0 oy
830 göst.
Diğer kategorisinde (581 puan) tarafından
Kizlar bir kaç günlüğüne kaynanamlari ziyarete gelmiştik esim kaynak ustası disari çıkmışlardı aksam görümcemin esi ile orda Azerbaycana gidecek is için 3 aylik bir teklif gelmiş kabul ederse cumartesi gidecekmiş 34 haftalık hamileyim. Giderse burada kalacağım kalmak sıkıntı değil aslında ama hiçbir şeyim yok burada alelacele geldiğimiz için giyecek kıyafetim bile yok ablamlar kargo yolladı pzrtesu o gelecek telefon aldık çarşamba o gelecek.  Ve en önemlisi ilk kızımda doğumda yoktu sonradan geldi ama bu kizimi 3 ay hic göremeyecek. Bana bıraktı. Burada durumumuz belli olursa en azından biraz rahatlayacagiz. 

34 Cevaplar

0 oy
(765 puan) tarafından
Yani zaten düşünse kendi gitmez
(581 puan) tarafından
Düşünüyor zaten yanında olmak istiyorum o yüzden sana bırakıyorum dedi. Borcumuz var kredimiz var 3 ay gidecek ama eline 50 milyardan fazla bir para geçecek
(765 puan) tarafından
Yanında biri kalacaksa gönder ozaman canım hergun görüntülü bisekilde gorusursunuz
(581 puan) tarafından
Kaynanamlar var gorumcemler var sagolsunlar cok iyi bakıyorlar
(765 puan) tarafından
Ozaman bebeğiniz için 3ay sabır canım doğumda 3 4 gün gelip gitme şansı var mı
(581 puan) tarafından
Yok canim yurtdisi  3 ay gidip gelecek inşallah artik görüntülü filan görecek ilk kızımda da başka şehir de çalışıyordu 5 aylik ilana kadar bir şekilde halletmistik
-Reklam-
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Biraz sıkıntılı bir durum bacım ya bilemiyorum ben olsam istemezdim gitmesini sanırım oda hamilesin o yüzden doğumdan sonra ihtiyacın olacak 
(581 puan) tarafından
Evet olacak ilk kizimda bir hafta durup yine ayrılmıştık düşününce çok üzülüyorum ama 3 ay gidince eline 50 milyardan fazla para geçecek bizi biraz rahatlatacak
0 oy
(7,337 puan) tarafından
3 ay dayanabilecekmi kendi düşünsün en güzel en mis kokulu zamanlarını göremeyecek
(7,337 puan) tarafından
Azda degil canim 3 ay duracaksin ve lohusa psikolojisi cok degisik birsey iyi dusun
(581 puan) tarafından
Aynen ilk kizimda atlattım ama bunda kafayı bozarjm demiştim sanırım buyuk konuştum yine mecbur kaldım buraya
(7,337 puan) tarafından
Kendi ailenle kalsan yada sen evinde kalsan biraz o biraz annen gelse daha rahat olmaz mi
(581 puan) tarafından
Canim ablam çalışıyor 2. Buçuk yaşında bir kizi var buyuk ablam çalışıyor 9 10 yaşında 2 çocuğu var annem onlara bakiyor gün içerisinde gitsem benim kiz var bide bana mi baksın çocuklara mi. Kaynanama gel diyorum kayinbaba tek seker hastası korkuyor gelemiyor oda
(7,337 puan) tarafından
Hmm sıkıntı ya iki ucu b.klu deynek derlerya o misal kendi başınada çocukla yapamazsın yakininda biri olsaydı gelip gidecek yerinden oynamazdın hiç
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Ne diyimki canım tabi senin yanında olsa güzel olur ama madem iş için hemde o paraya ihtiyacınız var sana bakicak biri varsa  gitsin 
(581 puan) tarafından
Kaynanamlar var gorumcemler var bakarlar sagolsunlar evet ihtiyac olmasa en zor günlerimde göndermem bunu düşünmem bile
(3,599 puan) tarafından
E gitsin canım  bebgin icinde yatirim olur
(581 puan) tarafından
Aynen artik onları düşünüyoruz sadece canim adim atılırken bile onlar için
(3,599 puan) tarafından
Hayırlısı canim
0 oy
(120,115 puan) tarafından
bu zamanda ekmek aslanin beyninin icinde borc vs yoksa tm gitmesinde ooff zor bee
(581 puan) tarafından
Valla olmasa tercih meselesi bile yapmam su durumda be sevdos cidden çok zor
0 oy
(7,446 puan) tarafından
Ben yanımda olmasını isterdim ne olursa olsun eşin yerini kimse tutamaz..eğer bir şekilde borçlar ödeniyorsa yanımda olmasını isterdim
(581 puan) tarafından
Ödeniyor canim ama her ay sonunu getiremiyoruz istediğimizi eksiğimizi alamıyoruz dolabimizi tam dolduramiyoruz mesela
(7,446 puan) tarafından
Beraber olduktan sonra kuru ekmek bile yenir..sen ne istiyorsun onu düşün iyice ne hissediceksin nasıl olacaksın
