0 oy
257 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
......................

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kaç kilo canım bu bebek
tarafından
düzenlendi
.......
tarafından
Evet yaaa biraz düşük  Dr görüşsen böyle hastalık için filan deyilde sadece bunun için gitsen daha çok ilgileniyorlar bende büyük oğlum her hasta olduğunda derdim işte yemiyo yemiyo pek duymazlarsi bigun sadece bunun için aldım gittim tahlil filan yaptılar parazitler çıkmıştı ilaç verdilerdi bı bak istersen Dr
-Reklam-
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Benm oglumda 15 aylik malesef zorluyorum yoksa tüm gün aç kalır kahvalti ögünüde hic yok
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Ağlarken çocuğun ağzına bişey koyma Allah muhafaza. Zamanla açılır inşaallah.  Kaç kilo
tarafından
düzenlendi
.....
(4,889 puan) tarafından
Aç bırak canım. Kaç saatte bi yediriyorsun.
0 oy
(1,989 puan) tarafından
Zorlamam yemek isterse yer yemezse yemez zorladikca yemek iyice istemez canım 

Bende üstüne düşerdim doktora götürdüm gönlü olursa çorba yer patates kızartması makarna pilav yoğurt başka bişey yok 

Doktor bırak zorlama yemek isterse yesin istemezse yemesin ne yiyorsa onu yesin dedi 

Arada bı yumurta haşlaması gönlü olursa yer ustelemem eline alır yer vs istediği bişey oldumu ısrar etmedimmi nadirde olsa bı yiyor
0 oy
(551 puan) tarafından
Benim taktiğim şu kızım bir tane al bak istemezsen vermeyeceğim.Yemek zamanı ve hemen öncesinde meyve çerez vs hiçbirşey vermiyorum yemek zamanı yemeli tadına bakar illaki beğenmezse ısrar etmem başka çeşit yer şuan 31 aylık hiç sorun yaşamadım kendi de inat etmez.Zorlamayacağımı bilir tadına baktığı ve beğenmediği sürece tavsiye ederim.
0 oy
(9,679 puan) tarafından
Yeminlen aynı biz 5 aylıkken emmeyi aniden bıraktı 12 aylıkkenken mamayı aniden bıraktı pipetli sütlerle devam ettik yaşından bu yana 19 aylığız yeni yeni yemeye başladı inan 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Yemek iye zorlanmıyorum şükür ben ama yemek sitemediğnde bırakıyorum sevmediyse sevdiği şeyi veriyorum. İştah için polivit işe yaramaz pek soğuk sıkım karadut özü öneririm 
0 oy
tarafından
Valla canım benim kız 6 aylık 75 cc anne sütü veya mama fark etmez sadece  75 cc tek içiyordu sonra özel bi hastaneye götürdüm tahlilleri yapıldı doktorumuz zinco dalma vardı çok şükür iştahı açıldı yaa senden doktorundan iste eğer uygun görürse verir 
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Allahıma binlerce şükür ne bulsa yiyen, her sofraya oturan, her tabakta gözü kalan bir bebeğim var. 20 aylık..... Ama benimki de uyumuyor işte.... Hepsinin bir sıkıntısı var bu bebeklerin yaaaaaa
0 oy
tarafından
Valla aslaaaa zorlamam oturursa verırım oturmazsa gezerse kaldırırım soylerım oturunca yıcex dıye, yedıgınden de anlamıyor kı cocuk 
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Hiç zorlamadım kendi yemek isteği kadar yedi 

Kızım da 19 aylık ben hep yemeği bizimle beraber yemeye alıştırdım yemek hazır olunca onun önünede koyarım kendi dilediği gibi yer ben müdahale etmem sende öyle dene istersen 
0 oy
tarafından
Zorlanıyorum aç kalınca paşa paşa yiyor 
0 oy
tarafından
Ben yemediği zamanlarda bir saat arayla tekrar deniyordum oynatarak dikkat çekerek bir şekilde yediriyordum bebeklere kalsa 24 saat ac kalırlar o yüzden ben çok ısrarcı davrandim yemek konusunda iyiki de öyle yaptım çok şükür sağlığı ve değerleri maşallah gayet iyi 
0 oy
(15,366 puan) tarafından
Benim bebeğim de 20 aylık. İştahlı bir bebek değil malesef. Sebze et falan yemez. Makarna pilav yoğurt falan yiyor. Ama ben zorla yedirmiyorum. Zorla da yemiyor zaten. Kafasını çeviriyor ağzından çıkarıyor. Mümkün değil yani .  Zorla yedirmek iyi değil diyolar. Meyve yiyor mu? Bizimki meyve sever bereket 
tarafından
düzenlendi
.......
(15,366 puan) tarafından
O iyi değil işte. Uzmanlar hep söylüyor zorlamayın diye . Kendin de bı araştır istersen . Blw yöntemini deniyor musun. Bizimki 9 aylıkken den beri nerdeyse kendi yiyor. Ben verince hiç yemez nerdeyse . Sadece kendi yiyecek yerse o da .
tarafından
düzenlendi
.....
(15,366 puan) tarafından
Rica ederim. Bebeğin kendi kendini beslemesi demek. Kendi yiyor yani. Elleri kolları yüzü her yeri batıyor. Günde kaç kez kıyafet değiştiriyorum ama ne yapalım. Çocuk büyütmek kolay değil. Yeter ki yesin. Nasılsa makine yikiyor. Dert etmiyorum çok. Siz de deneyin kendi önüne koy yemeğini yesin.
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Hiç ısrar etmem sabirla beklerim ara veririm sonra çok güzel yer. Vitamin değerleri dusukse de iştahsız olur. Öncelikle tahlil yptir herkes normalse balık yağı kullan ve boş bırakma dene yemesini sık sık. Yoksa çocuk yemekten sogur seveceği tahmin ettiğin seyler dene kendi yemesini sağla 
0 oy
(1,309 puan) tarafından
16 aylık zorlamıyorum çok ama bi sonraki öğüne kadar hiç bişey yedirmiyorum acıkıyo mecbur biraz yiyo
0 oy
tarafından
Benimkine ben sarki aciyom daliyo veriyom asla kendi isteğiyle bisey yemiyo hep tabakla pesindeyim kasik kasik kovalayarak veriyom ya
tarafından
düzenlendi
......
tarafından
Bende zorluyom dogdugundan beri
0 oy
tarafından
Benim kinin de yemeyle arasj hiç yok çizgi film müzik falan açıp öyle yediyorum yoksa zayıflıktan bağışıklığı düşecek hasta olacak diye korkuyorum

İlgili bir soru bulunamadı

382,020 soru

11,437,150 cevap

35,004 kullanıcı

...