0 oy
603 göst.
Aile kategorisinde (316 puan) tarafından
Benim 2 ablam var durumlarıda gayet iyi biri öğretmen biride çalışıyor hemde 2 evi var gözüm yok ama doğum günü yaklaşıyor öğretmen ablam gitmiş ona lambader almış daha 1 hafta var doğum gününe benim o kadar doğum günlerim oldu hiç almadı birşey hadi onu geçtim durumum iyi değil 2.5 milyar eve veriyoruz eşim tek çalışıyor 2 tane küçük bebeğim var demiyor ki benim maaşım 8 milyar tek başımayım ev gecindirmiyorum babamın evinde bu arada babam da aylık 5.5 milyar alıyor ev kira değil ödeme yok o kadar para giriyor eve hiç yardım etmiyorlar aydan aya insan biraz para verir ama vermiyorlar eşim istemiyor Allah var şimdi bnde istemiyorum ama insan bir sorar yada al bu kadar sana verim harçlık olsun der ama yok vermiyorlar zengin olan ablama aliyorlar hediye bana gelince ben fakirim ya ondan bana birşey vermiyorlar bu benim çok zoruma gitti bnde zengin olsaydim eminim banada hediye çok gelirdi nedense fakir insanı takan yok alllah kimseye düşürmesin öyle anlatmak istedim linç etmeyin lütfen

22 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Canim hediye alsalr iyms ama kimse size maddi destk te bulunmk zorunda degil ki ev alirkn abln dedimi siz alin bn yardm ederm diye herkz kendi ne çalışıyor sende dogurmsydn iki çocuk okusydn kazansydn yanls anlma yani bizde cok zor zamnlr gecirdk eşimle berbr kayin babam baya zengn ama ne yardm ediym dedi ne et dedik acta yatik tokta kimseye minnet etmdik kaldiki ablan yani kayin baban faln olsa neyse 
tarafından
Çok çok katılıyorum.
(316 puan) tarafından
Ben yardım etsin demiyorum yanlış anlama dediğimi sadece diğer ablama hediye alıyor o sikissa hemen para veriyor ama bana gelince hiç birşey yok yani ayrımcılık yapıyor
tarafından
Kimsedn birşey beklme bnce çok zorda kalirsn borç isteye bilrsn
(1,251 puan) tarafından
Ayrimcilik yapmaktan ziyada ablana verdiği paranın aldigi hediyenin karşılığının geleceğini bildigi için ona alır ama sana kirilma uzulme diyemem insan içerler yani hakli olarak
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ya kiyamam ben fakirim deme yaa boşver sen onlari
0 oy
tarafından
İster istemez insanın zoruna gider yaptıkları çok ayrımcılık gerçekten 

Mesafeli ol canım Allah yardımcın olsun
(316 puan) tarafından
Valla çok kırıldım onun durumu iyi ama görsen ona hediye almış bide bunu yazın gezmeye götürdü nerelere gittiler benim hiç değerim yok onların gözünde ailemi bu yüzden hiç sevmiyorum kimin durumu iyiyse onlara hep iyiler bugün ağladım da içim çok dolu
tarafından
Boşver takma kuzum Allah'ım evine bolluk bereket versin