(581 puan) tarafından
Canim cok sukur ben yerim ama hayat çok pahalı 2 cocukla istemsizce bir yerde biraz para gerekiyor
(7,446 puan) tarafından
O zaman başka eğer ailesi ile iyisen yanında kalırım sorun etmezler diyorsan gitsin tabi doğum yapacaksın hassas bir dönemde olacaksın diye dedim yoksa iş bu sonuçta
(581 puan) tarafından
İlk kizimda da beraber kalmıştım tek sıkıntım o zaman kendi evim vardı şimdi yok yoksa sorun etmezler aslında ama
0 oy
(232 puan) tarafından
Ailesiyle iyiysen bakacaklarsa kal orda nolucak 3 aydan her gün görüntülü görüşürsünüz bence
(581 puan) tarafından
Kaynanamlarla iyiyim tek aklim kayinbabamda yine sormuştum hatta doğumu burada yapacağım diye buyuk konuştum sanırım yine geldim
0 oy
tarafından
Hefesi yok galiba esinn canm bnde 33+4 m eşim doğum hane önünde beklyck kizmzi kucagna alcm diye can atıyor bazı insanlar paraya tapıyor ya bnm enistmde böyle ablmn ilk digumnda mecburi görev deydi şimdi de çok para için doguya gitti kız yine tek en azından dogumna kadar beklsn yani bnm eşimde kaynak ustası şimdi şef oldu 6 bini geçiyor maaşı bnce esinzin gitmsi hata ya hazirlgnzda yokms barı evnze gidip esyanzi alın 3 kişi kaynnda kalcgnza kaynna size gelsn canım duzenn bozulmz hem
(581 puan) tarafından
Canim Allaha şükür hevesi de var bebegimize gonlude paraya da tapan birisi degil sadece borcumuz cok ay sonunu getiremiyoruz 2. Çocuğumuz ve artik sadece onları düşünüyoruz. Onları düşünmesek su halde bırakıp gitmez bende bunu tercih meselesi bile yapmazdım. Kaynanam da kayinbaba tek onun için gelemiyor
tarafından
Borcnz varsa 3 ay katln canım doğumda gelir gider bir hafta zamn su gibi geçiyor borç olmsa karın herturlu doyar
(581 puan) tarafından
Aynen canim borc olmasa tercih konusu bile yapmazdik inan ki
tarafından
Gitsn canım o zaman sizn için sonuçta asegri ücretle ayrca kisacgnza 3 ayda odesin
(581 puan) tarafından
Aynen öyle canım bizde onu düşünüyoruz hayırlısı olsun inşallah
0 oy
tarafından
suan 34 haftaliksin 3 ay sonra a1. 5 aylik olur erken dogum olmazsa.. durumunuz ii degilse gidicek mucburen..
(581 puan) tarafından
Evet canim iyi olsa borc kredi olmasa zaten ilkini goremwdi bunda yanında olmak istiyorum diye kendisi de diyor
tarafından
zor bir durum ama cocuklara bakmak daha zor.. is onemli degil diyemeyecegim bu devirde
(581 puan) tarafından
Valla gorumcem var dun geldik dünden beri kızımın peşinde dört dönüyor kaynana da sagolsun bakiyor
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Parası iyiyse gönderirim yoksa yok
(581 puan) tarafından
Iyi canim 3 ay gidecek 50 binden fazla para geçecek inşallah eline bir nebze de olsa bizi baya rahatlatacaj
(1,786 puan) tarafından
Gönder gitsin kızım çok iyi para neler yapılmazki
(581 puan) tarafından
Degil mi her türlü geçer zaman
(1,786 puan) tarafından
Geçer tabi kızım tv internet market herşey elinin altında eski zaman gibi değil beklersin nolucak.bende beklemiştim yeni doğum yaptığımda hemde .bebeğe anne yeter
(581 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim canım çok sagol
0 oy
(5,088 puan) tarafından
Oranıin maaşı çok iyi 3 aylık icjnse bırak gitsin zaten sizin için çalışıyor adam cnm kime calscak  ha kaynanam falan aran iyiyse kal eşyalarını gtrme şeyini eşin dusunsn o getirmeye çalışsin hayırlısı olsun bakalım ne olcak
(581 puan) tarafından
Kaynanamla iyiyiz çok şükür canim kızlarıma da bakar bana da bakar sagolsun. Zaten git dersem ben eşyalarını ararim ne istiyorsan kargolarim  diyor. Dediğin gibi hepsi yine bizim için canim
(5,088 puan) tarafından
İyiyse  bırak gtsin bnce bak bnm bir kızım var Rabb'im evlatlarımızı korusun inşallah hep  masraf hep masraf ha gözüme glyr mu aslaaaa bütün maaşınızı ona harcıyoruz zaten geçim çok zor herşey çok pahalı senin tercihin yinede cnm
(581 puan) tarafından
Aynen öyle canım zaten onlar için diyor onların canı bisey istediğinde gönlü kalmasın diyor napalim
0 oy
tarafından
Tek sknti bence ne biliyormusun 

