+1 oy
510 göst.
Diğer kategorisinde (1,148 puan) tarafından
Oğlum 2 buçuk yaşında. Bezleniyor hala. Bir süredir halıya yüzüstü uzanıp pipisini sürtüyor sonrada bezini çekiştiriyor. Neden olabilir? Doktora danışıcam birkaç gün sonra . Ama sizlerede sormak istedim karşılaşan var mı böyle bir durumla ne yapmamı önerirsiniz. Kızıp azarlamıyoeum yapma falan demiyorum dikkatini dağıtmaya çalışıyoeum ama bir de küçük bebeğim var bu yüzden her zaman yanında olamıyorum yada her zaman dikaktni dağıtacak durumum olmuyor maalesef. Nedendir ne yapmak lazımdır yaşayan nedenini bilen çözümü olan varsa paylaşırsa sevinirim...

15 Cevaplar

+2 oy
tarafından
yorum yapani azaelamislar ama boyle bir durum var seminerine katildigimdan biliyorum cocuk cinsel organindan haz almayi kesfetmis bir sekilee bilincli dil mesela bu alt degistirirken annenin silmesinden kaynakli kesfetme bile olabiliryormus.. iste bu duygu hosuna gittigi icin yapiyor tabi ki cocuk buu bunun cinsel bisi oldugunu bilerek yapmiyor, sadece hosuna giden duygu icin yapiyor.. bu durumu duzeltmek icin de psikolog tepki verilmemesini gel cocugum sunlarla otnayalim aa bak surda ne varmis gibi dikkat dagitarak bu durumu unutturmak gerektigini belirtmisti..
(4,889 puan) tarafından
Doğru cevap burda +
-Reklam-
+1 oy
(9 puan) tarafından
Cinselliğini kesfediyordur çünkü 
(9 puan) tarafından
Bende öyle biliyorum çoğu yerden okudum bu konuyu hatta sosyoloji de bu konuya yer verilir çocuk eğitiminde gayet normal birşey ama tabiki bazı durumlarda abartı olanalr var Allah korusun
(9 puan) tarafından
Bende çoğu kişide rastladım bu duruma cocogunda hatta bı tanıdığım çocuğu dovmustu bu yüzden pis sapik mi olavak ilerde diye çok saçma düşünceler de var çocuk onun o anlama geldiğini bilmiyor ki haz duyuyor hoşuna gidiyor fark ettiği için yapmak istiyor
(1,439 puan) tarafından
Boyle tepkiler vermek yanlis mis zaten dövmek kızmak
(9 puan) tarafından
Aynen çocuk onu bilmiyor ki zaten ne amaçla yaptığını
(1,439 puan) tarafından
tabiki onlar bilmiyor masum yavrular
0 oy
(1,191 puan) tarafından
Kaşıniyordur canim
(1,148 puan) tarafından
Sürekli mi:/ yaklaşık 1.5 aydır yapıyor bende kaşımıyodur gecer diye bekledim geçmedi
0 oy
tarafından
Bezden çıkar rahatsız oluyordur
(1,148 puan) tarafından
Havalar soğuk halıları kaldırmak sürekli pelinde dönmek gerekiyor ve dediğim gibi bebeğim var bu yüzden yazı bekliyorum. Bu dueumdan sonra denedim aslında ama hazır değil gibi geldi sürekli kaçırdı akşam
tarafından
Canım benimde oğullarım var böyle yaptıklarını hiç görmedim
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Artık bez istemiyor olabilir canım çişe alıştır bence 
(1,148 puan) tarafından
Alıştırmayı denedim sadcee bir akşam hani hazır mı diye hazır değil gibi geldi malum havalar soğuk halıları falan kaldırsam hasta olur diye yazı beklemek istedüm. O akşam bikaö def altını ıslattı sürekli üst değiştir vs hasta oldu hemen :/
0 oy
tarafından

Bu yaşlarda olur 3 yaşından 7 yaşına kadar devam edebilir kendi bedenini keşfediyor cinsel organlarıyla oynayabiliyorlar ama iyi yapıyorsun bu zamanda kizip bağırmak doğru değil zaten güzel dille böyle yapmaması gerektiğini soyle dikkatini dağıtarak iyi yapıyorsun geçici birşey zaten :)

(1,148 puan) tarafından
Geçmez diye korkuyorum hani başka odada oluyorum bebeği uyutuyorum gittiğimde o halde görünce ister istemez bi üzülüyorum :/
0 oy
(9 puan) tarafından
Kızdığın zaman zaten senden gizli yapamaya başlar tabi eğer konuştuğumuz şeyse ama yinede bi doktora sor götür belki başka bir durum vardır bilemeyiz tabiki ama genelede çocuklar o yaşlarda yapıyor benim yigenim de yüz üstü sallanmak isterdi sütünurdu çünkü kesfediyorlar ama yaptığın doğru dikkatini dağıtmak 
0 oy
tarafından
Mantarı vardır belki o yüzden kaşınıyordur ihmal etmeyin
0 oy
(421 puan) tarafından
Çocuk cinsel kimlik kazanıyor zamana bırakın bitecek o dönem 
0 oy
tarafından
Cinselligi öğreniyor da ondan 
0 oy
(119,381 puan) tarafından
yaa cinsellikle alakali yada bezi birakmak istiyo
0 oy
tarafından
Erkek kardeşim de yapardı aynısını 1 sene boyu annem ne yaptıysa unutturamadi. Dokrora götürdü de meğer çocukta kireçlenme olmuş. Aşırı kaşıntı yaparmış. Bı şişe surup ile geçmiştu tüm sorunu
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Benim oglumda suan 3 yasında bezdennaçtıgım zamanlar pipisiyle çok oynardı yapma derdim o daha cok yapardı hatta bazen baktgmda sertleşmiş bile oluyodu bende dikkatini dagıtarak unutturdum canm suan 3 yasını 1 ay falan geçti
0 oy
tarafından
Cocuk masturbasyonu diye geciyo instagramin varsa ali fuat serpenin sayfasina bi bak yoksa da doktorunla konus o seni en dogru sekilde yonlendirir

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 323 göst.
7 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 220 göst.
19 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,047 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 50 göst.
29 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Smsnur (129 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 318 göst.