Her darlığın bir bolluğu var üzülme ağlama sakın dua et bol bol
 Allah kimseyi yaşattığını yaşamadan öldürmez
(316 puan) tarafından
Allah'tan tek istediğim zaten inşallah onlardan daha iyi durumum olur o zaman kapıma gelirler bnde onlara yüz çevirecem
0 oy
tarafından
Beklentiler insanı yaralar üzülmemek için kimseden bir şey beklemeyeceksin.
(316 puan) tarafından
Bekleme değilde insan imreniyor işte
0 oy
(4,288 puan) tarafından
Bosver Allah esine güç kuvvet versin kimseye muhtaç olmayin canim eviniz huzurlu olsun inşallah yeter
(316 puan) tarafından
Çok şükür eşim bana iyidir kimseye el açmaz ama ben onu böyle görünce üzülüyorum tek başına mücadele ediyor benim ailemin durumunda iyi ama yardım eden yok
(4,288 puan) tarafından
Etseler cok iyi olurmus ama canim napacaksin insanda agiziyla birsey isteyemiyor Allah yardımcın olsun rızkınızi artirsin inşallah ne diyeyim
(316 puan) tarafından
Amin sağol cnm zaten ben hiç istemem sonra beni ayiplarlar dilenci diye
0 oy
(48,703 puan) tarafından
Ya dışardan bakinca kimse.almak zorunda degil gibi gözüküyor da insan istiyo ailesi destek ciksin sahiplensin
(316 puan) tarafından
Tabiki öyle ama içim çok dolu ağladım bugün en azından bir yardım isterdim bugün yabancı bir adam var amca dediğim çok iyi biri Allah ondan razı olsun çıkardı 100 TL verdi ben burdayım dedi ne lazımsa bana şöyle dedi nasıl mahçup oldum ailem bile bana böyle demedi elin adamı diyor kendimi çok yanlız hissediyorum
(48,703 puan) tarafından
Esin anlayisli iyi biriyse onun yaninda ol canim gerekirse kendi ailenle.bile mesafe koy maddi durumun iyi değil diye kimseye eziklenme
(316 puan) tarafından
Eşim çok iyi çok şükür onu çok seviyorum kimseye de asla ezdirmem zaten
0 oy
(249 puan) tarafından
Annen nasıl peki o bisey demiyor mu 
(316 puan) tarafından
Hepsi aynilar hepsi cimri para var ama hep yok derler
0 oy
tarafından
Allah kimseye muhtaç etmesin sen kimseden bir şey bekleme duanı Allah'a yap o sana ummadık yerden  çıkarır inşallah, kendileri hediyeleşip seni kayırıyorlarsa kendi ayıpları, ama para vermiyorlar konusunda kimseye bsey dyemezsn senin yada eşinin ne dusunecegini bilemezler ayıp olur derler belki , yada onlarında eşleri var karışabilir sana verdigi için bir sürü bakış açıısı var canm, iyiye yormaya calış
(316 puan) tarafından
Ablam boşandı eşi yok diğer ablam da evli ama kendi de çalışıyor parası var yani hiç sıkıntısi yok 3 evi var 2 evden kira alıyorlar
0 oy
tarafından
Ah canm benim üzülme sen de ona göre mesafeli davran :( bi de kardeş olacaklar iste
(316 puan) tarafından
Adı var kardeş ama dara düşünce herkes kaçıyor
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Benimde 2 ablam var bi tanesi böyle bişey yapsa şakaylada olsa laf çarptırırım hediye konusunu. Para için bişey diyemem ama hediye konusunds söylerim ablam sonuçta o samimiyette vardır aramızda. Ne o hep ona alıyon bende kardeşinim diye söylenirim. Bizde de tam tersi 2 ablam var ama bem onların ablası gibiyim sürekli sıkıntılarına ben koşarım maddi manevi hiç bi zaman onlardan bişey görmedim al buda içimizden geldi demediler hiç gerçi beklemiyorum bişey durumları da çok yok ama ne bileyim insan düşünülmeyi istiyor ben nasıl düşünebiliyorsam
(316 puan) tarafından
Valla benim doğum günlerim oldu bana hiç birşey almadı hadi onu geçtim al bu parayı git çocuklarına kıyafet al diyen yok yada çocuğuma birşeyler hiç almadı durmumumu biliyor şuan çok kötüyüm ama yinede Rabbime siginiyorum
0 oy
(13,161 puan) tarafından
Yardım eder etmez ayrı konu ama kardeş ayrımı yapması çok saçma mesafeli dur canım daha iyi. bir ayrımcılık  yapılacaksa pozitif ayrımcılık durumu kötü olandan yana yapılır.
(316 puan) tarafından
Artık mesafeli olcam kesin
0 oy
tarafından
Paralari kenderin olsun bos ver canm rabbim sana bil rızık kapilari açsın insallah
(316 puan) tarafından
Amin çok sağolun
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Valla haklısın ne yalan soyliyim zengin farkı ayrımı sadece dizilerde olmuyo bunun örneğini hayatımda çok gördüm kardeşin bile fakirse bı üstten bakma oluyor malesef. Benm ailem ben istemesem de sorarlar ihtiyacın var mı diye belki senin ailen dusunememistir canm bı kere iste bakalım ne tepki vericekler
(316 puan) tarafından
O kadar para giriyor evlerine ben aglanmiyorum onlar ağlaniyor para yok diye yetmiyor diye Allah gözlerini doyursun onların biliyorum ailemi istesem yok dicekler o yüzden istemiyorum bide istesem pis olurum
(1,785 puan) tarafından
Ya işte insanın önce tok gözlü olması gerek benimde etrafımda çok var böyle sukursuz aç insanlar sinir oluyorm azsa az çoksa çok sukrediceksin önce ne hastalığa ne parasizliga asla isyan etmem beterin beteri var diyip azla yetinmeyi bilirim sende boşver evlat kardeş ayrımını baştan yapmışlar bu saatten sonra pek duzelceklerni sanmıyorum
(316 puan) tarafından
Zaten düzelmez boşverdim zaten ama insaniz işte kırılıyor kalbimiz
0 oy
(276 puan) tarafından
Bu tarz problem bir benim ailede var sanıyordum şaka gibi degil mi zaten diğerinin durumu iyi sen durumu kötü olana yardımcı olsana yani resmen çıkar ilişkisi var arada işleri düşecek diye mi hep zengin olan seviliyor bırak ne halleri varsa görsünler içimi dökerdim de neyse Allah görüyor herşeyi 
(316 puan) tarafından
Aynen öyle işte işleri düşerse diye yapıyorlar bak nasıl anladın demek sende böyle bir durumdasın içinde olmayan anlamaz
(276 puan) tarafından
Tam da içindeyim malasef çok zor biliyorum insan kendini dışlanmış işe yaramaz hatta o aileden değil gibi hissediyor ya
(316 puan) tarafından
Evet aynen öyle hissediyorum ve şimdi değil hep böyle hissediyorum
(276 puan) tarafından
Allah kimseye muhtaç etmesin bizi inşallah ne diyim
0 oy
tarafından
Kuzum fakirlik deme. Belki sana alirsalar sende geri almak.istersjn diye yapmıyor olabilirler seni etmemek.adinada olabilir birde öyle düşün. 

