0 oy
235 göst.
Aile kategorisinde (299 puan) tarafından
Eskiler ne kadr güzeldi değil mi? Bir virüs geldi. Bizim Türk toplum yapısını kökünden sarstı. Küçüklüğümü hatırlıyorum da hafta sonları annemle gündüz oturmalarına giderdim. O zamanlar babaannemle, annemle gezmek ne kadar hoşuma giderdi. Biz giderdik, bize çok misafir gelirdi. Gelin olunca anladım ki o dönemde ben çok mutlu iken annem ne çok sıkıntılar çekmiş. Büyüklerimizle beraber büyüdüm. Şimdi ben çocuğum da büyükle yaşamayı bilsin diye aynı ortama sokayım diyorum, kimsenin kimseye tahammülü kalmamış. Şu yeni taşındığım apartmanda aynı kattaki üç komşumla sadece merhabalaştım. Halbuki çocukluğumda sokağın tamamını tanırdı annemler. Mahalle arkadaşlarım vardı. Şimdi halimiz nereye gidiyor? Her biri için ayrı ayrı üzülüyorum ama durum hiçbirini düzeltmeye el vermiyor. Bizim çocuklarımız ne görecek, ne yaşayacak peki? Aile birliği, yaşlıya merhamet, büyüklere saygı, arkadaşlık, komşuluk... Bu erdemleri nasıl yaşayıp nasıl öğrenecekler? 

10 Cevaplar

+1 oy
tarafından
B.k yoluna     
(1,007 puan) tarafından
Kızzzz sesli güldüm cevaba baaak :D
tarafından
Öyle ama kız rahat rahat çocuğu parka bile goturemiyoruz  artık ortam o kadar kötü ki adam çocuğa baksa ben bı tuhaf oluyorum bu ne bakıyo kızıma diye
(299 puan) tarafından
Aynen öyle. Her şeyden huy kapar olduk. Bu kadar pislikten somra kıyamet kopacak herhalde
tarafından
Şimdiden ben çocuğu nasıl tek başına dışarı gondercem korkusu basladi
-Reklam-
+1 oy
(1,950 puan) tarafından
Biz öğrendik bunları ama yine ayni şekilde yasasak çocuklarımız bunlari yine öğrenmeyecek. Cokta dert etmeye gerek yok. 

