+1 oy
482 göst.
Diğer kategorisinde (145 puan) tarafından
yeniden kategorilendirildi

İyi aksamlar bayanlar ..Bugün eşimle daha 3.ayımız olsa da bebegimize isim kararı aldik..Kiz olursa Arya Lina,Erkek olursa Göktuğ Aras sizce nasil Ve çocuğu iki isimli olan anneler zorluk yasiyormusunuz iki isim önerir misiniz ..Fikirlerinize ihtiyacım var

29 Cevaplar

+1 oy
(22,070 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Zorluk yaşamadık asko hic herkes 2 ismiyle beraber sesleniyo :D
-Reklam-
+2 oy
(1,382 puan) tarafından
Neden iki isim koyuluyor hiç anlamış değilim duydgum en büyük saçmalık olabilir bir isim neyimize yetmiyor ben bir isim koydum kızıma  karışıklıktan başka bişe degil gereksiz olduğunu düşünüyorum yeni moda oldu zaten buda 
(87 puan) tarafından
Ne kadar doğru dedin ya ileride çocuk zorluk çekicek okulda hangi ismi kullanıyorsun hangisini söyleyelim v.s bir sürü muhabbet ben tek isimliyim kızımada tek isim koymak istiyorum allahın izniyle iki isim zorluk bende tabi fikirler değişebilir bende senin gibi düşünüyorum canım yorumunu görünce katılmadan edemedim sana artı verme hakkım yok o yüzden yorum yaptım :D
(14,033 puan) tarafından
Ay benim 2 adım gerçekten çok gereksiz bu yüzden oğluma tek isim koyduk sınavlarda kodlamasj bitmez, herkes başka isimle hitap eder, bunu duyan herkes senin adın başka değil miydi falan der, banka arar hangi adınla hitap edeyim der dur, bütün resmi evraklara iki adımı yazmak zorundayım, oğlumun kimliğinde hele en sinir olduğum da budur 2 adım da yazıyor malesef
(87 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım bizzat yaşayan kişi olarak ;)
+1 oy
tarafından
Oğlumun ismi Hüseyin Ali bir kısım Ali diyor bir kısım Hüseyin bir kısım da Hüseyin ali
+1 oy
tarafından
Çift isim sevmiyorum, isimleri de beğenmedim evcil hay.van ismi gibi:/
tarafından
Göktuğ Aras ın neresi evcil hay.van gibi anlamadım ?
tarafından
İrem haklısın bebeğim ben de öyle düşündüm:)
tarafından
Fikir sormuş fikrimi söyledim aslikara
0 oy
(1,389 puan) tarafından
3 çocuğm var 3üde çift isimli aslına bakarsan amacımız hem isteğimiz olsun hem kurandan bi isim olsun derken 2 isim oldu tek diyebileceğim iki isimde olsa tam adını söyleyin biz tek isim söyledik bi zmn snra diğer ismini resmi yerlerde duyunca yabancıladı kulağı alışsın 
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Hiçbir sorun yaşamadım. Anne baba ile alakalı bir durum siz çift isim kullanarak seslenirseniz herkeste ister istemez çift isimle sesleniyor. 
0 oy
(13,036 puan) tarafından
2. İsmini söylemedik :D
0 oy
(14,033 puan) tarafından
İki isimli ben varım :D kendim hoşlanmadığım için oğluma tek isim koydum 
(4,182 puan) tarafından
İsmin ne cnm merak ettım☺️
tarafından
Geyik işte :) :)
(14,033 puan) tarafından
Gülden Gülşah :D
(4,182 puan) tarafından
Geyik dıye okuyan bir ben değilmısım:))
(14,033 puan) tarafından
Sitede ki çoğunluk geyik diyor :D
0 oy
tarafından
2 isimli ama tek isim kullaniyoruz. O yüzden ikinciye tek isim koydum ben
0 oy
(9,009 puan) tarafından
Büyük oğlum selim Utku küçük oğlum çınar Asaf olacak inşallah. Şuana kadar bir sorun yaşamadık bazen selim diyorum bazen Utku diyorum bazen ikisini birlikte söylüyorum :D
0 oy
tarafından
İki ismi var ama tek ismini kullanıyoruz ☺
0 oy
(794 puan) tarafından
Kizimin ismide 2 isim suan  yine hamileyim coft isim  suan zorluk gormedm okul zamani olur 
0 oy
(515 puan) tarafından

Bir zorluk yaşamadık canım ilk kızımın adı Yaren Asel :) iki isminide kullanıyorum genelde ama kendisi Asel ismini çok seviyor.

0 oy
(145 puan) tarafından
Sağolun bayanlar teşekkür ederim
0 oy
tarafından
İki isminide söylüyoruz bazen tek adını söylüyoruz zorluğu yok 
0 oy
(16,015 puan) tarafından

Kızımın adı atiye nur olmasına ragmen asel diyen biz :D en buyuk sorun bu heralde

0 oy
tarafından
Iki çocuğum da 2 ismi var ikisiyle de çağırıyoruz  sıkıntı yok şimdilik 
0 oy
tarafından
Ay biz de iki isim düşünmüştük ama geri vazgectik. Tek isim koyucaz Allah'ın izniyle
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Kizimin ismi ayse zumra ayseden de anlamis olmalisin ki kayinvaledemn ismi eve geldik kizin adi ne dediler ayse zumra dedim kayin0eder sagolsun bir eve bir ayse yeter buda zumra olsun dedi simdi babanneside zumra der 10 yildir
(1,439 puan) tarafından
cok anlayislilarmis ya
(4,152 puan) tarafından
Kaynnm diretti koyulacak die ama kayinpedee sagolsun anlayisli cikti
0 oy
(895 puan) tarafından
Israrla iki ismi soylensin dedigim halde ilk isim deniliyor.ben iki ismi soyleyince bilmeyenler sasiriyor

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 81 göst.
0 oy
40 cevap 536 göst.
3 Kasım 2022 Aile kategorisinde est16 (463 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 312 göst.
16 Nisan 2023 Aile kategorisinde elaa (1,663 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 347 göst.
22 Aralık 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu