0 oy
224 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bebeğim iki günlük hemşireler saat başı on beş dk emzir dedi bazen 2 saate bir on beş dk emziriorum ama ağzından memeyi attığını hiç görmedim kendim çekiyorum yanlış mı yapıyorum zaten sezeryan oldum süt çok az :( doymadigini nasıl anlarım

11 Cevaplar

+1 oy
(810 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Ya canm tabıkı yıne sen bılırsın ama memeye alıstırma aman cek dıyenlerı bence duyma derım cocuk doydugunda yoruşdugunda emmeyı bırakır bekler öyşece eger oyle bır durum varsa cek harıcınde cekme bu uygulamaları ılerlyen zamanlarda yapsan daha ıyı suan onun sana cok ıhtıyacı var annesı senden koparıldı dunyaya geldı uzak kalmak ıstemıyodur kokun hosuna gidiyordur sık sık emzırmen cok ıyı sarılır olmaz bıde cok cabuk sekerı düşüyor bebelerın fazla uyur oyle oluncada sarılıga daha yatkın oluyo emzırmekten korkma asla zarar gelmez sezeryan oşdum 15 gun sütüm gelmedı senınkının az olmasıda cok normal emsın kı sütün gelsın o bebek emerek zamanla gelir süt coğaltır stres yapma anın tadını cıkar keyfıne bak bol bol dınlenmeye calıs onunla bırlıkte saat bası yada 2 saate bır kalkar bıseyler ye ıc emzır bol sıvı tüket sezeryanlı halınle kolay degıl bebegı tutmak ama bır haftaya geçecek ınsallah dikişlerin merak etme geçmiş olsun benım yerimede kokla meleği ❣️
(7,780 puan) tarafından
Mamaya gerek olup olmadığı senin sütünün gelmesiyle anlaşılmaz. Bez doluluğu belli eder
(810 puan) tarafından
Emzir vardır sütün sagsam benımde yok ınan 25 ml zor cıkar:) ama vok sukur doyuyor bebegım bez sayısından bılırsın diğer arkadasında dediği gibi bez sayısı onemlı çişi iyise sorun yok demektır sütüm yok deme var diye kodla beynıne beyın üretiyor göğsün degil ona göre süreklı var dolu diye odaklan beynıne bu mesajı ılet
tarafından
Emzirecem bugün iki kez bezi değişti kakası hala siyah ama iki kez idrar yapmıştı bazen bez değiştirmeyi unutuyorum da :( birazdan yine bakacam günde kaç kez değiştirmeli ben altını açmaya korkuyorum bacakları incecik göbek kordonu var zarar veririm korkusuna :(
(810 puan) tarafından
Tek mısın canm bende cok korkuyordum kanıycak bısey yapcam dıyr ama kordonun altından baglıyorum dışa doğru bükerek baglıyordum bende kız hala unutuyorum bende:) ama cok. Dolmayınca hrmrn almıyorum zaten bezler pahalı malum pişik olmuyorsa sende öyle yap bazı bebekler hassas olr çişi asitliyse cabuk pişik olr her almanda kremlersen olmaz cok sukur hıc pisik yaşamadan geldık buralara bezı kac defa aldıgının önemı yok kuru alrsan bosuna alırsın hanı dolsun çişli bez anlaşılır zaten anlayamıyorsan çişi gösteren çizgili bezler oluyo özel fıyatta degil baby turca uygun gelıyo bize sarı cızgısı var çiş yapınca mavıye dönüyor alıyorm tam mavı olmamıssa almıyorum sende böyle yapabılırsjn ya cok taze annesı bacakları fılan ınce olr esnek olur korkma 40dan sonra toparlanıyolar şimdi bişeye benzemıyordur o melek:) bıızmkıde öyleydi elımde kaşcak diye korkuyordum kan ter icinde alıyordum valla
(810 puan) tarafından
Bu arada kakası 3 4 gune tamamen biter normale döner sarı pütürlü mukuslu fılan olur bu hafta dönmezse dıkkat et doktora danışırsın zaten bır hafta sonra işitme testi olcak orda da sorarsın
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yanlış yapıyorsun tabiki ya . Emzir doyana kadar . Yazık . Yarım saat de olsa bir saat de olsa emzr.o emdikce sütün gelir 
tarafından
Doymuyordur demi :'( ama memeyi boşalttgini nasıl anlicam peki :( ya ilk bebeğim yetemiyorum ya :'(
tarafından
Ya neden öyle düşünüyorsun senin diğer annelerden ne eksiğin var bı güçlü dur . Al emzir kaç dk emerse . Benim bebeğim duymadığı için 40-45 dk emzirdigimi bilirim . Biraz mama verdim doymaya başladı . Sezeryanli olduğun için sütun yavaş yavaş gelir.  Emzir emdikçe sütun olur . Bol bol yemek ye sütun olsun.  Tatlı şeyler ye .
0 oy
tarafından
Bacim benim bugun 20.günüm bende sezeryan oldum benim bebegim 2 saat boyunca memede kaliyor agzindan cikarmayada calişsam cikaramiyorum geceleri uzun süre emiyor yatagina biraktigim an agliyor agzini acip memeyi ariyor bebek ne güzel senin memeyide birakmiyor birak istedigi kadar emsin 
tarafından
Ama süt olur mu ki ilk 20 dk süt olurmuş sonra olmaz yazıyordu internette
tarafından
Benim oluyor bebek birakinca bile süt yine akiyor bebek ne kadar emdikce süt artıyormuş bebişim gece cok emiyor saat 8 9 gibi yatiyor saat 12 kadar o zmn kadar göguslerim baya dolup ağriyor
0 oy
(1,284 puan) tarafından
Ahh kiyamam 5 aylik oldu hala o bırakmadan asla cekmem.. ozellikle yeni dogmus minnajlar anneye cok ihtiyac duyar koklamk kucakta kalmak ister cnm sen sakın kimseyi dinleme ne zaman isterse o zaman ne zaman birakirsa o zaman emzirmeyi sonlandir.. saat diye bi kavram yok bebek istedikce ver.. zaten cok sık acıkıp cok sık emmek ister yenidoagn bebekler 
tarafından
Bir saat emdi ama yine istei bende emisik verdim
tarafından
Emmiykr ki uyuyor memede iki gündür uyumuyoum elimden düşecek uyucam diye korkuyorum halüsinasyon görüyorum sürekli yoksa emzirmek dert değil ki:(
0 oy
(2,139 puan) tarafından
En az 15 dakika emzir demiş olmasın canım yanlış anlamış olabilirsin. Çekme memeni emsin emecegi kadar. Sen çektiğin için belki de doymuyordur.
0 oy
(970 puan) tarafından
Bebeğin çok küçük çene kasları yeterince gelişmiş değil o yüzden "emdi doydu" diye bişey söz konusu değilmiş bana ebe öyle söyledi hastanedeki hemşireler de aynı şeyi söyledi. En başta bebek her istediğinde emzirmek gerekiyor bebek uyuyana kadar kendi yorulup bırakana kadar. Bazen bebek emmez ama memede emer gibi yapar ona da izin ver sana ihtiyacı var senle en güçlü iletişimi emekle gerçekleşiyor. Büyüdükçe memeyi kendi bırakmaya başlıyor zaten bir iki ay idare et bence memeyi sen çekme
0 oy
(3,950 puan) tarafından
15 dk falan emsin eger uyuyup kalirsa kendin cek canim.onun dışında  emdigi kadar emsin
0 oy
(135 puan) tarafından
Neden çekiyorsun çekme hem o emdikce sütün çoğalır hemde doysarsa bırakır zaten 15 dk olmak zorunda değil illa 
0 oy
(897 puan) tarafından
Çekme bebek öyle huzursuz olur zaten doysa kendi bırakır bnm oglum yeni dogdugunda 40...45..dkk emerdi çekmedim zamanla doyduk ça kendi bıraktı Şimdide 10..15..dk emer
0 oy
(2,491 puan) tarafından
Kız emdikçe süt çoğalir hayatın kanunu bu talep varsa arz yükselir 

