0 oy
634 göst.
Aile kategorisinde (515 puan) tarafından
Ben 22 yaşında evli bir bayanım. Çalışmıyorum ve kendimi çok değersiz hissediyorum. İyi bir eğitim alamadım babam çalıştırdı beni okuldan ayrıldım. Eşimle çalışırken tanıştım ve beraber çalışıp evlendik. Evlenince 1 yıl sonra hamile kaldım hep çocuk tedavisi ile geçti 1 yıl. şuan hamileyim. para kazanamadıkça da kendimi "sadece tüketici " olarak görüyorum. Aldığım herşey, yediğim içtiğim herşey gözüme batıyor. Suçlu hissediyorum. Ben küçükken babam 1 kişi kazanıyor 5 kişi ( ben, annem ve kardeşlerim)harcıyor iyi valla. Bu nasıl iş derdi. bende hep çalışmam gerektiğini düşünüyordum o zamanlar şimdi annem 47 yaşında oda çalışıyor acaba yanlış mı düşünüyorum lütfen yargılamayin çalışmak istiyorum ama şuan hamileyim öncesinde de çok iş baktım ama eğitim olmadığı için düzgün iş bulamadım benim gibi düşünen var mı acaba. Mesela kendime bişey alırken bile en ucuzunu almaya çalışıyorum yük olmak istemiyorum eşime yük mü oluyorum bı defasında da eşim yediğin önünde yemedigin arkanda demişti bana o lafda beni çok etkiledi acaba yanlış mı düşünüyorum 

27 Cevaplar

0 oy
(3,281 puan) tarafından
Evlenmeden önce bende çalışıyodum düğüne 2 ay kala bıraktım 4 senedir  çalışmıyorum  aklıma hiç böyle şeylerde gelmedi kuzum neden yük olasın  ki eşine
(515 puan) tarafından
Bilmiyorum sanırım kavga sırasında insan ağzından cikanlari bilmiyor o gün bana bütün gün evdesin dedi biraz alınganlik yaptım :)) ama nisanliyken çok çalıştım bana evlenince çalışma dedi zaten bebeğimiz olacak diyor dl
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ay kız içim daraldi o ne öyle yük bilmem ne .esin evine sana bakmak zorunda
(515 puan) tarafından
Yaa teşekkür ederim postu iyi ki açmışım kendimi çok suçlu hissediyordum:))))
tarafından
Eşin sana bunu hissettirmiyorsa aklına bile getirme,ona cocuk dünyaya getireceksin yemek is yetmez mi ya:-D
(515 puan) tarafından
Çalış demedi hatta çalışma dedi eşim zamanında çok çalıştım oda biliyor bebeğimiz olacak ona bak diyor ama bazen sanırım kavga sırasında insan ağzından cikanlari bilmiyor bütün gün evdesin deyince de o gün zoruma gitti veya fazla alınganlık yapıyorum
0 oy
(1,364 puan) tarafından
Kucuklugunden beri sana calişmayana ekmek yok lanse edildigi icin ondan dolayi sucluluk duyuyo olabilirsin. Bekarken calistim3-4 yil kadar. Ailem 1 kuruşuma karismadi istemedi. Evlendim, sehir degisikliginden isi biraktim. Iş aramaya basladim ve hamile kaldim. Eşim sigortami odüyor. 8 yildir calismiyorum. Ama kendimi hic tuketici olarak gormuyorum. Cunku eşimle bunun lafi hic olmuyo. Aksine o der ben kimin icin calisiyorum cocuklarin sana ihtiyaci var diye. Calismayada ihtiyacimiz yok belki ondandir. Cocuk bakmak bence baslibaşina bir is zaten. Evin işı gucu derken disarida calissam bukadar yipranmam, yorulmam. Koca parasi yemem diyenide anlamiyorum. Her b.ku yemisiz beraber de  is paraya mi gelince sorun olmus :) Kendi kocamin parasini yedigim surece sikinti yok. Sonucta o da o parayi benim fedakarligimla kazaniyor ;) ;) 
(515 puan) tarafından
Ya iyi ki buraya böyle bir post açmışım dedim kendi kendime çünkü kendimi suçlu ve yük olarak görüyordum. Çalış demedi hatta çalışma dedi eşim zamanında çok çalıştım oda biliyor bebeğimiz olacak ona bak diyor ama bazen sanırım kavga sırasında insan ağzından cikanlari bilmiyor bütün gün evdesin deyince de o gün zoruma gitti veya fazla alınganlık yapıyorum
0 oy
(2,980 puan) tarafından
Çalışıyorum memurum. Bende evde olmak istiyorum şuan doğum iznindeyim ama az kaldı başlayacam iş ev bebek çok yorucu gece uykusuz gündüz uykusuz bi maddi açıdan iyi istediğimi yapıyorum az harca idareli kullan diyen yok 
(515 puan) tarafından
Evet maddi olarak rahatsın belki ama çok yoruluyorsun ❤️ Allah kolaylık versin
0 oy
(162 puan) tarafından
Çalışmıyorum ev hanımıyım yani. zaten eşimde çalışmamı istemiyor. Kendimi yük gibi hissetmiyorum asla. Sende kedini yük gibi hissetme canım 
(515 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım ❤️
0 oy
(293 puan) tarafından
Devlette hemsire olarak çalışıyorum şu an ücretsiz izindeyim haftaya dönüyorum ise ama icim sızlıyor resmen dönmek zorundayım çünkü evimizin borcu var esimin maaşı yetmiyor ama küçücük bir imkanim olsaydi en azindan 3 4 yaşına kadar cocuklaarimi kendim büyütmek isterdim bence sende öyle düşünme esin gerek yok dediyse istediğini alabiliyorsan buzdolabin boşalmiyorsa sosyal hayatınız da az çok varsa bebeğini büyüt derim
(515 puan) tarafından
Çok şükür evimiz var eşim kendi işini yapıyor çalış demedi hiç oda çocuğu buyutmemi istiyor zaten ama bazen eşim bütün gün evdesin deyince aliniyir veya gereksiz bi alınganlik benimki Allah sizede kolaylık versin
0 oy
tarafından
Calisan biriyim. Suanda dogumdan dolayi izindeyim tam 8 aydir evdeyim ve bu surecte anladim ki ev hanimligida hic kolay bi is değil yani kendini sakin degersiz fazlalik yuk gibi gorme. Esinde böyle bi imada bulunmamistir ama malum hamilelik hormonlari alingan oluyoruz. Ama sorarsan ki calismak mi diye tabiki calismak cok guzel. Ayaklarin yere saglam basiyor gelecek kaygin olmuyor. Kendi parani kazanmak evet güzel ama bu calismayan kadini ise yaramaz degersiz yapmaz. Ne karar verirsen ver kadin hep ureten cabalayan bi varlikm çocuk buyutuyoruz bikere bi birey yetiştiriyoruz daha ne olsun. 
(515 puan) tarafından
Çok haklısıniz bazen eşim bütün gün evde oturuyorsun diyor belki ben gereksiz bir alınganlık yapıyorum ev işleri çok zor

İlgili sorular

0 oy
49 cevap 688 göst.
9 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 923 göst.
18 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Hillll (606 puan) tarafından soruldu
0 oy
45 cevap 668 göst.
1 Ekim 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 571 göst.