Birde maddi olarak destek beklemek.ne kadar doğru bilmiyorum. Çakışan insan zor kazandığı için belki vermke istemiyor olabilir. Kırılma bosver. Rabbim.gonlunce eylesin  inşallah ♥︎
(316 puan) tarafından
Amin sağol
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Sanırım ıkı ablanında dyrumu ıyı be hedıyelesıyolar. Sen alamayınca onlarda sana almıyolar. Boyle olmamasu lazım ama burı alıyo dugerı bana aldı ayıp olmasın dıye ona alıyo. Yanı cokta onemlı degıl. Kımseden bısey bekleme mutlu olursun
(316 puan) tarafından
Beklemiyorum sadece imrendim
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Aman gönlümüz zengin olsun bacım
0 oy
tarafından
O ona alıyosa oda ona hediye alıyordur karşılıklı hediyeleşiyolar demekki. Alınmana gerek yok bence ayrıca kimse size maddi destek olmak zorunda değil ablan sabah akşam çalışıyor o para için sen evde oturuyorsun tabiki de senden iyi hayat yaşıcak sen okumadın mı yoksa okudun da iş mi bulamadın
0 oy
tarafından
Yanlış anlama ama aklina bile getirme baskasi mecbur değil vermeye aylik 20 binde alsa 
0 oy
tarafından
Sana bisey diyimmi AZ BEKLENTİ ÇOK HUZUR.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 332 göst.
2 Mayıs 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Miracinannesi.34 (686 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 642 göst.
6 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,450 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 619 göst.
30 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Papatya02 (868 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 383 göst.
4 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Es25 (3,767 puan) tarafından soruldu

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı