0 oy
316 göst.
Diğer kategorisinde (104 puan) tarafından
2.5 yaşanda oğlum  sayilari harfleri bilir maşallah ama okuma bilmesi icin daha cok erken ve  bu ara kaynatam ne zaman yan yana gelsek kitap kalem aliyo  anne baba dede gibi kelimeler yaziyo oku diyo okutmaya calisiyor baba once yazmayi sonra okumay ogretiyorlar okulda ogrenir  desemde yok simdi ki sistem kelime kelime öğretiyormuş oglumda simdiden ogrensin okulda zorlanmazmis daha bana da diyor evde goster ogrrt diye .. ne yapsam da vazgecirsem bilemiyorum 

23 Cevaplar

0 oy
(1,297 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

En İyi Cevap
Bı öğretmen olarak diyorum öğretmeyin. Öğretirken yanlış yolla öğretmeye çalışıyorlar sonra sınıf öğretmenleri daha çok uğraşıyor. Ayrıca bu yaşta henüz okuma yazma öğrenmeye uygun değil. Çocukta ters tepki oluşup okumayı iyice geciktirme inat etme durumları olabilir
(104 puan) tarafından
bnm de demek istedigim bu bu yuzden cok erken oldugunu soylemek istedm ama herkes linclemis... komsumun cocuguda okuldan once ogrenmis okumayi ogretmeni zorlanmis beklentisini karsilayamamjs çocuk..
(1,297 puan) tarafından
Tavsiyem öğretmeye çalışmasın. Daha kalem zor tutuyordur o.
-Reklam-
+1 oy
(27,353 puan) tarafından

Bunda ne kötülük var merak ettim 

Ben sevinirim ilgileniyor diye .

Bu tür şeyleri dert etmeyin gerçekten bak 

Sonra sıkıntı yaratıyorsunuz kendinize 

0 oy
tarafından
2,5 yaşında okumayi öğrenince ne olacakmis acaba :)
0 oy
(9,623 puan) tarafından
Ne var ki bunda canım ya
0 oy
(48,704 puan) tarafından
Direkt üniversiteye verirsin☺️
0 oy
(15,244 puan) tarafından
Öğrenemez ki zaten. Öğrenirse dahidir. Böylece keşfetmiş olursunuz. Çocuğu bunaltmiyorsa öğretsin ne olacak ki. Birlikte zaman geciriyorlar ne guzel
0 oy
tarafından
Ne güzel ilgileniyo işte 
0 oy
(895 puan) tarafından
Anam yapsalar suc yapmasalar suc
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Ogretebiliyosa öğretsin canım ama o yaştaki çocuk zaten öğrenemez ki bırak yapar yapar yorulur bırakır oda
0 oy
tarafından
Ne güzel işte kiz bnmde kardsm 4 yasnda bizm adlrmzi yazıyor ezbrldi artık sayilrda yazıyor biliyor
0 oy
tarafından
Bunda ne var ne güzel işte abartıyor Sun bence
0 oy
(568 puan) tarafından
Torun evlattan tatlı derler. Zaman geçirmek goşuna gidiyodur. Oğlun bunalmıyorsa bırak zaman geçirsinler canım ne olacak.
0 oy
(1,506 puan) tarafından
Elleme kız becerebiliyorsa çocuğu da sıkmıyorsa öğretmeyi denesin hem vakitleri geçer
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Ogretebiliyosa öğretsin canım ama o yaştaki çocuk zaten öğrenemez ki bırak yapar yapar yorulur bırakır oda....mm
0 oy
(179 puan) tarafından
Yaa ne güzel işte çocuğunu eğitiyor okuma yazma öğretiyor ve küçüklükten itibaren ne öğrenirse daha kalıcı olur. Bunda hiçbir sakınca yokki 
0 oy
tarafından
Ne kadar güzel birşey yapıyor ... Benim halamın eşi emekli öğretmen torunlarına 2 yaşına gelmeden herşeyi öğretti iki yaşında bile değilken çocuk bana İngilizce duyu organlarını sayıyordu .. benim kızımda aynı şekilde kalem kağıt veriyoruz eline sayı harf yazıyoruz onları yazıyor aynılarını 
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Ogrenmiyor ezber onun öğrendiği  kötü birsey yok. Ne guzel iste verimli birsey öğretmeye çalışıyolar
0 oy
tarafından
düzenlendi
Yahu ilgilenseler ilgileniyor ilgilenmeseler hiç sevmiyorlar ilgilenmiyorlar Dersiniz ne güzel işte çocuk okumayı öğrenecek değil ama direkt aklında kalır yani ne var bunda şimdiden öğrenmesi kötü bir şey mi Allah aşkına bazı şeyleri abartmamak lazım  kendi aileniz yapsa Ay çok güzel çocuğumu eğitim veriyor falan dersiniz iş koca tarafına gelince hemen bir başlayın kötülemeye bir memnuniyetsizliğe
tarafından
Bu yoruma artı verilir
tarafından
Sağol cnm
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Yani bencede çok küçük henüz. Ama yavaş yavaş kelimeleri öğrense bence yararına olur ya zarar olacağını düşünmüyorum ben canm tamam öğretrm de geç sanki sürekli yan yana misiniz
0 oy
tarafından
Burda bir sorun yok ama sanırım kayınbabanizi pek sevmiyorsunuz. Cunku bana da sevmedigim biri olunca yemek yeme şekli oturma şekli hep batar. Iyi seyler bile kotu gelir

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 66 göst.
0 oy
21 cevap 648 göst.
27 Kasım 2023 Aile kategorisinde Suda (268 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 355 göst.
3 Ekim 2023 Aile kategorisinde Emine_Ertunc (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 360 göst.
20 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu