 puan) tarafından
Gece meme diye ağlıyor mu peki
(3,419 puan) tarafından
3 gün istedi meme ama ben aglatmadim hemen şu verdim kucağıma aldım gezdim pis pis yaptım uyudu ilk gün sabah 6.30 da emzirdim 2.ginde 6.30 da emzirdim 3. Gün 7.30 da emdi 4.gun emzirmedim direk kahvaltı verdim bugünde kahvaltı verdim 8.30 da artık meme vermiyorum kahvaltıdan önce gün içinde de 4-5 kere emiyoe
(1,946 puan) tarafından
Benimki hiçbir şeyi kabul etmiyor başka seçenekler sunuyorum emmeyi unutması için ama uzerimi çıkarmaya çalışıyor sürekli ve cok agliyor
(3,419 puan) tarafından
Canm 10 gün çok zor geciyormus ama sabırlı olman gerekli ve senin inanman gerekli buna ben bu kararı vermeden önce bir hafta gecem yoktu benim sabaha kadar meme de artık hem kızımı hem kendimi çok kötü etkilemeye başlamıştım dedim artık meme yok sütten kesecem sonra sakın kafayla düşündüm gece meslenmesini keseyim Allah yardım etti kestim inan istemek lazım canm ağlıyor ama 20 gün sabret inan muradına ereceksin
0 oy
(211 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun bagrdıktn sonra gelen o pişmanlığı dusun geçeceğini dusun sabır çek ve kndin için bi kahve yap dus olur kahve içmek olur ev işini biraz ertele gunluk işini yap tabı yapabilirsenız onuda stres yapmayın 
(1,946 puan) tarafından
ahh hemde ne pişmanlık vicdan azabı çekiyorum o an :((birde o yüzden ağlamaya başlıyorum.Insallah bunlar da geçer Allah bütün annelere sabırlar versin cidden
(211 puan) tarafından
Bı gece bnde cok bağırdım kızdım almadım kucaıgıma sonra yuzume baktı korktu agladı eşim aldı kucağına susmadı sonra kıyamadım ben aldım bnde sustu o an aklımdan cıkmıyo o gundur cok bagırmıyorum bebektr aglar canı saolsun küçücük bedeniyle Gaz sancısı cektı bnde uyuyamıyorm dıye kızdım bencillik soncta annelik kolay degıl
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Valla canım ben iki kızımı da duman karasi memeye sürdüm görür görmez tiksindiler eğer o Yoksa memenin ayakkabı boyasiylada boya siyah yap tiksinir ben bu şekilde biraktirdim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 191 göst.
11 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Neyla (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 169 göst.
19 Ocak 2024 Diğer kategorisinde nehir2020 (806 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 222 göst.
25 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,405 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 144 göst.
15 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Ecemimmm (133 puan) tarafından soruldu

380,772 soru

11,400,398 cevap

34,929 kullanıcı

...