0 oy
246 göst.
Aile kategorisinde (1,017 puan) tarafından
Kızlar en başından anlatayım sezeryan doğum yapıcam diğer aya eşimin ailesi ve kendi ailemde uzaklar ayrı memleketlerdeyiz annem dedi doğumundan 5 gün önce falan gelirim işini görürüm dedi kayınvalidemle konuştum o da annen başta gelsin 10 gün o kalsın sonra ben gelip 10 gün kalayım dedi bu arada iki tarafında ilk torunu kayınvalidem gilin de tek çocuklarının ilk torunu olucak bende ikiniz gelin dedim doğum yaptıktan sonra görün kucağınıza alın ikinizinde torunu ve tek tek olursa ikinizde çok yorulursunuz ikiniz olun biriniz benle bebekle diğeriniz temizlik yemekle gelen gidenle uğraşın dedim yorulmazsınız böyle olsa mahvolursunuz dedim onlar beni düşüneceğine daha ben onları düşünüyorum neyse kayınvalideme de yine 10 gün kal rahatsız olursam annem biraz daha kalır dedim senin tam toparlanman için diyorum dedi halbuki hamileliğim başlarında düşük tehlikem vardı tuvalet harici kalkamıyordum yanıma geldi güya hiçbir iş yapmadı ağır kova vardı onu bile bana taşıttırdı üstüne kayınbabamı yeğenini almış gelmişti zaten hastayım sen bana bakmaya mı geldin benmi sana hizmet etmeye eşimde gördü anne çocuğa birşey olursa senden bilirim beni daha göremezsin dedi aynı gece ambulansla kaldırıldım yatışım yapıldı  annesi yataktayım hemen diğer gün gitti bilmiyorum iyimi düşünüyor kötümü düşünüyor o yaptığından pişman mı oldu kötüye de yormak istemiyorum ama aklıma o günler gelmiyorsa değil anlamadım gitti açıkçası siz olsanız naparsınız? 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kimne zaman istiyorsa o zamana gelsin sende kimseye güvenme kendi başının $adresine bak bence 
(1,017 puan) tarafından
Öyle yapıyorum zaten herşeyimi o yüzden tamamladım 10 gün sonra gelip benim sinirimi bozacaksa o kötü işte bende dayanacak biri değilim
-Reklam-
0 oy
(119,268 puan) tarafından
kendi kendine bakmaya calis kimseyede guvenme
(1,017 puan) tarafından
Aynen öyle valla ondan herşeyi hazırladım şimdiden
(119,268 puan) tarafından
ozel degilse neden sezeryan olcan
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Deli misin sen ya. Aynı şeyi yaşadım . Bnmde riskim vardı kaynnam geldi 12 de kalkar yemeğe kadar bana yaptırır oğlu gelince de çok yoruldum diye ağlardı. Doğum yaptım annemlerde o da geldi. Yanında iki oğlu bı kızı. Gelini torunu kim varsa alıp geldi. Misafir gibi oturdular. Bn doğum yaptım ertesi sabah annemle onlara yemek yaptım..annem dayanamadı biz gidek onlarda gider dedi. Annemle babam gitti. Onunda çocukları gitti kendi kaldı. Bana hayatı zindan ettti. Hiç biseye yardım etmedi pislik. Şimdi yine doğumum var kaç kere risk atlattım ölürüm Allah gelmesin dedim. Kaç kere geleyim dedi yok bn hallediyorum dedim. Şimdi doğumda annem gelecek 10 gün kalacak. Evi işi o halledecek. O gittikten bı hafta sonra ona gel dicez. Hiç gelemzse bnm için daha iyi. Gelir gelmez hastalnir hastane hastane önü dolastirir kocam. Benle.ilgilenecegine o ilgiyi çeker üstüne. Bnce gelmesin. İş yapmaz stres yaparsın. Bn onun stresiyle yorgunluktan sütüm geldiği gibi kesildi bnce o riske girme .seni gerecek kimseyi isteme yanında
(1,017 puan) tarafından
Neden bunlar böyleler gerçekten iyi gelseler nolur yani benide pişman etti geldiğine bende düşünüyor sandım beni Bi geldi 3 gün kaldı ama 300 gün gibiydi eşimin yanında da aynıydı eşim dur sen yapma ben yaparım diyince kalkıyordu eşim işe gidince de ben yapıyordum hep yani gönül ister ki ikiside görsün ama bana görüntülü de görürüm diyince daha ben ne diyeyim birde kendi annesinin ismini koymamı istiyor o daha sinirimi bozuyor
