+1 oy
599 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar bir tek komşum var burda daha 3-4 seferdir oturup kalkıyoruz 4 yaşında oğlu var çişe alisali 4-5 ay oldu bana geldiler oturmaya daha yeni bezden çıkarmıştı o sıra çocuğunu benim kiziminda küvetiyle birlikte takım aldığımız lazımlıgi vardı ama daha kızım çişini bilmediği için hiç kullanmamıştım komşu geldiğinde çocuğu çişim geldi dedi oda lazımlık varmı diye sordu bende yok ya dedim tuvalete yaptırdı aslında vardı ama çocuk ona çişini yapacak yada büyük çişini yapacak belki komşu da çişi lavaboya dökecek orda yıkayacak yada temiz yikamayacak ben kizimi ona bidaha oturtamam diye düşündüm o yüzden yok dedim deyse asla biseyi kıskanmam hele de lazımlıgi ama kızımı oturtmaya da içim almayacakti çünkü bebek değil 4 yaşında çocuk sonuçta neyse o gün yok dedim tuvalete yaptırdım ve sonra küvetiyle takım aldığımızı söylediğimi hatırladım oda yok deyince bozulmuştu zaten sonra kızım onu hiç kullanmayinca bende oynasın diye verdim istedi  temiz yani onunla oyun oynuyordu içeride bırakmış lazımlıgi Banada komşu geldi yine cuma günüydü bı baktım lazımlık komşunun yanında içeride unutmuşum kaldırmamisim çok utandım yok demiştim ya ama haklı değilmiyim oda bozuldu öyle görünce bende çekindim tabi 

37 Cevaplar

0 oy
(11,249 puan) tarafından
Canim böyle şeyler kisiseldir ben klozetin bile kullanma yada kullandirtma taraftarı değilim ayıp değil bence
tarafından
Bende klozete oturamam mesela tiksinirim
(11,249 puan) tarafından
Ben kendi evimde de klozet kullanmiyorum ama başkasının evinde normal tuvalet yoksa bile kullanmam sağlıksız geliyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çocuğumun kişisel eşyalarını hijyen açısından paylaşmak istemiyorum diye söyle ben yeğenime kız tırnak makasiyla benim çocuğunda tırnaklarını kesiversene demiştim böyle demişti ilk anne olduğumdan hijyeni aklıma gelmedi sonra onunla birlikte gittik aldık tırnak makası alışana kadar hep tecrubelilere kestirdim tırnaklarını makası yanımda tasirdim herkes özel eşyasını yanında getirsin bence 
tarafından
Doğru da işte yalaj söyleyince utandim
tarafından
Boşver oda anlamıştır herhalde birşey demedigine göre herkes paylaşmak zorunda değil birşey derse söylersin oda anlamış olmalı ki birşey dememiş ben bu yüzden arkadaş vs konu komşu çok samimi olmuyorum
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Yalan soylemen kotu olmuş onun istemeside bir tuhaf bende bir yere gitsem.lazimlik sormam alir normal tuvalete giderim ki ananesinde babaannesinde halsinda lazimlik vs yok yani bunu bilerek gidiyorum ona gorede alistiriyorum evim yakinsa zaten hemen eve giderdim 
tarafından
Evi yakındı da işte ne bileyim
(1,663 puan) tarafından
Bazi insanlar evinin duzenini disardada devam ettirmek istiyor ama.imkansizz
0 oy
(8,996 puan) tarafından

Yalancının mumu yatsıya kadar yanar derler :D yok diyecegine kullanmiyoz kızım onla oynuyo çise alistirana kadar deseydin. Zaten evde WC var gitsin oraya yaptırsın çocuğunu :D her evde lazimlik mi kovalicak sanki:D

