+1 oy
352 göst.
Diğer kategorisinde (198 puan) tarafından
İyi geceler kızlar 3 aylık bebeğim var birakicak kimsemde yok vermem gereken çok kilom var evde diyet yapsamda ev işi dışında hareket az olduğu için kilo gitmiyor ne yazikki ödem olduğu gibi duruyor öyle kolonda 5 10 fazla değil 167 boyum kilom 112 hergun 1 saat bebeğimi bebek arabasına koyup yurusem hasta edermiyim acaba arabasının yağmurluğu falanda var ağlar mı acaba dışarıda uyurmu :( 

28 Cevaplar

+1 oy
(1,685 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kuzum bebek çok küçük öyle uzun yürüyüşler için. Markete falan çıkarsın tabi orası ayrı da onun da sana bir faydası olmaz. Onun yerine evde spor yapsan nasıl olur. YouTubeda var Leslie falan. Onlarla birlikte spor yapsan daya faydali olur sanki :)

(198 puan) tarafından
Valla inan marketin bile faydası olur bana öyle ypcm ins kısa mesafeler evde Leslie inşallah enerjim olur çok teşekkür ederim
-Reklam-
+1 oy
(915 puan) tarafından
Soğuk hava değil yanlış kıyafet bebeği hasta eder. Aksine her gün çıksa ona öyle iyi gelir ki mis gibi bağışıklık kazanır kolay kolay da hasta olmaz. Siz terletmeyecek şekilde giydirin arabanın yağmurluğunu da takarsınız rüzgar almaz inşallah bebek arabasını da seviyorsa güzel güzel yürürsünüz
(198 puan) tarafından
Güzel havaları tercih ederek cikicam dediğiniz gibi inşallah giderse bu kilolar bebeğime aileme daha enerjik olurum kendimde
0 oy
tarafından
İyice sarin yağmurluğu da varsa kapatın bence birşey olmaz sonuçta önl3m alacaksınız arabada uyuyorlar zaten 
(198 puan) tarafından
Ya inşallah bende bişey olmaz diye düşünüyorum ama bı danışayım dedim valla kilo az olsa umursamicam ama 112 yani az değil :((
tarafından
Deneyin olmadı duruma göre devam edersini, Z :)
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Cok kucuk bebek bence biraz  bekle onu disari cikarmak icin cnm 
(198 puan) tarafından
Yani en kotu bı markete bile çıksam hareket etmiş olurum 1 saat çok fazla tabi ama şöyle bi 20 dk yurusem hem hava alırım hem ödemin gider ne bileyim şimdi böyle diyince düşündüm çöp atmaya bile çıkmıyorum
0 oy
(2,206 puan) tarafından
Bence 1 2 ay daha sabret bahara az kaldı hemde bebeğinde toparlar ona da iyi olur baharın çık gergin sıkıntı olabilir 9 aylık İnan güneşi çok iyi görmesem çıkarmıyorum bir türlü totosu düzelmiyor 
(198 puan) tarafından
Bnde evde hasta oluyorum valla bebeğime geçiyor Allah korusun onları
0 oy
tarafından
Valla 10 aylık bebeğim var dışarı çıkarmaya korkuyorum. Bebeklerin hastalığı daha ağır geçiyor ve burunları tıkandığı da çok zor oluyor tavsiye etmem. Hastalanır da pişman olursun
(198 puan) tarafından
Valla inanır mısınız evde hastayım bı turlu geçmedi oğluma grcti burnu tıkanık hergun açıyorum ve gece 1 kere öksürük tutuyor nedenini bilmiyorum sadece gece ve 1 kere :( neyse kalsın o zaman
tarafından
Bak ne kadar zor olduğunu kendin görmüşsün. Evde kolidora falan yürü bı saat. Hem adım para uygulamasını yükle yürüdükçe kazan
0 oy
tarafından
Bence ne kadar sarmalasanda  üşür canım. Bir süre bahara kadar askıya al yuruyusi evde egzersiz yapmaya calis o  uyurken 
(198 puan) tarafından
Evet haklısınız napalim artık sağlık olsun
0 oy
(920 puan) tarafından
Amman kuzum bu aralar salgın var tatlım ateş oluyor bebeklerde sadece en azından iki hafta daha bekle havalar kötü 
(198 puan) tarafından
Haklısınız korktum valla o arabada hasta olmasa bile ben hasta olabilirim kiyafetlerimde olmuyor zaten geniz akıntısı var benden geçti şimdi bile boğazim acıyor evrende çıkmıyorum aman sağlık olsun inşallah
(920 puan) tarafından
Aynen öyle sıvı tüket çorba tüket su iç hem sütün artsın hem tok tutsun seni evde spor yap ekmeği kes illa verirsin yürüyerek sadece bacakların açılır evde hareket yaparakta sıkılaşırsın en azından havalar ısınsın
0 oy
(119,258 puan) tarafından
hic bisi olmaz aksine bagisiklik kazanir bem belcikadayim burda yabancilar soguk havada hep bebekle dusardalar bebegin burnu kipkirmizi oluyo bi horsen sirf bagisiklik kazansin diye cikiyolar
(198 puan) tarafından
Virüs korkuma bebeğime açık birakamiyorum ki hava alsın yagmurlukla kapatıyorum
0 oy
tarafından
Canım benim kilo sorunum yoktu ama büyük oğlum okula gittiği için küçük oğlumu 2 aylıkken bebek arabasina koyup götürüyordum yağmur çamurda bile iyice ört üstünü üşümesin biseycikte olmaz martta doğum yapıcam yine bu sefer o küçük oğlumun okulu var mecbur Bebeğimi alıp gidicem 
