0 oy
171 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (192 puan) tarafından
Bugün 5.günüm bandajı Sökmen gerekiyor ama ben korkuyorum açmaya nasıl yaptınız orayı nasıl korudunuz bidaha bandaj takmıcakmışım 

18 Cevaplar

0 oy
(758 puan) tarafından
 İz ilk gün çıkardık canım estetik dikiş mi 
(192 puan) tarafından
Evet estetik
(758 puan) tarafından
Bize hastaneden çıkınca çıkarabilirsiniz dediler canım duş da aldım sadece kuru saklamak şart
-Reklam-
0 oy
tarafından
İlk gün çıkardım ben
0 oy
tarafından
Dezenfektanla bandın etrafını ıslattı eşim öyle çıkardık hiç acımadı 
0 oy
tarafından
Cnm uzan hafif esin cikartsin nazikce daha kolay olur ve banyoya girerken yeni alip yapistir banyodan sonra cikart onu dikisin ustunede temiz bir atlet feln olbilir yirt ütüle koy oraya tertemiz hic mikrop kapmiyor oyle olunca. Gunluk yap bunu 
0 oy
(700 puan) tarafından
Bandaj duş alırken takmalsn cnm şu alması diye normalde iyileşmesi için açık kalması lazım.yoksa iyileşmesi uzun sürer 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Çıkar kuzum oraya bişicik olmaz geçmiş olsun
0 oy
(1,750 puan) tarafından
İkinci gun çıkardılar hastanede açmazsan enfeksyon kapar kız aç dezenfektan varsa sürerek aç kolay çıkar hastanedede öyle çıkardılar amaliyat oldum safrdan onuda öyle açtılar geri kapattılar kendimde öyle açtım damar yolu çıkarıkende öyle ya dezenfektan dök 
(62 puan) tarafından
Bnm doktorum 7 gün kalacak dedi 7 gün hiç cikartmadim elleme dedi oyke dus aldim 8. Gün açmıştım heralde riskliydi yada hassasti
(1,750 puan) tarafından
Ne biliyim valla iki kere sezeryan oldum ikiside öyle oldu
(62 puan) tarafından
Genelde ertesi gün açmış herkes bn çok tutmusum yaa benim doktorum niye öyle yaptı ki çoğunluk öyle hemen açmış anlamadim
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Çok sıcak su ile banyo yapmadım sadece ılık su ile yaptım bi de direkt su tutmamıştım merak etme acımaz
0 oy
tarafından
Kız estetik dikiş korkma hiç canın acımıyo bandı yavaşran sen yada eşin çeksin 
0 oy
(2,011 puan) tarafından
benim ertesi günü hastanede çıkarıldı çok korktum nolur kalsın acur dedim ağlama derecesine geldim ama uyuşuk olduğu için hissetmedim bile hadi çıkarın dedim doktor çıkardım pansuman yapıyorum dedi p derece acimaz çıkar artik
0 oy
(62 puan) tarafından
Bandaji açın zaten kapanmış oluyor tamamen iyileşmiş oluyor endişe etmeyin sadece üstten iz oluyor görüntü olarak 

Sadece dus aldıktan sonra iyi kurulayin hatta uzaktan saç kurutma makinesi tutun biraz enfeksiyon kapmasin diye 2 hafta o şekilde banyo yapın lif le surtmeyin o bölgeyi ağda yapmayın yeter 
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Doktor eve gittiğinde duşunu yap çıkar tekrar takma iyice kurula ve batikon sür demişti şükür bişe olmadı yara hava almazsa iyileşmez ki geç bile kalmışsın 
0 oy
tarafından
Batikonla ıslatıp çıkarttık.
0 oy
(979 puan) tarafından
Bnm ilk gün kontrol  ettiler yenisini yapmadılar geri tutmadi bnde eve gelince attim peçete koymuştum 
0 oy
(985 puan) tarafından
Ben gittim doktor çıkardı estetik dikişse korkma islat çıkar zaten yaranın ıslanmasında bir sakınca yok merak etme   ben 3. Gün çıkardım sende çıkar artık açık yara daha çabuk iyileşir 
0 oy
(1,831 puan) tarafından
İlk gün çıkardılar hastanede temizlediler istersen bi aile hekimine git orda yardımcı olabilir hemşireler
0 oy
(13,202 puan) tarafından
İlk eve geldim duş aldım çıkardım yenisini taktım ertesi gün çıkardım doktor pansuman yapma dedi. Islak mendille ıslat kenarlarını canın tatlı değilse acımaz zaten 
0 oy
(619 puan) tarafından
Ben 3 gun hastahanede yattim 2. Gun hemsire soktu açık kalacak nemli olmamasina dikkat et dedi

İlgili bir soru bulunamadı

380,023 soru

11,375,780 cevap

34,862 kullanıcı

...