0 oy
546 göst.
Aile kategorisinde (14 puan) tarafından
Eşimle iki gün önce tartştık. Aslında haftanın 3 günü lüs 4 günü barışığız 7 yıldır evliyiz . bi kızm var 5aylıkta oğlum var. Eşimin işi eve yakın ve sık sık yemeğe gelir eve . saatleri esnek bi işi var ne zmn gelceği belli olmaz. İki küçük çocuğum var havalar çok soğuk dışarı her zaman çıkamıyorym anca annem gelecekte çocuklara bakacak o zmn çıkıyrm. Ve maalesef ihtiya ç olan ekmek ,yoğurt,yumurtagini şeylri elimden istiyorum. Yoğurtisterim 5 gün sonra alır ,yumurta isterim bi hafta geçer almz. Ekmek te sanki alamıyor gibi 2 tane alır 3 tane alır. Kendi bi oturuşta bir ekmek yer. Neyse iki gün önce sabah aynı anda kahvltı yaptık işe gitti 5 gibi geldi acıktım dedi yemek yedi yine işe gitti. 5 yasında kızım ve ben yemek yemek için saat 10 kdr elini bekledik ve kızım sesli msjls baba ekmek ve süt al gelirken dedi.elinde eve gelmeden başka bişy istiyrmsn dedi. Bende hayır dedim . eve geldiğinde elinde bir tane ekmek vardı. Süt almamış. O bir ekmeğide yedi . çocuk gece ekmek istedi ve evde kuru ekmek yok . bizde bu yüzden tatıştık. Ben ekmekte değilim,ama çocuğum ekmek istiyor ve ben çocuğuma yok diyorum çünkü yok. Ve bunu hep yapıyor. Siparişlerini getirmiuor bana parada bıkrakmıyor. Bide bana küstü ayrı yatıyor. Ne yapıyım bilemiyorum. Sürekli eksik bişyler var ve hep küsüz nerdeyse.

33 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Eşin cimri bencil ve merhametsiz ve sorumsuz senin anlatmama göre yazık çok üzgünüm
-Reklam-
+2 oy
(7,280 puan) tarafından
Sende o bitirmeden ayır canim hepsini.niye koyuyorsun ki önune yaptigi çok sacma almiyorsun bari para birak cok dusuncesiz 
+1 oy
(418 puan) tarafından
Eşiniz insanı verem eden cinsten... Cimri midir nedir anlamadım
(14 puan) tarafından
Evet kesinlikle cimri ve sanki çocukltınada acımıuor
(418 puan) tarafından
Bu tip insanlar pek degişmez.
İmkanınız olduğu en kısa vakitte bir işe girin çalışın bence. başka bir çözüm göremiyorum.
(14 puan) tarafından
Hayatımın tek pişmanlığı ni işimin olmaması
0 oy
tarafından
Haklsin. Canım ne diyim bilemedim ki 
0 oy
(119,499 puan) tarafından
bana gore sen haklisin
0 oy
tarafından
Canım bak başta sıkuntı 7 yıldır evlıyım diyorsun 4gunu küs 3 günü barışık 2 tane cocuk olmaz çocuğun yıyecegı ekmegı düşünmeyen adam baba olamaz yanı, zıkkım yesin ya 
(799 puan) tarafından
Of çok kötü gerçekten ekmek nedir ya çok ayıb
0 oy
tarafından
Sende hiç para yok mu canım kendin al ona muhtaç olmadığını anlasın
(14 puan) tarafından
Eskiden oluyordu şimdi inan 15 TL var ve iki çocukla çıkamıyrum ki. Bebeği soğukta çıkaramıyrum diğerinde küçük çok zor oluyor.
