+1 oy
470 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (762 puan) tarafından
Uzunnnbayagı uzunn zamandır  markete gıtmıyordum aşı olmadıgım ıcın 6 ay vardır gitmeyeli neyse dun gıttık yemın ederım kendimıze luks bırsey almadık  oyle abur cubur tatlı VS yok sadece. Bır kaç kahvaltılık  anamm 560₺ verdık cıktık 13 parça şeye o kadar para verdik yağ alacaktık kalsın bırsey olmaz ben idare ederim dedım Rabbım asgerı ucretle gecınen 2 3 cocugu olup okutan çlara yardım etsin cok fenaydı

18 Cevaplar

0 oy
(3,599 puan) tarafından
Amin amin insanlar perişan valla
-Reklam-
0 oy
(2,565 puan) tarafından

Valla canım bizde geçen gün yaptık kuru bakladan sebzeye herşeyi almış eşim 1200 tl vermiş ilk evlendiğimde bunları alınca 500 tutardı çok derdik 

Eşim tembih etti bir benden bişe isteme diye :( asgari ücretli değiliz ama bi salatalığın kilosunda 20 lira olmaz yani 

(3,823 puan) tarafından
Ne 20 si kız 35 lira
0 oy
(5,507 puan) tarafından
Amiiin canım çok zor şimdi ki geçim Allah sonumuzu hayır etsin
0 oy
(119,355 puan) tarafından
1 kilo kasar 90 tl olmus ucmus hersey yaa
0 oy
(846 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Herşey ateş pahası bişey alincak gibi değil.  Ben gecen sene 100 TL'ye baligindan sebzesinden yoğurdu peyniri dolabı dolduruyordum.   Dün pazara gittik 150 TL'ye üç salatalık 10 patates 10 domates biraz soğan aldık çıktık yemeklik bişey yok ortada. Biz iki kişiyiz şu an hamileyim. Çocuğu olanlqra Allah yardım etsin gerçekten onların ihtiyaçlarıyla birlikte çok zor hersey
(762 puan) tarafından
Yemın ederım et, peynır, tavuk, sut, yumurta, bakliyat aldıklarım arasında yok Allah yardımcımız olsun
0 oy
tarafından
durmak yok zama devam
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Hiç bişi olinmiyorya bi koli kucük sutlerden aldim 80 tl ydi baybi turku bezini 5 numara olani 48 tane icibde 40 tl ye aliyordum su an 60 tl olmu icinide 40 tane yapmişlar hep fiyati uçurmuslar hem içini azaltmişlar inan zarzor geciniyoruz oda artik abur cubur eskisi gibi almiyoruz tatli malzelerini almiyoruz bunlara ara verdik  ya çünko inan olmiyor yani
0 oy
(1,850 puan) tarafından
İş yok,güvenlik yok,hukuk yok...

Neydi adil olan ? Özgürce yaşamak mı yoksa yaşamın ta kendisi mi 

İster memur ol ister askeri ücretli Türkiye'de geri kafalilar çok olduktan sonra sen o zamları ödemeye mahkumsun 
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Dun gittik sadece kizlarima okul icin bir koli sut bir koli meyve suyu birde keke aldik 350 yi gömduk geldik
0 oy
(11,309 puan) tarafından
Amin canım amin geçen eşim de almış gelmiş eksikleri o da bin TL tuttu dedi inandım valla bu zamlardan sonra ama doğrusu 500 civarı bizim de şaka yapmış ama o bile çok yani Allah herkesin yardımcısı olsun çok zor
0 oy
tarafından
Malesef öyle bizde geçen gün yaptık 3250 tuttu hersey cok pahalı 
0 oy
(492 puan) tarafından

Bende dün gittim bende 2 yıldır gitmiyorum bi düğünden sonra evin alışverişine gittim:) dünde 16 parça şey 1500 den fazla tuttu 1500 kadar saydım gerisini sayamadım:)) askeri ücret geriye kaldı 500 tl yakıtta duruyor daha

0 oy
tarafından
Biz su an o durumdayız nerden keseceğimizi bile bilmiyoruz çünkü keyfi aldığımız bir sey yok 
0 oy
(571 puan) tarafından
Allah yardim etsin yine var biz alabiliyoruz peki olmayan ne yapıyor gercekten cok zorrr türkiyeye üzülüyorum 
0 oy
(7,618 puan) tarafından
İki aydır millet kan ağlıyor bu zamlardan:(
0 oy
(14,428 puan) tarafından

Markete girmeye korkuyorum ben artık,kendimi soyulmuş kuru soğan gibi hissediyorum :'(

0 oy
(3,823 puan) tarafından
Biz de dün eşimle onu kunuşuyorduk eskiden 20 liraya 4 5 tane tavuk alırdık şimdi küçük bir paket parçasını alamıyoruz diye markete her girmem 100 lirayı buluyor yeminle

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 416 göst.
23 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Misafirrrrrr (176 puan) tarafından soruldu
+1 oy
23 cevap 1,092 göst.
28 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Eymir (718 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 105 göst.
19 Nisan 2024 Kültür-Sanat kategorisinde Havin06 (2,110 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 109 göst.
5 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Pamuk prenses (810 puan) tarafından soruldu

380,334 soru

11,388,120 cevap

34,892 kullanıcı

...