Sonucta katil tecavüzcülerle ayni dönem büyümüşüz demek ki cokta iyi bi dönem değilmiş. Teknoloji caginda su an bebeklerimiz ona gore öğrenecekler 
(299 puan) tarafından
Doğru aslında. Biz yine kıyısından köşesinden yaşadık bazı şeyleri. Bizim çocuklarımız teknoloji çocuğu olarak yaşayıp büyüyecekler
(1,950 puan) tarafından
Evet canım Rabbım teknolojiyi bile iyi ahlaklı guzel şeylere mesgul olarak kullanmayı nasip etsin ki guzel bi devir gelsin inşallah.
(299 puan) tarafından
Amin canım amin
+1 oy
tarafından
İnsanlığın yozlaştigi bı dönemdeyiz. Her anlamda çoğu değerlerimizi yitirdik.
(299 puan) tarafından
"Ben bu çağdan etimle, kemiğimle nefret ettim" hesabı
tarafından
Aslında yozlasan dünya çağ zaman degilde insanlar bence. Dünya aynı dünya kendi halinde dönüyor. Bozulan bizleriz.
(299 puan) tarafından
Kesinlikle öyle. Bu çağı, bu dünyayı bu hale getiren de biziz
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Öyle kuzum,Rabbim bu günlerimizi aratmasın beterinden korusun
(299 puan) tarafından
Amiiin amin canım
0 oy
(236 puan) tarafından
Nolcak robotlarda nasıl yapay zeka geliştiriliyorsa yeni nesilde aynen öyle yetişecek tablet bilgisayar oyunları uygulamaları androidleşecek insanlar. Ben 7 aylık evliyim apartmanımda daha bir kadınla merhabalaşmadım bırak gidip gelmeyi. Ne bileyim annemden kardeşimden başkasına güvenemiyorum belkide karşıdakilerde öyle. Zaman çok değişti artık eskiden art niyet kötü enerji düşünce azdı şuan çoğaldı hırsızlık ahlaksızlık diz boyu kimseyede güven olmuyor. Ekonomi mahvoldu eskiden bir kap yemek pişer herkesle paylaşılırdı şimdi millet bir kap yemeğe muhtaç kalmış . Ben işe giderken her sabah simit alırdım annem kızardı trans yağ var içinde zararlı diye. Şimdi simit almaya gücümüz yetmiyor anca ekmek alıyoruz. Herşey ışık hızıyla değişti. Bazen iyiki o eski günleri yaşamışız dünyanın o yüzünü görmüşüz diyorum seviniyorum bazende üzülüyorum niye herşey değişti keşke eskiye dönsek ...
(299 puan) tarafından
Ben de aynı o haldeyim. Eskilerde yaşadığım o mutluluğu çocuğum hiç tadamayacak diye düşünüyorum. Bilmiyorum hangisi daha iyi, eski mi yeni mi?
(236 puan) tarafından
Eskiyi tutmaz gün geçtikçe daha kötüleşiyor herşey. Sanki kolaylaşıyor gibi ama dahada zorlaşıyor eskiden yük fazla kafa hafifdi şimdi kafanın yükü sırtın yükünüde geçti
(299 puan) tarafından
Aynen öyle. Kafalar bu kadar dolu olduğu için de hiçbir şeyi kaldıramaz olduk
0 oy
(11,235 puan) tarafından
Ahh ahh eskiler eskiler şimdi aynı evin içinde yabancilastik kuzum virüs gelmeden önce de öyleydi sobalar kalktı herkesin kendi odasi oldu teknoloji ilerledi herkesin teknolojik arkadaşı oldu kötülük çoğaldı herkes selam vermeye korkar oldu sapkınlık arttı çocuklarımızı bi komşunun evine bile yollayamaz olduk arabalar çoğaldı sokaklarda oyun oynayamaz oldular fesatlık çoğaldı hele de bi tokezledigini görsünler bi tekme de yakınım dediklerin atmaya başladı hile hurda çoğaldı millet hayır yapmaya korkar oldu ya kendini acindiriyorsa diye vs. Vs. Sonuç yanlizlastik bizim çocuklarımız daha da yanlız olacaklar 
(11,235 puan) tarafından
Öyle tabiki canım ben 3 yıllık evliyim ve daha yeni olacak bebeğimiz düşün insan ister 3 4 cocuk olsun başkasına ihtiyaç duymasın ben çok isterim ama hayat şartları buna el vermiyor ne yazikki
(299 puan) tarafından
Ben çok severim kalabalık aile. Annemler 6 kardeş mesela. Herkes bir araya gelince bayram yeri gibi oluyor. Ama biz bu dönemde cesaret edemiyoruz işte canım
(299 puan) tarafından
Rabbim sağlıkla sıhhatle kucağınıza almayı nasip etsin
(11,235 puan) tarafından
Amin canım inşallah bizde akraba bağı yok maalesef ne bende ne eşimin tarafında kardeş var ama birlik yok isterdim ki cocuklarim bir olsun ama 2. Yi zor yapıyor şimdi herkes
(299 puan) tarafından
Kardeş kardeşe düşman oldu günümüzde. Kalabalık olsak aile birliğini sağlayabilir miyiz diye de çok düşünüyorum
0 oy
tarafından
Malesef. Bizim zamanımız sokaklarda gecti..telefon internet ne bilirdik..dışarda komşu.otursa güvenilir diyip arkaya bakılmazdi..smdi.malsef.cocuklarimiza kendini korumasi gerektigini ..kimseye yaklasmamalarini.. çığlık atmayı özel bölgelerini koymayı.ogretmek zorundayız.cocuk yetsitirmede değişti çocuklarda değişti..şimdi yumurta beyazı bir yaşından önce verilmiyo suut bak öylesine .gecen kızım alerji.oldu

.kaynana diyo ki.ben.hep.sut.bal yumrTa beyaziyla verirdim hiç.bisiy olmazdı..diyo..hastalık değişti anatomilerde.
(299 puan) tarafından
Aynen öyle. Vücutlar değiştiği için hastalıklar da değişti. Belki de hastalıklar hep vardı ama vücutlar dirençli olduğu için kaldırıyordu. Şimdi vücutlar direncini yitirince türlü hastalık kol gezer oldu. Onlarda  korunmak için teknoloji geliştirdik. O geliştikçe de manevi erdemlerimizi yitirdik
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Eskiler hep derdi oyle bi hale gelecekki dünya herkes birbirinden kaçacak diye işte o günler Rabbim beterinden korusun sabah TV de izledim doktoru tehdit etmişler omicronu bulan doktoru daha tehlikeli diye anlatmasını istemişler en basit örnek 
0 oy
tarafından
Malesefki öğrenemicekler.
(299 puan) tarafından
Malesef :(

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 480 göst.
14 Ekim 2019 Diğer kategorisinde ❤️ Cansu09❤️ (466 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 693 göst.
22 Temmuz 2022 Aile kategorisinde egc01 (625 puan) tarafından soruldu