0 oy
210 göst.
Diğer kategorisinde (326 puan) tarafından
Her anne gibi bende vermedim istemedim sağlığı açısından ama çağ teknoloji çağı ben ne kadar saklasam babadan kuzeyden ondan bundan gördü kimin telini boş bulsa alıp kaçıyo açıkçası bağımlı olmasını istemiyorum ne yapmalıyım kız daha 2 yasında yeni girdi yaşına benden iyi bilip herşeyi

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benimki 2.5 yaşında zor aldım az önce elinde 

Çok eğitici şeyler var .renkleri öğrendi,puzzle,eşleştirme çok fayda verdi ama aşırı kullanıyor bende istemiyorum ama dikkat dağıtarak elinden almaya çalışıyorum 
(326 puan) tarafından
Evet benimkide o oyuna takıldı tele indirmişler ya kendi indirdi bilmiyorum aşırı seviyo yapboz renkler sayılar iyi hoş ama gözler gidio bakmaktan
tarafından
Valla şuan yanımda ağlıyor istiyor vermemeye çalışıyorum
-Reklam-
0 oy
(140 puan) tarafından
Benim oğlanda öyleydi. Bi anda kestik vermeyi 
(326 puan) tarafından
Bende vermedim bugün hiç
0 oy
tarafından
İki çocuğum var İkisi de ne telefona ne televizyona bağlı değiller Telefonlarınız şarjda olsa biz getir demeyene kadar getirmezler ellerini alsalar Hayır deyip izin vermiyoruz Zaten eve televizyon alalı 2 ay olmuştur Ben açıyorum televizyonu da oyalansınlar diye onun dışında salıncak top kaydırak bisiklet bebekler falan aldım ep onlarla oynuyorlardı ben ve eşim İşimiz bitince genelde hep oynarız çocuklarla O yüzden dolayı telefona bir bağlılıkları yok çok şükür Sen de oyuncaklarla onu daha fazla vakit ayırarak falan bunu ne yapabilirsin bence
(326 puan) tarafından
Canım bende oynuyordum ihmal etmiyorum inanırmısın bugün boyama kitabı kalemler aldım renk renk onları saydık bişeyler bişeyler bir sürü arabası var takılan oyuncaklar legolar ama onlardan da sıkılıyor sanırım mesala bugün oyuncak hiç döktürmedim şuan daldı oynuyor acaba çok oynayıncada mı istemio bileiyorum
tarafından
Canım O daha çocuk dökecek oynayacak iki tane çocuğum var emin ol akşama kadar oyuncak topluyorum ve üstüne yeni değerini de alıyoruz yani çünkü çocuk Bunlar bırak döksün oynasın emin ol 2 sene sonra bir daha dökmeyecek oyuncakları yani o günlerini emin ol arayacaksın O yüzden Bırak çocuk biraz rahat olsun oynasın dalsın oyuncaklarla telefonu unutsun Bak inan ki oyuncaklarını dökmesi oynaması telefonla uğraşmasın dan çok çok daha iyi
(326 puan) tarafından
Kuzum asla oyuncağa engel olmuyorum döktürmedim dediğim boya kalemi kitabı aldım onla oynadık yani akşamda oyuncakları dökünce daldı oynadı sabah görmedi ya sürekli oynayınca sıkılıyor galiba o anlamda dedim yoksa inan toplama derdine bile düşmem her dolapta ayrı oyuncağımız var hiç kızmam ona bitanem sırf dediğşn gibi arayacağımı bildiğim için varsın döksün
0 oy
(9,623 puan) tarafından
Kız yeminlen bugün 19 aylık kızım sayesinde telefonun bi özelliğni keşfettim yarıldım gülmekten şaşkınlık içindeyim halen :))
(326 puan) tarafından
Hep öyle valla çılgın bebe bizimkiler')))
0 oy
(3,101 puan) tarafından
You tube kids indir bari zaman ve icerik  ayarli smdiden basla sure btnce vericeksin ama anlasalim de baslarda aglar sizlar vermek istemez snra sure bitince verir.
(326 puan) tarafından
Çok güzel teşekkür ederim:*
0 oy
tarafından
Bizim tv ye bağımlıydı izletmiyoruz 
