0 oy
176 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (473 puan) tarafından
Evet kızlar ikinci kızım geliyor hayırlısı ile. En çok eşim sevindi kız olacağı için. Hemen isim düşünmeye başladı. Üç tane kız istiyormuş beyimiz. Neyse sağlık la gelsin inşallah.   Bide bugün hastanede gördüğüm bı olayi anlatayım çok üzüldüm gerçekten.  Doktor iki kişi alıyordu odaya. Benle beraber bir Suriyeli kadın girdi içeri. Doktor ultrason la baktı ve sekretere dedi tercümani çağır diye bende bekliyorum .. sekreter dedi adete göre bebek 44 haftalık. Doktor da baktı ultrason da 35 haftalık.  Bende sandım ki geriden geliyo bebek. Tercüman içeri geldi doktor dedi kadına anlat. Bebek yaşamıyor yatış vercez ölü doğum yapacak. Önceki bebeğinide kaybetmiş kürtaj olmuş kadın. Çok üzüldüm gerçekten. Tercüman anlatınca kadın önce bı şok geçirdi sonra ağlamaya başladı. Rabbim kimsenin emeklerini boşa çıkarmasın. Ama doktor şaşırdı kendi kendine dedi hareketlerin durmasında damı anlamadı şimdiye kadar. Demek ki olacağı varmış. Rabbim kimseye evlat acısı yaşatmasın. Kimsenin kucağını boş bırakmasın. Anlatmak istedim. Çünkü aklımdan çıkmıyor. 

6 Cevaplar

0 oy
(1,763 puan) tarafından
Adete gore 44 haftalik ? Bu imkamsiz dogum suresi gecmis kadin bu surece kadar gelmediyse hastaneye bundan kaynaklida.olmus olabilir bebek oldukten snra anne karninda bi surede snra buzusup kuculuyor belkide 35 haftalikken olmedi 38 haftalikken filan 40 haftalikken oldu 44 haftaya kadar doktora hic gitmediyse olmesi normal Rabbim.kimseye evlat acisi yasatmasin sizin icinde hayirli olsun canm sag saglik al kucagina
(473 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun .. Ayn ondan da olabilir. Zor bı durum
(1,763 puan) tarafından
Ihmalde olabilir bence.kadin.oncesinde bununla.ilgili bi egitimde alabilir neden 44 haftaya kadar doktora gitmemis 41 haftaya kadar en fazla dogum.bekleniyor sonrasinda bebek kakasini yiyebiliyor beraberinde risk getirir yani anne bilmiyor mu bu durumu uzuldum:(
(573 puan) tarafından
Maalesef cahil Bi kesim var suriyeli ya da Türk ya da kürt hiç farketmez ben cinsiyet öğrenmek için 2 haftada gitmiştim yani ilk aylar 1 ayda gidiyordum doktor cinsiyet için 2 hsfta sonra çağırmıştı gittim dayımın eşiylr konuşurken ne zaman gittin falan dedi bende dün gittim 2 hsfta sonra geri gideceğim dedi aman iyi gidiyon ya biz bebek karnımızda hareket edene kadar gitmezdik dedi neden dedim işte öyleydi önce bebek oynardı karnımızda diyo en büyük kızı 10 yaşında daha yeni yanş
(1,763 puan) tarafından
Burdaki kisi bence gitmistir ama arkdsin dedigi gibi 44 haftaliksa ki bebekte zehirler anneyi o doneme kadar kadina nasil birsey olmamis oda.ilginc yani bence 39 dan snra gun almasi gerektigini mi bilmiyordu sanci mi bekledi dogumunn kacinca haftaya kadar devam edip sonlanacagi donemimi bilmiyorfu yani baska kimse 44 haftya kadar beklemez
-Reklam-
0 oy
(145 puan) tarafından
44 haftalik nasil oluyor imkansiz
0 oy
(11 puan) tarafından
Kaç haftalık canım bebiş rabbim tamamına erdirsin 
(473 puan) tarafından
23 haftalık canm. Geç öğrendim ben
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Hayirli olsun kuzum.benm de 3 tane çiçegiim var oyle guzel birsey kiii simdi ikisiyle arkadas gibiyim biri 10 digeri 8 en minnako 1.5 yasinda cok guzl duygu sizinde hayirli olsun❤❤

Suriyeli olan kadinada uzuldum cok aci biseydir eminim kii Rabbm dusmanima gistermesin ins
(473 puan) tarafından
Amin cnm. Allah razı olsun
0 oy
tarafından

Rabim kimseye evlat acısı göstermesin inş

Ben kız demiştim ama:D

(473 puan) tarafından
He ya bilmiş sin
0 oy
(573 puan) tarafından

39 haftalıkken 35 e uyumlu dedi doktor bana da şimdi 40 hsftalık oldum yarın randevum var içimi ferahlatacak Bi haber verir inşallah rabbim :(

Allah yardımcısı olsun o zamana kadar karnında taşıdı bütün sıkıntılarını çekti çok zor Bi durum rabbim düşmanımın dahi başına evlat acısı vermesin :(

(473 puan) tarafından
Amin canm. Geri gelmesinde bişey olmaz. Bnm kızım da geriden geliyordu. Üç hafta. Küçük dogdu sadece. 46 cm 2660 Gr. Maşallah şimdi sağlıklı iki buçuk yaşında

İlgili sorular

+1 oy
21 cevap 501 göst.
17 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Emirhann (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 308 göst.

374,683 soru

11,207,453 cevap

34,510 kullanıcı

...