(198 puan) tarafından
Banada öyle geliyor üstünü güzelce örtüp usutmedikten sonra terleyincede yerini sogutmayinca hasta olmaz ama benim kilom fazla montun olmuyor:) ben usutursem bebeğime geçiyor vucud direncimde düşük hemen hasta oluyorum evdeyken bile boğazim ağrıyor ama güzel havaalari değerlendiricem:) mecbur olsam tabiki en azından derim mecburdum soğuk havadada çıkarım ama öyle bı mecburiyetim yokkende bebeğime riske atmiyim ..Allah sağlıcakla kucağınza almayı nasip eder inşallah
0 oy
(2,938 puan) tarafından
Daha küçükmüş yatırırsın üstünü örtersin hiç birsey olmaz güzelce uyur hava alir o da. Başlarda huzursuzlanabilir ama alisir o da
(198 puan) tarafından
İnşallah güzel havaları kısa mesafede değerlendirmeyi düşünüyorum ağladığı da hemen eve gelebilecek kadar yakın yerler
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Diyetisyen yürüyüş yapamazsan evde leslie yap dedi 30 dkk havalar ısınana kadar evde yap istersen
(198 puan) tarafından
Denicem inşallah o enerjim olur çok tşkler:)
0 oy
(2,688 puan) tarafından
Evde yürüyün canim küçük mü ev. Veya Leslie yap 15 dakika her gün oda yeter 
(198 puan) tarafından
Benim kilo verme surecim ilk değil evde istersem hic durmiyim ama dışarıda bı 15 20 dk normal yurusem bile hava farkimidir nedir bilmiyorum inanılmaz ödem gidiyor evde koşu bndida denedim 1 saat hızlı yürüyüş yapıyordum giden az oluyordu bazen hiç olmuyordu ama dışarıda 20 dk inan ekşi gösteriyordu:) evimde dar yurusem başım döner o derece bazen diyorum apartmanda merdiven ineyim çıkayım onu düşünmek yoruyor:))
0 oy
tarafından
Havalar çok soğuk her gün değil de hafta da 2 falan iyi olur bence. Hem bebek daha çok küçük cnm. Emiyorsa sütün azalabilir diyetle. Biraz daha bekle bence. 
(198 puan) tarafından
Sütüm yok canım güzel havaları değerlendiricem inşallah zaten korkuyorum dışarda ağlar susturamam diye yakın yerlere hava güzelse giderim markete vs gibi yarın hava iyi olursa bı kuaföre giderim kas bıyık için napam artık:)
tarafından
Cnm emzirmedigin icin diyet yapabilirsin. Spor yapmadan da 2  2 buçuk ayda kilo verebilirsin. Yemeklerden 7 8 kaşık yesen. Her öğünde 1 dilim tam buğday yada çavdar ekmeği yesen günde en az 10 bardak su içsen. Akşamda 1 bardak yeşil çay. 10 kilo verirsin başla bence
0 oy
tarafından
Olur nie olmasin kız ben iki çocukla cikiyom birisi bebek daha
(198 puan) tarafından
Ya dikkat edince olurda soğuklarda çıkmam yinede bnde çabuk usutuyorum bndende bebegme geçiyor ama gzl havaları dgrlndrcm ins
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Yaşadığınız şehire bağlı mesela burası 10 derece iken başka bir şehir eksi 5 olabiliyor. Ödem attırıcı çaylar var emzirirken icilirmi acaba. 
(198 puan) tarafından
Emziremiyorum  İstanbul'dayım hava gzl olduğu günleri degerlndrrim inşallah Leslie demiş herkes bide evde onu yapblrsm yprm
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Bence hasta olur yaa
(198 puan) tarafından
Vazgeçtim güzel havalarda yakın markete gdrm napiyim :) ihtiyaçlarım için
0 oy
(4,149 puan) tarafından
Evde leslıe yap yuruyusten daha etkılı
(198 puan) tarafından
Denicem inşallah olur
0 oy
(9,572 puan) tarafından
Kuzum Nisan gibi başla yürüyüşlere şimdilik evde kardiyo yapsam olmaz mı
(198 puan) tarafından
Denicem olur inşallah :) tşk ederim
0 oy
(158 puan) tarafından
Dün ben eşimle bıraktım bebeğimi yarım saat bahçede yürüyün dedim akşam ben kendim dondum akşam öksürmeye başladım.dahada cikmiyacam en azindan Mart ayını bekleyin kesinlikle.Aksam 7den sonra yemek yemeyin gercekden çok faydası oluyor.bide her emzirmeden sonra su için gece yanınızda olsun gece bile emzirdikden sonra bı yarım bardakda olsa için hem sütünüz artıyor hem daha rahat kilo veriyorsunuz bebeğim 7 aylık şükür hiç sütten yana sıkıntı yaşamadım su şifa cidden.ben dün 81.700 dün 25 dk yurudum evde yarım saat hareket yaptım 7den sonra yemedim şimdi tartıldım 80.850 olmuşum.odemde olsa giden gitsinde ama gidenin su olmadigina eminim vücuduma 24 saat 3 litre su giriyor
(198 puan) tarafından
Dışarıda yürümenin etkisi bu işte dutum yok ne yazık ki:( sağlık olsun inşallah gerisinde olur

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 139 göst.
11 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 40 göst.
11 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 185 göst.
12 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 358 göst.