0 oy
127 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (580 puan) tarafından
33 haftalık gebeyim. Burun tıkanıklığım nefes darlığım var ama Allahtan öyle kuvvetli değil hafif atlatıyorum yani. Eşimin ise yutkunurken boğazında çok kötü acı var. Böyle yırtılıyormuş gibi diyor. Boğaz acısına ne iyi gelir. Yaşayanınız var mı ya da ne yapılması gerektiğini bilen doğal yollarla

8 Cevaplar

0 oy
(383 puan) tarafından
öncelikle çok geçmiş olsun canım biz de ailecek geçen hafta atlattık. annem hala sıkıntılarını yaşıyor negatif e döndüğü halde malesef. kan değerleri çok kötü duruma gelmişti. Bol c vitamini takviyesi ve de günde 10 damla d vitamini canım. Bir de bol bol dinlenmek tabi. 
tarafından
vitamin olarak tavsiye ettiğiniz bi marka var mı
(383 puan) tarafından
ocean d3k2 vitamini çok güzel canım bir de yine ocean c 1000 kullandık ikisi de çok güzel
-Reklam-
0 oy
(700 puan) tarafından
Aşı oldunuz canm

Bide sogani kaynat içine limon nane kekik at sıcak içsin esin boğaz yanması geçer inşallah 
(580 puan) tarafından
Gebelikten önce 1. doz aşımı vurundum ama hamilelik sürecinde vurunmak istemiyorum canım
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım bende tereyagını eritip içine pekmez koyuyodum ılık bi şekilde bir yada iki yemek kaşığı alıyodum baya bogazı yumuşatıyor. Birde kekik çayı çok öneren olmuştu. Tarhana çorbası tavuk suyu kemik suyu çorbası çok rahatlatıyor. Bol bol da su 
(580 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım yapacağım inşallah
0 oy
tarafından
ilik sut, zencefil ve bal karisimini icebilir.. bal limon karabiber zencefil karisimindan tuketebilir.. sen tuketme ama 
(580 puan) tarafından
Zencefil ve bal karışımını bende tüketiyorum canım. Zencefilin hamilelerde bile çok faydası var neden öyle dedin ki?

Şimdi okudum bal pek önerilmiyormuş şok oldum şuan :(
0 oy
(2,358 puan) tarafından
Boğaz ağrısına ılık sütün içine 1 yemek kaşığı bal koyup iç çok iyi geliyor anında. Ama hamilesin bal zararlı olur mu bilemedim. 
(580 puan) tarafından
Ya iyi ki sormuşum bu soruyu canım balı yeni yeni tüketmeye başladım ama hamilelikte riskli olduğunu bilmiyordum şok oldum araştırınca :(
(2,358 puan) tarafından
Aynen canım bende tüketmedim hiç hamileyken. Hani zaten bebeklere 1 yaşına kadar da verilmiyor ya kimi besinler. O yüzden tehlikeli olabilir dedim. İyi ki yazmışım o zaman
0 oy
(1,556 puan) tarafından
Bal zencefili macun haline getirip ağzında emerek tüket canım bitter cikolatayi yine emip yediğinde boğazını yumusatiyor
(580 puan) tarafından
Bal zencefil karışımını yapıyordum ta ki hamileler için zararlı olduğunu öğrenene kadar :( Allahtan yeni yeni bal yemeye başlamıştım :(
0 oy
tarafından
Kan sulandiriciya başladın mı bacım çok önemli o 2 hafta önce ben de atlattım 25 haftalıkken doktorum yazdı hemen çok tehlikeli bi durum 
(580 puan) tarafından
Daha kovit sonucum bugün çıktı hemde aynı zamanda kan sonuçlarıma baktırdım hiç bir sorun yok herşey gayet yolunda canım. Kan sulandırıcıya doktorum başla demediği müddetçe başlamamda kafama göre yapmış olurum
0 oy
tarafından
Canım geçmiş olsun. Bende 28. Hafta da yakalandım doktoruna sormadan kan sulandırıcı falan alma sakın. Benim doktorum önermedi. Bol su meyce sebze tüket ve her gün ki vitaminlerini al dedi. 

Ben ekstra olarak evimde doğal elma sirkem vardı onu suyla karıştırıp burnuma çekip yıkadım. Ihlamur çayı tükettim. Çok hafif atlattım. Grip gibiydi.

Ne olursa olsun kafana göre yada başkasının lafına göre herhangi bir ilaç alıp tüketme.
(580 puan) tarafından
Yok zaten almam canım. Doktoruma soruyorum. Zaten bugün öğrendim öğrenmeden öncede kan sonuçlarımı doktoruma gösterdim hiç sorun yok yani ilaç kullanmamı gerektirecek bi durumda yok şükür

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 183 göst.
1 Kasım 2021 Diğer kategorisinde ❤Öykümİlkem❤ (3,151 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 227 göst.
0 oy
10 cevap 291 göst.
11 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sngl52 (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 294 göst.
26 Eylül 2023 Aile kategorisinde Eliffffff16161 (8 puan) tarafından soruldu

380,153 soru

11,380,480 cevap

34,870 kullanıcı

...