0 oy
1,345 göst.
Diğer kategorisinde (7,197 puan) tarafından

Kızlar ya çok üzücü değil mi kadın memur bakarsan okumuş memur olmuş ama bir adamın zulmünden kacamamis ... Hani bazen diyoruz ya kızlarımız okusun hayatı  erkeklerin vicdanına kalmasın diye . Öyle de değil işte . Kızlarımız okusun okumasın her ne olursa olsun hiç bir şey canından kıymetli değil bunu öğrenmek çok mu zor :( Burda da bazen canıma kiycam diyenler oluyor lütfen aklınızı başınıza alın hiç bir şey ama hiç bir şey sizin canınızdan değerli değil ...

Kadının mektubuna da  ayrı üzüldüm ah analık sen ne değişik bir şeysin  . 

Meryem Akbaş (38) Ankara’da, kızı Elif Deniz Aktaş ile birlikte 14.kattan atlayarak intihar etti. Olay, 31. ocak tarihinde Ankara’da meydana geldi.

Meryem Aktaş, 14 kattaki evlerinin penceresinden 7 yaşındaki kızını kucağına alarak birlikte atlayarak intihar etti.

Eskişehir’den gittikten sonra Ankara’ya yerleşen ve bir kamu kurumunda görevli olan 38 yaşındaki Meryem Akbaş’ın geride acı dolu bir mektup bıraktığı ortaya çıktı.

Eşine yazdığı mektubunda artık dayanacak gücünün kalmadığını belirten talihsiz kadın, mektubunda şu satırlara yer verdi ” İyi insan, doğru insandan artık kurtuluyorsun benden ve kızından. Psikolojisi bozuk insana yazmak istemiyorum. Artık bütün dünya senin olsun. Canım kızım senide götürmek zorundayım. 11 yıldır sabrımın artık sonuna geldim. Sabrım tükendi. Seni bıraksam ömrünün sonuna kadar mutlu olamayacaksın. Canım annem ne olur üzülme, bana kızma, üzülme başka çarem kalmadı. Bittim artık. Sarı kuzum artık sana emanet, ne olur üzülmeyin. En doğrusu buydu, başka çarem kalmadı. Sizleri çok ama çok seviyorum. Türkiye’nin dört bir yanından beni tanıyan insanlar kızım ve benim için dua edin”

İntihar olayının ardından Eskişehir eski Mamuca Mahalle Muhtarının kızı olduğu öğrenilen Meryem Akbaş Eskişehir’deki yakınları da, Meryem’in eşinin psikolojik sorunlarının olduğunu ve bu nedenle eşine sürekli baskı uyguladığını iddia etti. İntihar olduğu ileri sürülen olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Savcılığı tarafından geniş çaplı bir soruşturmanın başlatıldığı bildirildi.

19 Cevaplar

0 oy
(7,304 puan) tarafından
İntar gibi gelmedi açıkçası bana
(7,197 puan) tarafından
Ya ben hiç öyle düşünmedim nedense
(7,304 puan) tarafından
Ya baksana eşi proplemleri varmış bide çocuğuyla niye atlasinki bence bunun altında başka bişey var
-Reklam-
0 oy
(316 puan) tarafından
Eh be gülüm ölüm çaremiydi. Allah rahmet eylesin
(7,197 puan) tarafından
Çok üzüldüm ya valla
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Yazık ya insan kendinden geçerde yavrusundan geçmezdi  demek nasıl zora dustuyse
(7,197 puan) tarafından
Aynen artık ne tür bir psikolojik şiddete maruz kaldıysa ..
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Beyoik tabancasiyla vurmuş kendini ya b
(7,197 puan) tarafından
Öyle bir şey okumadım kız beyoik ne ki
(6,796 puan) tarafından
Beylik
(7,197 puan) tarafından
(≧▽≦) hiç aklıma gelmedi beylik olacağı . . Ama hiç öyle bir cümle geçmiyor ki kendini vurdu falan diye
(6,671 puan) tarafından
Klavye yanlış yazdı cnm bı yerde öyle okudum kim bilir ne kadar çaresiz kaldı sahip çıkmadılar mida bu kadın intihara yöneldi
0 oy
(6,796 puan) tarafından

Kocası yazmış olabilir mektubu :ermm: intihar süsü verebilir. 