(1,297 puan) tarafından
Aynı şeyleri yasamisizi. Bence hiiic gelmesin bırak uzak dursun. Şimdi bn istemiyorum ayrı ayrı tüm çocukları arıyor ne zaman gelsin gönderelim diye. Diyorum bı annem gelsin gitsin öyle. Onla mi ugrasacam . Gördüğümde bile sinir oluyorum..doğum yapıp onla mi ugrasacam.durmadan karnim.ac hastayım deyip deyip duruyor
(1,017 puan) tarafından
Ya baktım toparlandım hemen anne ben iyiyim boşa gelme derim yazın biz geliriz derim çocuklarıda usanmışlar demekki elinden benim eşim tek çocuk bende tek gelini insan derki ben iyi olayım hep bizden başka bizim onlardan başka kimimiz varki kendi de diyor kaynanam böyle şöyleydi madem öyle niye bana yapıyorsun
(1,297 puan) tarafından
O öyle görmüş sende gör istiyor işte.
0 oy
(616 puan) tarafından
Canım sen kendini ve bebişini düşün onlar istediği gibi gelsinler Allah tamamına erdirsin inşallah sağlıkla al kucağına inşallah 
(1,017 puan) tarafından
Öyle yapıyorum valla o yüzden herşeyimi hazırladım eşimin de iznini o zamana aldık annemde olur artık toparlanırım yani gönül böyle istemezdi ama vardır her şerde bir hayır
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Kim ne zaman isterse o zaman gelsin kayinvaliden oyleyse annende cok yorulur bu sefer gerekirse anneni sonradan yine cagirrsin sen kendini annen yanindayken toplamaya bak
(1,017 puan) tarafından
Doğru diyorsun annem daha perişan olur lafı sözü olmaz en azından kafamız rahat olur öyle yapayım çok teşekkür ederim
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Emin ol bı hafta sonra gitsinler diye yüzlerine bakacaksın. En azından ben öyle yaptım. Kaynanan kendini bildiği için hemen gelmek istemiyor demekki. Bencede kimseye güvenme bı an önce toparlanıp kalkmaya bak. 
(1,017 puan) tarafından
Düşük riskim olduğu zaman gitmeleri için dua ediyordum 3 gündü ama 300 gün gibi geldi bana bende öyle düşünüyorum annemle yan yana olursa laf durmadan sokar annemde sabırlı biridir ama tersine giderse rezil eder belkide ondan gelmek istemiyor.
0 oy
tarafından
Ben annemdeyim şuan haftaya doğum var ama annemle tartıştık mesela Bir hafta anca durup gidecem uğraşamam dün ağladım bugün şuan yanımda oturmuş öyle duruyo günaydın bile demiyor ben trip yemeye laf yemeye mi geldim
(1,017 puan) tarafından
O da düşün öz ve öz annen ya kaynana 10 gün sonra gelse heralde ben kafayı yer çıldırırım sende sabret olsun biran önce evine git bu zamanda minnet etmiyceksin valla sanki keyfimizden gidip kalıyoruz
0 oy
(12,995 puan) tarafından
Hiç çağırma zorla olmaz kız bırak kim ne zaman istiyorsa o zaman gelsin 
(1,017 puan) tarafından
Öyle yaptım baktım haklı haksız herşeyi diyorlar bende siz bilirsiniz o zaman dedim annemde zaten gelmesini istemiyor başta herkes kendisini düşünür tabi
0 oy
tarafından
Ikisi birden gelmesin valla 3 dünya savaşı çıkar hee
(1,017 puan) tarafından
Valla ikiside normal değil kaynanam korkak ama dilbaz annemde korkmaz ama sessiz patlarsada fena patlar ben anca onları hasta halimle ayırayım
0 oy
(82 puan) tarafından
Benim kayınvalidem de aynı böyle ağustosta doğum yaptım 5 kere anca gelmiştir onlarda da 2 saat misafir gibi yemeğini yiyor çayını içip oturup gidiyor. 