tarafından
Valla öyle de diyemedim ya kıskandım sanar diye
(8,996 puan) tarafından
Olan olmuş artık cokda seetmemek lazım. Baktın soğuk yapıyo konuşmak istersen böyle böyle diye açıklarsin buraya yazdığın gibi konuşmak istemezse de  sende soğuk yaparsın...
tarafından
Öyle.yapacaz artık başka çare yok
0 oy
(1,355 puan) tarafından
Yani tabiki verilmez haklısın ama açık açık söyleseydin ben daha kullandım kızıma  öyle olmaz deseydin birde 4 yaşındaki çocuğa lazimlik nedir ya başkasının evinde oluck ismi tut WC ye iki DKK AVM'de felan napiyorlar millet rahatına ne çok düşkün ve hix sevmediğim şeyler özel eşya denilen bişe var kişiye özel bişe bence o
tarafından
Söyleyemedim yalancı ciktim
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Canım var ama salgın var çocuktan çocuğa geçer istersen tuvalete yaptır deseydin keşke. Böyle yalan söylemiş olmuşsun. Ama o da tuvalete alıstırsın yani büyükmüş de çocuğu okula gidince ne yapacak.
tarafından
Valla diyemedim cokda utandim
0 oy
tarafından
İşte bu yüzden direk tuvalete alıştırma taraftarıyım. Çocuk önce lazimliga alisiyo her gittiği yerde lazimligi mi götürecek. Tekrar tuvalete alıştırma eğitimi baslatiyolar buda iki kez eziyet demek çocuğa da kendine de. Bence ilk başta alistirin tuvalete ve o lazimligi da atın 
tarafından
Bende direk tuvalete alıştırmak istiyorum sırf bu yüzden
tarafından
En doğrusu o cnm ☺️❤️
0 oy
(1,766 puan) tarafından
Ben kızımı kucağımda tutar tuvaletini yaptırırım .bi yere giderken oda öyle yapsın
tarafından
Ben yok deyince yaptı öyle de ayıp oldu
0 oy
tarafından
Yok diyerek iyi yapmamişsin ben olsam bende bozulurdum.keşke var ama böyle böyle deseydin. Ama onun yaptığı daha yanlış bu özel bir eşya. Kendininkini getirseydi atla deve değil ya. Hijyen diye birşey var. 
tarafından
İşte diyemedim
0 oy
tarafından
Yalan söylemek yerine var ama hijyen açısından kimseye vermiyorum desen daha dogru olabilirdi ya da iyi olmus aman her gittigi yerde lazimlik mi bulacak yapsin iste tuvalete
tarafından
Yaptırdı da yalancı ciktim
tarafından
Bosver ya
0 oy
(3,282 puan) tarafından
4 yaşında ki çocuk hâlâ lazımlığamı yapıyormuş artık tuvaleti kullanmalı her eşyamızda verip  kullandırmak zorunda değiliz kendini boşa kötü hissetme
tarafından
İnsanlar değişik görümcemin kızı 7 yaşına girecek hala lazimliga yapar lazimlikta mutfağın hemen kapısının yanında durur poposunu sildigi bezde yerde halinin üstünde durur çok tuhaf insanlar
(3,282 puan) tarafından
Yok artık mutfakta ne işi var lazımlığın tuvalete neden alıştırmıyo
0 oy
(7,592 puan) tarafından
Onun istemedi abes sen niye utanıyorsun aslında gerçegide söyleyebilirdin sonuçta bu kişisel birşey.
tarafından
Evet de diyemedim kıskandım sanmasın diye
0 oy
(155 puan) tarafından
Ama komsunda hata var başka çocuğun lazimligini kullanmak hiç mantıklı değil. Ben başkasının istememde vermemde. Komsunda anlayışlı biriyse bozulmaması gerekiyor sen haklısın hiç mahçup olma çekinme bazen küçük tatlı yalanlar söyleye biliriz.
tarafından
Ben yalan soyledigimde hep ayağıma dolanır zaten hiç beceremem
0 oy
(1,414 puan) tarafından
Aynısı başıma geldi ama ben senin gibi yalan söylemedim açık açık dedim daha oğlum bile kullanmadı hem ben huylanırım iyice domestoslarım ciflerim yine içime sinmez senin oğlun tuvalete de gidebiliyor dedim sesini çıkarmadan götürüp tuvalete yaptırdı..

Ben olsam çocuğum tuvalete gidebiliyorken lazımlık kullanmam veya tuvalete yapamıyor lazımlık şart diyelim o süreçte ya evimden çıkmam ya da kendi lazımlığını yanımda götürürüm başkasınınkine oğlumu oturtmayı içim almaz.. İnsanları cidden anlamıyorum.. Bnmde tek komşum başka ev yok evimin civarında o tek komşum diye de bazı şeylere göz yumacak değilim hayır demeyi bilmeli insan..
tarafından
Diyemedim ya keske deseydim
0 oy
(1,048 puan) tarafından
iyide baska birindem cocugun mikrop kapsa daha mi iyi bisver iyi yapmissin
tarafından
Hiç kullanmamıştım ama o kullansaydi kızımı oturtamaz çöpe atardim
(1,048 puan) tarafından
Eee nedem atiyim parasini bn verdim onun hic uzulme canim en iyisini yapmissin
0 oy
tarafından
Haklısın tatlım komşunun sorması hata bir sürü virüs var rota vs gibi yikamakla gidermi ben olsam o yaşta cocumu eve götürdum yakınsa evim kapı komşusu falansaniz  çocuğumu istemezdim senin cocukda varsa ona geçer onun cocukda varsa seninkine yani 
tarafından
İşte bende hayır diyemedim
tarafından
Haklısın tatlım boşver üzülme sen veremem diyip kibarlık yapmak istemişsin veremem desen onada bozulacakti boşver komşunun hatası bence zamanla unutulur
0 oy
(17,723 puan) tarafından
Onun istemesi ayıp hijyen koşullarına uygunsuz ben olsam bende vermem yani
tarafından
Veremedim bende

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 1,759 göst.
1 Ağustos 2018 Diğer kategorisinde Mavikelebek (545 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 373 göst.
14 Eylül 2022 Aile kategorisinde Sevgi semiz (280 puan) tarafından soruldu