tarafından
O zaman cebinden para al vermek zorunda zorla al
0 oy
(4,998 puan) tarafından
Yüzde yüz haklısın  işte bu yüzden kadının ekonomik özgürlüğü olması lazm . Bu kocalara muhtaç kalinmasin diye
(4,089 puan) tarafından
Canım evet ama bunun ekonomik özgürlükle de alakası yok çok sinir bozucu paran varsa bu adam eve alınmaz zaten çocuğuna süt almayıp kendine ekmek alıp gelen adam baba değildir eve onu koyacağıma bi çam ağacı alır koyarım daha iyi çocuk bu ya karnını doyurması için sana muhtaç valla gece gece sinirlerim bozuldu sabah işe gideceğim uykum kaçtı
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Ya hadi seni düşünmüyor insan nasıl çocuğuna süt almaz ya sen iyi susuyorsun kıyametler kopar evde zıkkım yer valla o ekmeği yiyemez çocuğuma sütünü alıp gelmeden 
(14 puan) tarafından
Ağladım böle olunca da bana çok etkilendim ya diyor. Umursamıyor yani
(4,089 puan) tarafından
Çok kötü insanlar var ya hala aklım almıyor insan nasıl süt isteyen çocuğuna almadan gelir gece ekmek isteyen çocuğu ekmeksiz bırakır ailene söyle bence aç bırakıyor süt almıyor de utanır belki vicdansız
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Haklısın valla ne diyim gıcık kapıyorum hem cimri hem uyuşuk kocalardan insan kızı istedi diye alır be ne biçim insan 
(14 puan) tarafından
Bende annemde babamdan öle gördüm. Benim babam olsa saat kaç olsa gider eksik neyse alır sırf canımız çekti diye bile gider alırdı . bu adam temel ihtiyacı almıyor ve söyleyince de utanmıyor.
(1,785 puan) tarafından
Arsız olmuş ozaman şükür abim kardeşlerim babam ve eşim hatta annem bile ne istesem alırlar hiç yok demezler ailenden iste canm çocukların için çünkü cimri insan düzelmez
(14 puan) tarafından
Ailem zaten sürekli herşeyi alıp taşıyor. Utanmıyor yiyor onları. Ama ben utanıyorum ,onun yemesini layık görmüyorum ve ekstara bişy istemeye utanıyorum ailemden
(1,785 puan) tarafından
Ailenden utanma canm aileden utanilr mi hele ki bu kadar destek oluyolarken ailenin aldıklarını sakla çocuklarına verme eşine
(14 puan) tarafından
İnsan eşi tarafından onurlandırılmak istiyor. Böle kendimi aşağılık hissediyorum
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Yani tabikide sen haklısın en iyisi aylık büyük alışveriş yapın evde herşey bulunsun ekmeğide sürekli fazladan alıp buzluğa at
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Üzüldüm  çocuk ekmek istiyo yok  gelen ekmegi kaldir sakla sorarsa çocuk la ben yedim veya çocuğa sakladim de  ayy gıcık sey sinir oluyorum  ayy benim esime ben eksik şu desem adam camera acar aklina gelir bak askim istediğin varmi der  oysaki bebekden once kendim alırdım simdide getirden alirim hava guzelde oglumla giderim esim yoldan gelince agir olanlari ona aldiririm  adamin cimrisi Çekilmez yardimcin olsun canım yemek yapma ihtiyacıni karşılamayan adami besleme 
(14 puan) tarafından
Aç kalmaya gelemiyor. Aniden çıkar gelir yemek dere olan dan mutlaka yemek yaparım yemeksiz kalmaz ev . yer çeker gider .
(5,953 puan) tarafından
Benim eksigimi almayan adama yemekde yapmam herseyden once evladina ekmek getirmesini aliskanlkk haline getirsin yemek yemegi degil taviz sizde vermeyin bence.