Beyin diyo ki daha fazla süt üretimi yapmam lazım meme boşaldı diğer türlü senjn yaptığın gibi olnnc da süt yeterli fazla üretime gerek yok cocugj kan şekerini düşünme ver emsin 3 ay dışını sık ne ki 

Ben 3 ay yapışık yaşadım iki saatte bir uzun süre memeddee kaliyodu 

Anne sütü iyidir ne kadar çok içerse o kadar iyi kan şekeri olayını da bir kenara bırakırsak 6 aydam sonra yararligi yine ilk 3 ay kadar olmuyo altın zamanalr 
0 oy
(173 puan) tarafından
Canım ilk günler süt az oluyo biz mama kullanmıştık yarım saatte bir emziriyodum bir iki saatte bir mama yapiyodum sarılık olmasın aç kalmasın diye. Bence sende sütün cogalana kadar mamada kullan
tarafından
Mamayi bıberonla mi verdiniz nasıl yaptınız canım
(173 puan) tarafından
Evet canım biberonla verdik ama önce emzir sonra mama ver karnı tok olursa meme emmez sütün çoğalması için sık emmesi de gerekli. Sütün çoğalınca duruma göre daha vermeyede bilirsin tabi. Bi de benim sütüm gelince bayağı cok oldu bende hep öyle çok olacak sanıp fazlasini sağıp döküyodum 4.ayda sütüm azalmisti mamaya baslamistik yine. Sen aynı hatayı yapma fazla olursa sütün sağıp buzluğa at oda sıcaklığında 3 saat. Buz dolabinda 3 gün. Buzlukta 3 ay ömrü varmış anne sütünün ve dökmek günahıms ben bilmiyodum

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 42 göst.
25 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Zelihaanne (846 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 64 göst.
25 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sibel akarrr (600 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 105 göst.
14 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Ozgegzem (515 puan) tarafından soruldu

381,169 soru

11,410,970 cevap