Annem 6 aydır kendini parçaladı resmen. 
(1,017 puan) tarafından
Kıyamam ya annelerin ayağına taş değmesin benimde annem öyle düşünür eder ama biz başkasına el olunca daha doğrusu onlar öyle görünce insanın zoruna gidiyor insan değilmişiz gibi muamele yapmaları özellikle kendileri sanki o yoldan gelmediler ne diyelim mesafe mesafe mesafe en önemlisi
(82 puan) tarafından
Öyle valla canım sonra birde konuşurlar yaptım ettim diye. En güzeli mesafeli olup kendi işini kendin yapmak. Annen gelebildiği zamanlar gelsin zaten 3-4 ay olunca bebe kendini oyalıyor. İşler daha kolay halloluyor.
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Anlatmana bakılırsa da erken gelirse sen birşey yapamayacaksin haliyle bütün iş annenin sırtına kalacak kadın birde onunla uğraşacak bence sonradan gelsin hem sende biraz toparlanmis olursun 
(1,017 puan) tarafından
Evet evet kadın zavallım banamı yetişsin onamı en iyisi en azından rahat olur hemde annem olursa kötü durum olsa bile anneme söylerim onun olmaması daha iyi
0 oy
(1,439 puan) tarafından
Canim eger eşin skinti yapmazsa once kendi aile n gelsjn sonra kaynanan gil gelsin hepsi bir arada olunca belki annelerin arasında da problem çıkabilir 
(1,017 puan) tarafından
Eşime kalsa hiç annesini getirmiycek biliyor çünkü annesini evet annesi biraz laf sokmayı seven Bi tip annemde 1 der 2 der 3.ye patlar bende daha birşey demedim daha o laftan sonra nasıl biliyorsa öyle yapsın
0 oy
(3,599 puan) tarafından
En güzeli senin bakman eşin yardımci olur sana onlar bı kaç gün kalıp gitsinler 
(1,017 puan) tarafından
İnşallah yaa ayy rabbim hepimizin sağsalim kucağına aldırır inşallah eşinden başka iyi anlayan zor olur zaten hani sen dersin o yapar annen de olsa iyi olurdu da o da köy gibi yer zor olur gelir inşallah o da yanına
(3,599 puan) tarafından
İnşallah canım annem şuan burda aslında tam doğum zamanı köye gitmesi gerekiyo her sene öyle yaparlar babam tek ya
Acaba zorlayip erkenmi getirsem annem daha gitmeden ☺️☺️
(1,017 puan) tarafından
Ahaha yok yok kız boşver zamanında gelsin minnoş annen olmasada koskoca dağ gibi eşin babası var bebişin yanında daha ne olsun.
(3,599 puan) tarafından
Aynen öyle Allah büyüktür
(3,599 puan) tarafından
Sağlıkla gelsin hepsi
0 oy
(183 puan) tarafından
Yararı olanı  getir 
(1,017 puan) tarafından
Anne eşin ve ailenden başka kimin yararı olur ki
0 oy
(45 puan) tarafından
Benim kendi annemi doguma gitmezden 1 gün önce aradım yarın sezeryana giriyorum anne diye bugun 50 günlük olduk hala aramadı beni nasıl oldun diye bakmaktan korkuyor galiba benimde zoruma gidiyor aramadım bende eşim yıllık izne cıktı dogumda o baktı bana kayınvaldem geldi 2 gün zor dayandık kayınvaldeme çok karışıyor eşim karışma diye uyarıyor evde gerginlik oluyor zaten yeni dogum yapmışsın kimsenin tavrını cekemedim 2 gün sonra kayınvaldem gitti 20 gün eşim ile kaldım hastanede de eşim vardı yanımda rahat ettim
(1,017 puan) tarafından
Hayatta bir kere birine muhtaç kalırsın onda da bunu yaparlar işte genel olarak hepsi böyle  elbet gün olur devran döner çok şükür toparlanmışsın en önemliside eşinin yanında olması sağolsunlar var olsunlar
(45 puan) tarafından
İnsanın kula muhtaç olması çok zor Allah kimseyi kendisinden başkasına muhtaç etmesin seni de tez zaman da kurtarsın toparla inşallah
(1,017 puan) tarafından
Aynen öyle valla Ayy inşallah yaa çok sağolun Allah razı olsun bende öyle istiyorum biran önce toparlanmak
0 oy
(628 puan) tarafından
Sezaryan sonrası birinin size bakması gerekmiyor. Yemeğinizi temizliğinizi yapan olsun yeter. Bebeğe zaten siz bakacaksınız. Yatarım diye düşünmeyin bol bol yürüyüp ayağa kalkacaksınız zaten. Hamileyken size anlattıklarınızı yaşatan kaynanadan beklentiniz olmasın bırakın ne zaman gelmek istiyorsa o  zaman gelsin hatta. Hiç gelmediği iyisi .  Annenizden daha iyi hiç kimse yardımcı olamaz size.
(1,017 puan) tarafından
Kesinlikle zaten öyle benim orda dediğim 1 kişi yorulacağına daha az yorulurlar üstelik ben olsam torunumu görmek isterim ya ama kendisi bilir yani ben annemin yanında daha rahat olurum bir özel durumum olur anneme ilk derim ondan önce gelmemesi daha iyi kadınında başı şişmez en azından sonra da ister gelsin ister gelmesin.

İlgili sorular

0 oy
44 cevap 880 göst.
16 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Birbebekmeselesi (338 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 128 göst.
0 oy
0 cevap 21 göst.
28 Şubat 2024 Aile kategorisinde Eceinn (104 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 145 göst.
23 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde clk38 (1,368 puan) tarafından soruldu

379,431 soru

11,357,714 cevap

34,835 kullanıcı

...