(7,197 puan) tarafından
Ya hiç öyle düşünmemiştim
0 oy
tarafından
Erkeğin kötüsü çok zor oluyor ya memurda olsan allah iyi insanlara denk getirsin
(7,197 puan) tarafından
Aynen öyle amin amin
0 oy
(418 puan) tarafından
Allah kimseye gücünün yettiğinden fazlasını yüklemez.. ama insanoğlu çok zayıf tabiatlidir. İman da zayıfsa ne yazık ki dayanamaz ve böyle hazin sonlar vuku bulur. 

Allah hepimize afiyet versin, imtihanlar karşısında güçlü durabilmeyi nasip eylesin...
(7,197 puan) tarafından
Evet canım aynen öyle katılıyorum yorumuna
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Suan oturup agliyorum ama bu intihar gibi gelmedi mecbur kalınmış evet ama insan isin icinde evladi olunca onu fare deliginde bile olsa saklar ne kadar zor bir durum ya 
(7,197 puan) tarafından
Kadın artık nasıl çaresiz kalmışsa kızını da  o çaresizliğe mahkum etmek istememis mm Rabbim evlatlarımızi merhametli insanlar ile karşılaştirsin çok üzücü gerçekten..
(1,663 puan) tarafından
Neresinden tutsam yuregim sizliyor Rabbim korusun bizleri evlatlarimizi hersey cok korkutuyor artik beni
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Evet gördüm çok üzüldüm ya Rabbim geride kalanlara sabır versin çok üzücü cok
(7,197 puan) tarafından
Amin amin onu yalnız bırakanlara kaldı büyük bir pişmanlık...
0 oy
tarafından
Bir anne nasıl.kizinida bunu yapar..anlamıyorum....çocuğu kendisi dünyaya getirdi diye ölümünde sen karar veremezsin ki..başka bisiy vardır heralde.bir anne bunu yapamaz kıyamaz diye düşünüyorum..inananmak istemiyorum..
(7,197 puan) tarafından
Geride kalsa cocuk mutsuz olacağı için yine onu düşünmüş artık nasıl bir psikolojiye sahipse son çıkış olarak görmüs..
tarafından
Nerden biliyomus yaa mutsuz olucagini..devlet koruması diye bisiy var..kadının psikojisni de iyi değilmis bana kalırsa..ne kadar ağır olursa olsun yaşadığı....
(7,197 puan) tarafından
Psikolojisi normal olsa zaten asla ne kendi canına ne yavrusuna kiyardi. Devlet bir çocuğa ne kadar bakabilir ki ? Annesi başında olan bile saptirirken onlar mı mutlu büyüyecek
tarafından
Mutlu yada mutsuz yasacayacak ...insan nasıl evladına kıyar..kendi canindan geçtim...boşuna mı deniyo anne ayakların altında diye..mutsuz olucagini nerden biliyo ki..ben sadece o çocuğa üzüldüm.. ölümü hiç bir zaman çare olarak görmeyi anlamicam da anlayamıyorum da...kendime coxuguma kiyacagima kurtulamadim mi o adama kıyarım..çocuğumuda kurtarim...o manyağın yanında daha güvenilir olur derim.en.azindan...
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Bı baba da yapmıştı böyle birşey 14 yaşındaki kızını boğup intihar etti kendisi de..  eşi sanırım baya kötü şeyler yapıyordu kızımi ona birakmicam diyip intihar ettiler. Çok üzücü. Yani en güzel dua hayırlı insanlarla karşılaştırsın demek.. karşılaştığın yaşadığın insan çok önemli ne meslek ne başka birşey en önemlisi bu.
(7,197 puan) tarafından
Kız çocuğunu o şekilde öldürmekte tuhaf hadi atlarken birlikte ölüyorsn çocuğun durumunu gözün görmüyor... Bilemedim ya çok kötü
(2,692 puan) tarafından
İşte normal kafa yapıları değil maalesef son raddeye gelince yapılıyor bunlar en doğrusu bu diyor ve hemen kendini öldürüyor. Rabbim bizi bize bırakmasın korusun tek yardımcımız o.
0 oy
(96 puan) tarafından
Sahsen bana da intihar gelmedi o kadar yuksekten atlamak ve cocuguyla cok zor bi durum yani ben zannetmiyorum insan evladin tirnagina tas deyse cani yanar sahsen ben olsam evladim bnm hayatimdan daha onemli kacmayi denerdim polisten yardim isterdim bekarken bende yaptim ayni hatayi az cok anliyorum ama ne olursa olsun saglikli dusunen bi anne evladinin olmesini istemez intihar degil bence