Yaşadım ve çok zoruma gitti hiç aklımdan çıkmıyor 

Doğumdan snra odaya sadece eş geldiği için ve benim eşim yoktu yanıma kimse girmedi unutamicagim tek şey o
(581 puan) tarafından
Evet ilkinde benimde içime cok oturmuştu hatırlıyorum ama simdj de kazanılan para hep onlara gidecek elbet geçer o günler ama en azından az rahat ederiz diyorum
0 oy
tarafından
İş için gidilir çalışmayana bu ülkede ekmek yok çalışanada yok ama neyse
(581 puan) tarafından
Aynen öyle sabah 7den aksam 10a kadar çalışıyor o kadar saate rağmen yetistiremiyoruz
0 oy
(17 puan) tarafından
Zor olacak ama borcunuz varsa bence gitsin
(581 puan) tarafından
Oyle olacak sanırım zorlugun sonunda ferahlık olacak inşallah
0 oy
(331 puan) tarafından
Bnm eşimde kızım 40 günlük ken göreve gitti bi geldi kızım 8 aylık olmuştu ve çocuğum babasını tanıyamamış dı ve çok zor dayandı kızıma adamın piskolejisi bozulmuş Du ayrı kaldığı için

Eğer çocuğunuza dayanabilirse ve maddi sıkıntınız varsa gitsin ama gerçekten çok zor geçiyor bunu yaşıyan biri olarak yazıyorum bide siz doğum yapıcakmışsınız illaki gözünüz eşinizi arar 
(581 puan) tarafından
Evet zorlukları var hemde çok çok ama yine o yavrularım için gidiyor canim 3 aylik inşallah
0 oy
(470 puan) tarafından
Cnm ekmek parası ne yapacaksin gönül isterki olsun babası da ama size iyi bir gelecek sunmak için gidiyor o istermi gitmek onun içinde çok zor olacak eminimki 
(581 puan) tarafından
Evet canim ilk kızımın doğumunda da yoktu simdi bunda da olmayacağım diye kara kara düşünüyor ama kizim bisey isteyince gönlü kalmasın diye gideceğim diyo
0 oy
(11,506 puan) tarafından

3 ay  gelir geçer  canim. Şu ekonimik durumda  50 milyar demissin iyi para. Çocukların gelecegi icin mecbur taviz verebiliyoruz

(581 puan) tarafından
Aynen öyle vallahi canim mecburuz artik
0 oy
(15 puan) tarafından
Benim eşimde kaynak işi yapıyodu Allah yardımcınız olsun benimde doğumdan 15 gün sonra şehir dışına gitti beni kendi anneme bıraktı benim ilk doğumunun olduğu için biraz kötü hissetmiştim lohusalıktan mı bilmiyorum 15 20 gün sonra geldi onun içinde zor olmuştu görüntülü konuştuk kim ne derse desin bence sizin bileceğiniz bişey bu tamamen duygularınıza bağlı bebeğiniz ve kendiniz için en iyisini siz bilebilirsiniz diye düşünüyorum
(581 puan) tarafından
Aynen öyle canım valla hayırlısı olsun kızlarımız için dayanacak mecbyr
0 oy
(701 puan) tarafından
Canım ben olsam gönderirdim eğer garanti temiz bir iş ise yani ekonomi çok yükseldi o da sizin için bu ayrilgi göze alıyor eğer yerin rahat ise içinde bulunduğun insanlardan zarar gelmeyecekse gönder. Eşinle görüntülü konuşursunuz birbirinize destek olursunuz sürekli arar seni sen onu eğer böyle yuruycekse gönder . Yada çocuklarının geleceğini düşün 50 bin TL den fazla para geçecek diyosun. Sizi çok rahatlatacaktır ileriyi düşün. Ailen ne diyor peki. 
(701 puan) tarafından
Canım ne asker eşleri var kocaları Suriye'de savaşıyor bir yıl gelmiyor onlarda ailelerinde kalıyor biraz motivve etmeye çalışayım seni Allah yar ve yardımcınız olsun zor ama Allah size güç versin sabır versin
(581 puan) tarafından
Aynen öyle vallahi ilk sene ilk kizimda öyleydi 8 9 ay mecburduk kavuştuk simdi en azından 3 ay
(701 puan) tarafından
Allah sağlık versin ağız tadı versinde gerisi hallolur
(581 puan) tarafından
Amin canim allah razı olsun
0 oy
tarafından
Iki ucu b.oklu değnek
(5,954 puan) tarafından
Yapıştır brommm :)
(581 puan) tarafından
Tam olarak öyle:)

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 753 göst.
29 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Mormenekse (1,403 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 331 göst.
6 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 66 göst.
6 Şubat 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Minnak35 (4,392 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 45 göst.
28 Ağustos 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Minnak35 (4,392 puan) tarafından soruldu

385,257 soru

11,520,947 cevap

35,185 kullanıcı

...