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Maaş ne kadar alıyor
(14 puan) tarafından
Sorun para değil serbest çalışıyor. 8 ,10 bin kazanıyor. Hep biriksn istiyor. Ev alacakmş
tarafından
Yavrusunu ac birakan adamın parasiyla o evden hayr gelmez. Zıkkım yesin ******** köpek
(2,165 puan) tarafından
Tamam yine birikim yapsin ama evden yemeden içmeden de kesilmez mecbur essek gibi alacak evi arabayı bahane etmesin
0 oy
(338 puan) tarafından
sen haklisin.insallah hatasini anlar
0 oy
tarafından
ben de cimriyim ama bu cimrilik değil bu bile isteye size eziyet çektirmek. kocaman süt almasına gerek yoktu, pipetli küçük kutu süt de alabilirdi ama almamış. hadi dalgınlığına geldi diyelim ya da cidden 1 ekmeğe parası vardı, o zamana kadar ki sorumsuzlukları ne oluyor? sizi hiçe sayıyor. ele muhtaç bırakıyor. siz de çocuklarınız için susmuş susmuş sonunda patlamışsınız çok güzel ama sadece bu olaya değil, senelerdir çektiğiniz eziyete kızın. çocuklarınıza çocukken bile bakmıyor ilerde hiç bakmaz. ne çocuklarınızın sözde bi babaya, ne de sizin sözde bi kocaya ihtiyacı yok. bize söylemesi kolay, çıldırdın mı boşan, nafaka davası aç. belki dersiniz o kadar yıldır evliyim, evimi mi yıkayım ama cidden ortada ev yok ki evi yapan ailedir. 
(14 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
soğudum.
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Böyle şeyleri okudukça bazen stresten eşime haksızlık ettiğimi düşünüyorum bazen gider tatlı seviyorum süt içiyorum diye 10 kilo süt alır yoğurt kendimiz yapıyoruz ve 4 kişilik aileyiz bende bana çiçek almıyosun diye trip atıyorum insan yavrusunu düşünmezmi ya yazık ki böyle adamlar baba sıfatı alıyo mademki 1 tane aldın al yarım ekmek ye o zaman diyemedinmi
0 oy
(621 puan) tarafından
O evi onun başına yikardim o ekmeği ona yedirmezdim ge.ri.zeka li mi o ya sinirden ve üzüntüden uykum kaçtı ya yavrucaga çok üzüldüm keşke aynı yerde olsaydik  sanada kıyamam anneler hiç üzülmesin istiyorum
(14 puan) tarafından
Bi kez olsa bişy değil bunu hep yaşıyoruz. Bide yokluktan da değil. Daha içim çok dolu ama kimseye anlatamıyorum
(621 puan) tarafından
Canım bu durumu aranız iyiyken konusmayi dene olmadı ailenin yanına git bı kaç gün arama sorma bakalım tepkisi ne olur ama önce konuş anlat baktın anlamiyor benim çocuğum yiyemiyosa o yemekleri alır dökerim o da yemesin bu ne y merhamet yoksunu erkek musvvettesi adam olmayı öğrenir tez zamanda inşallah
(14 puan) tarafından
Evde lohusayken bile böle küstüğümüzde arayıp sormadı,beni sormuyor çocuklarınıza sormuyor. İyi günde de 10 kere arar napıyon napıyon diye
0 oy
(481 puan) tarafından
Sen haklısın tabii ki canım. Seni tanımam etmem ama o yavrucağın ekmek istediği yerde içim cız etti o kocan olacak hanzonın boğazından nasıl geçti acaba
(14 puan) tarafından
Adi işte. Bende böle adama afişin diyemeyen acizim .içim öfke dolu. Ve maalesef o öfkede çocuğuma yansıyor
0 oy
tarafından
Çok haklısın madem öyle yapacak şart koy her hafta sana 100 TL harçlık versin o ne öyle ekmekten sütten tasarruf yapiyo aklinca
0 oy
(1,887 puan) tarafından
kesinlikle sen haklısın canım çocuğun ekmek istiyor ekmek yani daha doğal neye ihtiyacı olabilir ki bir insanın bunu almıyorsa sorumsuzluk bu

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 400 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde Asyahatunnn (460 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 671 göst.
5 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Gaygqqgyahv 65344 (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 659 göst.
23 Nisan 2024 Aile kategorisinde Sezen (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 216 göst.