(7,197 puan) tarafından
Demek ki sağlıklı dusunumemis zaten cana kıymak hiç kolay değil hele ki bir evlada kıymak... Nasıl zorda kalmışsa evladını da o hayatta kalsın istememiş ben öyle düşündüm açıkçası
(96 puan) tarafından
Tabiki herkezin kendine gore acilari var intihar etmiste olabilir tek dusundugum sey aci cekti mi ki acaba cok uzuldum bende intihar ettigimde o ölümün yarısını tattim ya sabrediorum suan yasadiklarima oldurmeyen allah oldurmuyor
0 oy
(276 puan) tarafından
Allah günahlarını affetsin mekanı cennet olsun inşallah. Böyle şerefsizlerle evleniyorlar hem dünyaları mahvoluyor hemde ahiretlerini yakıyorlar kadını nasıl hale sokmuşsa yavrusunu bile düşünememiş kadın çok üzücü yaa Allah rahmet eylesin hakkını o kocasının yanına bırakmasın inşallah 
(7,197 puan) tarafından
Aslına bakılırsa o kendince evladını düşünmüş oluyor ama ne acı bir son ... Rabbim evlatlarımızi merhametli insanlar ile karşılaştirsin yazık çok üzücü
(276 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Çok üzüldüm  
(7,197 puan) tarafından
Bende öyle
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Hep söylüyorum yine söyleyeceğim. Erkek çocukları el üstünde büyütüle büyütüle kadınlar bu hale geliyor. Evet kadınlar eğitilmeli özellikle erkek çocuk anneleri kadına eşine kızına nasıl değer vermesi gerektiği öğretmeli oğluna. 
(7,197 puan) tarafından
Kesinlikle kendilerini bir bk zannede zannede bu hale geldik zaten . Rabbim cocuklarimizi merhametli insanlar ile karşılaştirsin
0 oy
(10,385 puan) tarafından
Psikolojik sorunların amirlik memurluk ile ilgisi yok canım normal olmayan yedi düvele hükümdar da olsa öyle kalıyor. (bknz Hitler, napolyon) kadın bir zalimin zulmünden çokça bunalmış sanırım ve bunu içinde çözememiş. Yazık olmuş. Allah merhameti ile muamele etsin inşallah 
(7,197 puan) tarafından
Psikolojik sorun olarak yazmadım sonuçta maddi bakımdan adama bağımlı değil ayrılsa kendine bir hayat kursa bir sıkıntı yasamazdi ama bunu yapmamış görünene bakılır ise ..  Artık ne yaşandı ne bitti bilmiyorm. Rabbim hiç bir kadını erkek görünümlü ha.yvanlarin zulmünden korusun . Rabbim evlatlarımızi merhametli insanlar ile karşılaştirsin...
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Baska cocuguda mi varmis. Ona mi birakmis bu mektubu
(7,197 puan) tarafından
Bilmiyorum ki bende kedi yahut kopek diye düşündüm
(11,217 puan) tarafından
Bana sanki bir cocugu daha var gibi geldi. Cok uzucu Allah rahmet etsin affetsin insallah.
0 oy
(935 puan) tarafından
Canm eşi askermiş kadının eşinin silahı ile intihar etmiş ... Eee tabi intihar ise rabbim affetsin Allah rahmet eylesin üzüldüm
(7,197 puan) tarafından
Benim okuduğum haberde silah geçmiyordu
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Ben haberi nette bulamadım
(7,197 puan) tarafından
Meryem Akbaş Ankara'da kızı Elif Deniz Aktaş ile birlikte intihar etti @MIUI| https://www.olumhaberi.com/meryem-akbasankarada-kizi-elif-deniz-aktas-ile-birlikte-intihar-etti/
(7,197 puan) tarafından

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 474 göst.
1 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Bsrdrk (1,556 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 158 göst.
1 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Bsrdrk (1,556 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 277 göst.
25 Haziran 2021 Diğer kategorisinde melekk02 (601 puan) tarafından soruldu
+1 oy