(326 puan) tarafından
Yavrum TV den uzak kalamaz ki yani çağ teknoloji çağı sabah bakmasa akşam yine babadan görecek
tarafından
Biz uzaklaşsın diye açmıyoruz babası da açmasın derim
0 oy
tarafından
Yasaklamanın bir faydasi yok günde sadece yarım saat oynayabilir..süre koy ..sonrasında el altına ulasabilcegi yerlere koymayın..dayısı teyzesi halası kimm varsa onlarda vermesin...bizim ki baya baginliydi bir ara vermeyin dediğim.halde verirlerdi çevremdeki Lee evdede ağlardı telefon diye...bir gün bana bir geldiler..evde komple kestim cevremdekileride sert şekilde uyardım..eşimde öyle..kimse vermedi öyle düzene soktuk.smdi 4  yaşında günde bir saat tablet oynar..ceza yöntemi adam tableti vermem cezalı olursa..
(326 puan) tarafından
Ya buda güzel fikir bi arkadaş da YouTube kids indir demiş aklıma süre mevzusu yattı canm
0 oy
(3,359 puan) tarafından
Benim oğlan 3 yaşına girecek babası sürekli ağlıyor diye eline telefon veriyordu aldığım zaman kıyamet kopuyordu resmen kendini yerlere atmalar falan en son eşime bir daha asla verme ne olursa olsun telefonu eline vermiyorsun dedim bı an da kestim yine gördüğü zaman istiyordu ağlıyordu 1 hafta yanında telefon ile uğraşmayı bırak konuşma bile yapmadık yeni renkli oyuncak aldık bı kaç tane harfleri öğreten falan bir sürü eski boyama okuma kitabı verdi komşum onları veriyorum boyuyor oynuyor :) şuan karşımda hatta arabaları ile oynuyor :) yani demem o ki belirli bir saat aralığında olsa bile verme bırak ağlasın telefonu verme al bı boya sen gel boyama yapalım de o telefon istedikçe ilgisini başka bir yere çek oyunlar kurun oynayın 1 hafta vermeyince unutacaktır eminim
(326 puan) tarafından
Canım denicem yani zamanla bırakacak eminin İnanlı çok farklı oyunlar aldım boyama olayında hiç aklına gelmedi mesela ama bugün hiç kitap kalemi kabul etmedi çok cabuk sıkılıyor herşeyden :)))
(3,359 puan) tarafından
Benim oğlanda öyleydi hemen sıkılıyordu sürekli oyun değiştiriyordum ben
0 oy
(913 puan) tarafından
2 bck yaşında oğlum aynı şekilde çok düşkündü kısıtlı olarak da kullanmayı ogretemiosun bu yaşta bn bı anda kestim 1 gün inat etti ne yemek yedi ne sustu hırçınlık yaptı 2 gün sonra alıştı 15 günü geçti vermiyorum ama bnde kullanmiyorum evde hep yüksekte duruyor. Babasida aynı şekilde işten gelir kaldırır yükseğe uyuyunca alırız elimize yani biz çocuktan önce kendimizi kısıtladik sonra oğlumda uzaklaştı. 
(326 puan) tarafından
Tabiki katılıyorum inan ben öğle uykusunda bide bu saatlerde kullanıyorum ama babanın işi gereği sürekli çalıyor her defasında hatırlıyo fırsatı yakaladımı alıp kaçıyo teli ama o halini görseniz gülmekten kızamazsınız hemen babasının yattığı koltuğa koşar yerine yatar teli kapar :))

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 253 göst.
0 oy
4 cevap 94 göst.
17 Ocak 2023 Aile kategorisinde Ezgic 211 (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 161 göst.
1 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Ahsenli hayat (581 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 152 göst.
18 Nisan 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Selma&furkan (962 puan) tarafından soruldu

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı

...