0 oy
290 göst.
Diğer kategorisinde (1,424 puan) tarafından
Kızlar 7 aylık bebeğime princ unu maması yaptım biberona koydum hiç bir şekilde yemiyor ve kusacaktı neredeyse.. mama yaptım verdim için de princ unu varmı ş gibi 2 saat boyunca aç olduğu halde almadi  ne benim sutumu ne mama. Ek gıda olarak bisküvi yoğurt vs artık hiç birşey yemek istemiyor ancak süt mama nasıl alistiricam  ben ya... 

9 Cevaplar

0 oy
(12,777 puan) tarafından
Yemeklerden tattır tuz ve salcs ekleme çorba yap yulaf ver yumurta vs 
-Reklam-
0 oy
(15,772 puan) tarafından
Seveceği şeyleri ver pirinç ununu muhallebi yapıp ver kaşıkla 
(1,424 puan) tarafından
Princ unu olan şeyleri hiç yemiyor..
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Pirinç unu değilde püreler yapsan meyvr püreleri sebxe püreleri instgram kullanıyosan bi dünya tarif var kullanmıyosna ben söyleyim. Tadı güzel eşyler ver mesela yoğurda muz koy onu sevebilir. Bnim yepenim 1 yaşı a girdi ağzına pütürlü bişey değdiğinde eline alıp atıyo annesi sütüm vat dşye hiç bişey vermedi 9-10 ay boyunca şimdşde kndi yemiyo dşye dojtora götürdü dpjtor kızmış sen buna h mi faydalı bşey vermedşn değerleri çok kötü diye bi şekilde alıştır intermetten tarif bak 
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Canım neden pirinç unuda ısrarcı oluyorsun şimdiden böyle yaoma ilerde yemek yemez bunun temeli burda atılıyor bırak yemesin illa ki isteyecek bak güzelce kahvaltı hazırla corba yap illa muhallebi vereceksen irmiği tercih et pişir üstüne meyve kat yedir ha yine yemiyor 3 4 gün ara ver benim oğlumda 2 haftadır hasta ısrar etmiyorum 
0 oy
(446 puan) tarafından
Ne olursa olsun o pes edene kadar dene.

Sabah kalktiginda emzirme mama verme önce ek gıda 

Sonra anne sütü veya mama

Acıkınca yine aynı şekilde önce ek.gida sonra anne sütü veya mama

Pirinç unu.cok.faydali.biey değil.

Meyve pureleri yoğurt dene

Ama sabah kalkar kalkmaz agliyosa emzirme. Al kucağına sakinlestir ek gidasini hazırla..

Anne sütü tokluk hissi verir aç bile olsa hissetmezmis. Ve bu yokluk hissi 4-5 saat olabiliyormuş. 

Benim oğlum.13 Aylik ve kesinlikle yemiyor şuan 9 kiloda 
0 oy
(1,353 puan) tarafından
Pirinç  ununu sademi veriyorsun canim ben icine meyve koyup birazda pekmez ekliyoruk öyle yiyor sebze puresi yap meyve puresi yap canim corba yap içine bebek ekmeği koy yaninda yogurt ver ben oyle yapıyorum benimkide 7 ay 20 günlük 
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Canim zaten ilk naslarda midelerini bulandirirlar pes etme *** *** vermeye caliss alissinn
0 oy
(44 puan) tarafından
Pirinç ununun bi faydası yok canım onun yerine normal ek gıda ver birde belki diş çıkarıyorsa yemek yemek istemeyebilir zorlama aç kalmasın yeter
0 oy
tarafından
Biberonda ek gıda verilmez canım pes etme yedirmeye caliscksn herkes geçiyor bu dönemden

İlgili sorular

+1 oy
6 cevap 100 göst.
31 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Rabisko (1,466 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 636 göst.
1 Ekim 2019 Diğer kategorisinde ❤ELOŞ❤ELOŞ❤ (1,424 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 67 göst.
13 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Bsrst (278 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 62 göst.