+1 oy
314 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar kaynanamlara iki güne bir bir güne bir giderim dün gittim yine içeri girdim hoşgeldin demedi dört beş dakika sonra ne yaptın falan filan dedi sonrasındada kızımın uykusu geldi kardeşimle eve gidecektim bi kaç kez kardeşinde nerde kaldı kızın uykusu geldi falan dedi bende onun geç geleceğini bile bile geldim buraya dedim yani oturuyosam ben eve ne zaman nasıl kimle saat kaçta gideceğimide hesaplamışımdır bugünde misafirleri gelmiş şurdan arayımda sende gel demedi aramızda çok yakın tabiki çağırmak zorunda değil biri gelince ama aramız yakın olupta çağırmayınca garipsedim öncesindede zaten bugünki gelen misafirlerine gittiler bana demediler yine birgün toplanıp arabasi falan yapmışlar birde hastaydım o gün şurdan bir kase çorba göndereyim veya çağırayım demediler zorumada gitti siz olsanız tutumunuz ne olurdu ne düşünüp ne yapardınız ne derdiniz ?

11 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Cekiver elini eteğini bacım. Ne güzel bence şanslısın kaynananin  az geleni, mümkünse hiç cagirmayani, kendi işini kendi göreni makbul :D

tarafından
Öyle olacak bundan sonra zaten sürekli aynı kişilerle toplanıp şurdanda toplanıyoruz gelmek istermisin dememeleri tuhafıma gitti bir iş olunca beni bilirler
(375 puan) tarafından
Valla çok iyiymiş yorumunuza bayildim :))
-Reklam-
0 oy
(48,731 puan) tarafından
Gitme sık sık sende
tarafından
Aynen öyle yapacağım bundan sonra
(119,461 puan) tarafından
kimin postuydu
(48,731 puan) tarafından
Ben bilmiyorum aktif degildi sanırım
0 oy
(788 puan) tarafından
biyere giderken onlarla gitmek yada misafiri gelince çağırması falan hiç tarzım şeyler değil açıkçası cagirmasini istemezdim hatta cagirsa sorun ederdim. Ama hastayken yakın olmasına rağmen ilgilenmemesi bizimkinde de var bende mesafeli davranıyorum seyrek gidiyorum böyle çok daha mutluyum. Kim ne kadar değer verirse bende o kadar değer veriyorum kısaca. Hoşgeldin dememe işini bikere yapmıştı kapıyı açıp bön bön suratıma baktı bende hoşbulduk dedim sonra bozuldu hoşgeldin dedi o günden beri her gittiğimde hoşgeldin der :D
tarafından
Kuzum benimde huyum değildir biri geldiğinde çağırması beklenti içinde bile olmam ama aynı kişilerle defalarca toplanıp dememeleri tuhafıma gitti
0 oy
(1,251 puan) tarafından
Ben seni cok iyi anladim cunku bizde oyleyiz kayın validemle bugun gitmesem yarin kesin giderim ve beni cagirmasa kirilir hatta yakinligimizin verdigi samimiyetle sorarimda beni niye cagirmadin ya da haberim olsa bnde gelirdim falan biseyler derdim muhakkak
tarafından
Birde durum atmışlar canım aramızda bir dakikalık mesafe var aynı şeyi aynı kişilerle sürekli yaptılar
(1,251 puan) tarafından
Oo ben 50 kere sormustum şimdiye
tarafından
50kerede sormam ama lafı geldiğindede derim
0 oy
(784 puan) tarafından
Millet gitmemek için dert yanar sende Don de niye cagirmamis 

Cagirmasin sende çağırma canım aman 
tarafından
Kuzum çağırması için gitmek için değil bir kaç kez yaptılar aynı şeyi aynı kişilerle toplanıp tuhafıma gitti
(784 puan) tarafından
Biyerleri kalkmıştır insanda kusur bulmaya meilliler
tarafından
Aynen öyle hiç sevmedigim insan tipi birini görüce birini unutan
0 oy
(2,947 puan) tarafından
Kim gelmiş kim gitmiş önemsemezdim bisey dediğinde he diyip geçerdim. Salla gitsin
tarafından
Canım kendine dert edinmem böyle şeyleri ama sürekli aynı kişilerle toplanıp beni ayırt etmeleri bir iş oluncada beni bilmeleri tuhafıma gitti
(2,947 puan) tarafından
İşe çağırınca da bi bahane bul anlatabildiğin kadar atlat kullanmaya çalışıyor sanırım seni
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Ne arar ne sorar nede evine uğrarim
tarafından
En iyisi ona süründüler zaten
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Sen de hiç gitme canım kıymetini bilmiyorsa  araya mesaafe koymalisin bence 
tarafından
Koyacağım bundan sonra canım zaten iyilik yaramıyor iyi olmakta yaramıyor yerimde daha diktatör bir gelin olsaydı misafirden önce çağırırlardı
(3,599 puan) tarafından
Valla canım sesiz oldunmu zaten bunun sesi cikmiyo diyolar istedikleri gibi davranıyorlar
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Gel demediyse gitmezsin. Bnce gitmedigin daha iyi hizmet ettirecek.belli ki pek seni sevmiyor. Hoşgeldin demiş dememiş ne önemi var sevmedikten sonra yapmacık olur. Bnce cagirsa da gitme
tarafından
Zaten dediğin gibi canım çağırsada gitmem o öncedendi işleri düşünce beni bilirler böyle şeydede selam vermezler
0 oy
(13,087 puan) tarafından
Şimdi sen az mesafeli ol sonra o peşinden gelir merak etme 
tarafından
Aynen öyle olacak zaten gitmem bundan sonra samimi bulup gidiyordum ama öyle degilmiş
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kaynanamla 2 dk yürüme mesafemiz sık görüşürüz genelde ben hergün uğrarım oğlumla her seferinde hoşgeldin demez oyy benim oğlum gelmiş der çocugum için napıyon ne ediyon falan der selamun aleyküm derim ben. Her misafir gelmeye çağırsa saçma olur çağırmak zorunda değil. Eltimler geleceği zaman genelde pazar günü gelirler mutlaka çağırır balık yemeye Bİzde gideriz hero beraber yemek yeriz. Bugunde gittik mesela kafaya takılcak bir konu yok ortada bence
tarafından
Mesele her gelende giden de çağırması çağırmamadı değil canım aynı kişilerle sürekli toplanırlar evimizin mesafesi bir dakika bile değil şurdan şuraya çağırmazlar iş güç olsa nasılda çağırırlar hoşgeldin deme konusunda da en azından içeri girdim ne yapıyosun dese iyi aradan dakikalar geçtikten sonra diyor

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 109 göst.
28 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Merva90 (77 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 56 göst.
21 Aralık 2023 Diğer kategorisinde 20002003 (196 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 153 göst.
25 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Oflu61oflu (605 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 91 göst.